product-image
Ibuprofen Max 400mg Laboratoria Polfa Łódź 10 tabletek
5.42 zł
product-logo

Ibuprofen Max 400mg Laboratoria Polfa Łódź 10 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Laboratoria Polfa Łódź
Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa
Pojemność
10szt.
Postać


Dostępny

5.42 zł

Skład

1 tabletka powlekana: 400 mg  ibuprofenu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: laktoza, czerwień koszenilowa (E 124), azorubina (E 122).

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bolesne miesiączkowanie.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (od 12 lat) o m.c. 40 kg i większej: Dawka początkowa to 400 mg. W razie konieczności można przyjąć dodatkowe dawki 400 mg. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin dla dawki 400 mg. W migrenowym bólu głowy - 400 mg w dawce pojedynczej, a w razie konieczności co 4 - 6 godz. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 1200 mg. Przyjmowanie leku należy ograniczyć do 2 lub 3 dni w tygodniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą, na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia hematopoezy (zaburzenia układu krwiotwórczego) o niewyjaśnionej przyczynie. Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem). Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież o m.c. ˂40 kg (˂12 lat).

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny: Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o. 

Rodzaj rejestracji: Lek

Kategoria

Postać

Stosowanie

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bolesne miesiączkowanie.

Kluczowy składnik

ibuprofen

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Ewelina
ocena ocena ocena ocena ocena
Ibuprofen max mam zawsze w swojej torebce. Lek ten jest niezastąpiony na ból głowy, zębów bądź przy bólach towarzyszących grypie i przeziębieniu. Ibuprofen max 400 działa nie tylko przeciwbólowo, ale również przeciwzapalnie. Można go podawać również dzieciom od 12 roku życia. Tak jak zaleca ulotka ibuprofen max należy zażywać co 4-6h, nie należy jednak przekraczać dawki 1200mg. Polecam!

Nadia
ocena ocena ocena ocena ocena
Na ból głowy działa świetnie, a jest bardzo tani. Warto sobie kupić, bo u mnie czasem się przydaje!

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.