Nici dentystyczne

Znaleziono produktów: 41

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Nici dentystyczne

(41)

-

... 2
... 2

Nić dentystyczna - skuteczne narzędzie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych 

Próchnica jest częstym problemem zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Należy zdawać sobie sprawę, że jedną z przyczyn jest nieprawidłowe szczotkowanie zębów. Dużym problemem są przestrzenie międzyzębowe, w których osadzają się bakterie. W takim przypadku warto sięgnąć po nici dentystyczne. Jeżeli pojawi się biały nalot na języku, może to oznaczać infekcję, ale też może się pojawić na skutek osadzania się resztek mleka. W takim przypadku należy zastosować płyn do płukania jamy ustnej, który usuwa resztki jedzenia, ale też chroni zęby przed próchnicą. Bardzo ważna jest też dobrze dobrana nić dentystyczna. Nitkowanie zębów należy wykonać przed szczotkowaniem, gdyż w ten sposób podniesiecie oraz uwolnicie resztki jedzenia z pomiędzy zębów. Trzeba jeszcze pamiętać, że nici do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych powinny być używane minimum raz dziennie. Jak zapobiegać zapaleniu dziąseł? Na pewno ważne jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Oznacza to mycie zębów minimum 2 razy dziennie, stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, a także nici do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Ciekawym wyborem są też patyczki do zębów, które usuwają resztki jedzenia i zmniejszają ryzyko pojawienia się stanów zapalnych. Z tego typu środków powinny korzystać osoby, które mają założony aparat ortodontyczny. Patyczki dentystyczne są narzędziem będącym wykałaczką dentystyczną. Można zdecydować się na model z bardzo twardego drzewa, ale też tworzywa sztucznego. Ciekawe są mikroszczoteczki włókienkowe, za pomocą których można dotrzeć do bardzo małych i trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. 

Nici dentystyczne do zębów - dlaczego są niezbędne w codziennej higienie jamy ustnej? 

Nici dentystyczne powinny być stosowane nie tylko przez dzieci, ale i osoby dorosłe. Regularne nitkowanie w połączeniu ze szczotkowaniem oraz stosowaniem płynu zapobiega powstawaniu próchnicy, a także zapaleniu dziąseł. Trzeba zwrócić uwagę, że nitkowanie pozwala pozbyć się płytki nazębnej. Trzeba jeszcze wiedzieć, że w przestrzeniach międzyzębowych osadzają się złogi nazębne, które zwiększają ryzyko stanów zapalnych. Dotarcie do nich za pomocą zwykłej szczoteczki zasadniczo nie jest możliwe. Dlatego też należy sięgnąć po nici. 

Nić woskowana czy niewoskowana? Wybierz odpowiednią nić dentystyczną dla siebie

Nici dostępne są w wielu różnych wariantach. Na uwagę zasługuje nić dentystyczna z fluorem, która wzmacnia szkliwo i zwiększa ochronę przed próchnicą. Można zdecydować się na produkt, który dodatkowo zawiera ekstrakt z mięty. Dzięki temu odświeża oddech, minimalizuje też ryzyko niekontrolowanego uszkodzenia dziąseł. Doskonale sprawdzi się cienka nić o dużej wytrzymałości, która nie podrażnia dziąseł, a także nie strzępi się. Oczywiście dostępna jest także woskowana nić dentystyczna, która pokryta jest specjalnym woskiem stomatologicznym. Dzięki temu ma ona lepszy poślizg. Takie rozwiązanie rzeczywiście ułatwia wsuwanie nici pomiędzy zęby. Dostępna jest także niewoskowana nić dentystyczna, która posiada klasyczną formę. Najczęściej wykonana jest z nylonu, a dokładnie jej trzydziestu pięciu splecionych włókien. Skutecznie oczyszcza przestrzeń międzyzębową. Jedna i druga nić dentystyczna jest dobrym wyborem, przy czym nić woskowana szczególnie dobrze sprawdza się u osób, które mają blisko osadzone zęby.

Nić dentystyczna z fluorem - dodatkowa ochrona dla Twoich zębów

Nić dentystyczna z fluorem to także świetny wybór dla wymagających. Trzeba zdawać sobie sprawę, że aż 16% Polaków w grupie wiekowej 35 do 44 lat ma zaawansowane zapalenie przyzębia. Próchnica dotyka aż 95% dorosłych. Przeciętny Polak ma próchnicę w aż 13 zębach. W takim przypadku konieczne jest leczenie. Trzeba również zadbać o właściwą profilaktykę. Doskonale sprawdzi się nić dentystyczna z fluorem, który zapobiega powstawaniu próchnicy. Trzeba jeszcze wiedzieć, że fluor zwiększa odporność zębów, nasila ich mineralizację, a do tego wzmacnia szkliwo. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem