Termofory

Znaleziono produktów: 17

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Termofory

(17)

-

Zdarza się, że masz ochotę poczuć przyjemne ciepło na ciele, ale nie wiesz, jakiego produktu użyć, by naprawdę się rozgrzać? Z termoforem ten problem zostanie szybko rozwiązany, a co ważne także Twoje ciało uzyska przyjemny komfort i relaks. Z określonym rodzajem termoforu nie tylko zniwelujesz ból w partiach ciała, ale poczujesz komfort, gdy na zewnątrz będzie panowała bardzo niska temperatura. Jaki termofor wybrać dla siebie?


Termofory - doskonałe na chłodne wieczory

Ciepło odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, przede wszystkim dlatego, że przynosi ukojenie zmysłom i sprawia, że czujemy się radośniejsi i bardziej zregenerowani. To dlatego, leczenie ciepłem stosuje się od bardzo dawnych czasów, a dzięki dostępnym produktom można przeprowadzić taką domową relaksację w przyjemny sposób i za małe pieniądze.

Z termoforem, każdy zimowy wieczór jest przyjemny, a co ważne, także pozbawiony wrażenia zimna. Jaki model termoforu wybrać i dlaczego warto sięgać po leczenie ciepłem, za pomocą tego produktu?

Choć w ofercie producentów materiałów do ogrzewania ciała, znajdziemy nie tylko termofory, ale także maty rozgrzewające to jedne i drugie posiadają podobne właściwości. Przede wszystkim sprawdzają się one przy różnorodnych chorobach układu nerwowego, a także przy nerwobólach, czy zapaleniu nerwów obwodowych w tym przykurczach i wzmożonym napięciu mięśni.

Udowodniono, że leczenie ciepłem jest skuteczne także wówczas, gdy w naszym ciele występują inne choroby reumatyczne, zapalenie mięśni oraz ścięgien, czy stawów. Możliwości zastosowania termoforu jest naprawdę sporo.

Jak wiadomo, przekazane przez termofor ciepło wpływa na miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, a w konsekwencji sprowadza się do swobodniejszego przepływu krwi. W wyniku tego zmniejsza się ból, a także napięcie powierzchniowe. Termofor działa korzystnie na całe ciało i co do tego nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz z niego skorzystał.

Czym jest termofor i jak działa?

Termofor to coś w rodzaju produktu do stosowania, jako okład w miejsce, które chcemy szybko i skutecznie ogrzać. Dzięki ciepłu, które wydziela, następuje łagodzenie różnego rodzaju dolegliwości bólowych, ale także i co ważne rozluźnienie napiętych mięśni.

Nie ma znaczenia, jak wykonany jest termofor, bo rodzajów tego akcesorium jest przynajmniej kilka. Można go stosować niezależnie od wieku, a najlepiej skonsultować jego działanie i wpływ na stan chorobowy z lekarzem.


Jakie są rodzaje termoforów?

Podstawowych rodzajów termoforów, stosowanych często i przez różne osoby, jest kilka. Do najważniejszych z nich należy termofor gumowy, pluszak, czy gadżet żelowy bądź elektryczny.

Termofor gumowy wygląda, jak duży worek i przygotowany jest z gumy, do której nalewa się ciepłą wodę. Jest jednym z najczęściej kupowanych produktów na rynku.

Termofor pluszowy to świetny produkt dla dzieci. Gumowy worek jest bowiem opleciony materiałem, przyjemnym w dotyku i imitującym zwierzaka. Taki termofor prezentuje się niczym maskotka.

Termofory żelowe posiadają żelowy wkład, który podgrzewa się w piekarniku czy też garnku. Ten produkt utrzymuje ciepło dość długo i jest bezpieczny w użytkowaniu.


Wskazania i przeciwwskazania do użycia termoforu

Najczęściej używamy termoforu po prostu po to, by ogrzać miejscowo ciało, które jest zmarznięte. Ale ten produkt sprawdzi się także przy łagodzeniu dolegliwości bólowych, także menstruacyjnych. Ciepło, które wydobywa się z termoforu wspomaga leczenie chorób układu moczowego i wpływa łagodząco na bóle w okolicach pleców, szyi, a także mięśni.

Każdy ciepły termofor poprawia krążenie, za co na pewno docenią go osoby narzekające na zimne dłonie, a także stopy.

O termoforze warto pamiętać na wypadek przeziębienia, czy grypy. Ciepły produkt pomoże nam szybciej złagodzić stany infekcji. Może także przynieść znaczącą ulgę na wypadek bólu zębów, czy uszu.

Przeciwwskazaniem do stosowania termoforu będzie ciąża, nadciśnienie, miażdżyca, czy niektóre nowotwory.


Jak wybrać najlepszy termofor i kiedy go używać?

Wybierz taki model termoforu, który będzie dla Ciebie łatwy i szybki w obsłudze. Stosuj go zawsze wtedy, gdy zmarzniesz lub poczujesz potrzebę miejscowego ogrzania ciała. Z ciepłem, które otrzymasz poczujesz się dużo lepiej, a szczególnie wtedy, gdy nastąpi także znaczący spadek samopoczucia.

Kiedy używać termoforu? Nie ma przeciwwskazań do częstego sięgania po to urządzenie. Możesz ogrzewać ciało termoforem nawet codziennie i cieszyć się z tego, jak ciepło działa na Twoje partie ciała. Już wiesz, jaki termofor kupić? Zwróć uwagę na produkty zebrane w tej kategorii i ciesz się kojącym działaniem ciepła we własnym domu i niezależnie od pogody.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem