Maści rozgrzewające i przeciwbólowe

Znaleziono produktów: 9

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Maści rozgrzewające i przeciwbólowe

(9)

-

Maści rozgrzewające sprawdzają się zarówno w przypadku bólu mięśni i stawów, jak i łagodzą dolegliwości przeziębienia i grypy. Którą z nich wybrać, aby być najbardziej zadowolonym z efektu? Na co należy uważać stosując maści rozgrzewające i przeciwbólowe?


Maści rozgrzewające na ból mięśni i stawów

Ból mięśni i stawów to dolegliwość, która przydarza się niemal każdemu. Najczęstszą przyczyną bólu jest przeziębienie, grypa czy inne infekcje wirusowe. Zdarza się jednak, że ból następuje po intensywnym wysiłku fizycznym i jest związany z "przeforsowaniem" mięśnia czy stawu. Oczywiście w tym przypadku warto zawsze rozważyć wizytę u specjalisty celem sprawdzenia, czy nie doszło do poważnej kontuzji, jednak doraźnie można sięgać po dostępne bez recepty maści.


Kiedy warto stosować maści rozgrzewające?

Maści rozgrzewające są nieocenione w przypadku dolegliwości bólowych mięśni i stawów różnego pochodzenia - o podłożu infekcyjnym, wysiłkowym, reumatycznym. Sprawdzają się także jako środek wspomagający łagodzenie dolegliwości przy przeziębieniu - jak sama nazwa wskazuje, pomagają się rozgrzać, co przy gorączce i dreszczach bywa bardzo trudne. Maści rozgrzewające są również nieocenioną pomocą przy tzw. postrzałach, czyli intensywnego bólu zlokalizowanego najczęściej w okolicy barku lub szyi, powodowanego silnym napięciem i brakiem aktywności fizycznej.

Maści rozgrzewające wykonane według dawnych receptur: maść końską, niedźwiedzią, bursztynową czy tygrysią

Do najczęściej wybieranych maści rozgrzewających zalicza się te o tradycyjnych recepturach. Przede wszystkim jest to maść końska. Ma ona właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozluźniające. Od dawna sięgają po nią osoby z nawracającymi bólami reumatycznymi oraz bólem kręgosłupa. Maść końska jest polecana przy artretyzmie, tzw. zapaleniu korzonków oraz przy stłuczeniach. Preparat ten zawiera wyciągi z olejów eterycznych i ziół, które wymieszane w odpowiednich proporcjach mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Co ciekawe, maść końska występuje w wersji rozgrzewającej i chłodzącej - do wyboru.

Drugim tradycyjnie stosowanym preparatem jest maść tygrysia - to produkt, który po raz pierwszy został spreparowany przez zielarza pochodzącego z Chin - Chu Kina. Jej specyfiką jest silne działanie rozgrzewające i przeciwbólowe. W składzie odnajdziemy olejki roślinne, mentol i kamforę.

Maść niedźwiedzia jest prawdopodobnie najsilniej rozgrzewającą ze wszystkich tradycyjnie stosowanych maści, a to za sprawą tak intensywnie działających substancji jak mięta pieprzowa, żeń-szeń czy kamfora. Z kolei maść bursztynowa świetnie sprawdza się do masażu - oferowany przez nią efekt rozgrzania przyjemnie relaksuje.


Jak stosować maści rozgrzewające i na co uważać?

Maści rozgrzewające powinny być stosowane z umiarem i tylko w przypadku gdy mamy pewność, że nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek ze składników preparatu. To akurat jest niestety prawdopodobne, ponieważ wszystkie maści rozgrzewające zawierają skoncentrowane wyciągi z silnie działających roślin. Nim użyjemy maść rozgrzewającą na większej części ciała, sprawdźmy na niewielkim kawałku skóry, czy nie występuje odczyn alergiczny. Żadna z maści rozgrzewających nie może być stosowana w pobliżu błon śluzowych i na twarzy.


Maści przeciwbólowe i rozgrzewające w żelu i aerozolu

Maści przeciwbólowe w żelu i aerozolu sprawdzają się jako pierwsza pomoc w różnych urazach i stłuczeniach. Można je stosować w doraźnych sytuacjach, jednak jeśli ból nie ustępuje po upływie dwóch dni, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem celem ustalenia przyczyny dolegliwości.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem