Produkty spożywcze dla dzieci – jedzenie dla dzieci i niemowląt| Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 365

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Produkty spożywcze dla dzieci – jedzenie dla dzieci i niemowląt| Wapteka.pl

(365)

-

... 12
2 3 4 ... 12

Prawda jest taka, że właściwe karmienie dzieci jest podstawą ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Z reguły powinno być tak, że dziecko karmione jest mlekiem matki. Niestety coraz częściej u bobasów rozwija się skaza białkowa lub inne alergie pokarmowe, które uniemożliwiają dzieciom spożywanie pokarmu mamy. Czasami również jest tak, że u mamy dziecka zanika laktacja i również wtedy jedynym sposobem karmienia jest modyfikowane mleko w proszku dla dzieci.


Karmienie niemowlaków

Obecnie istnieje bogata oferta mleka modyfikowanego przeznaczonego dla najmłodszych maluszków, czyli dla niemowlaków. Takie mleko początkowe dla niemowląt podawane jest maluszkowi do ukończenia 6 miesiąca życia, następnie maluszek przechodzi na inne mleko, przeznaczone dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia. Następnie dzieciom podaje się mleko modyfikowane powyżej jednego roku życia oraz mleko modyfikowane dla dzieci powyżej drugiego roku. Należy jednak pamiętać, że w przypadku noworodków zalecanym rozwiązaniem jest karmienie piersią.


Deserki owocowe i obiadki warzywne dla dzieci

Jednak karmienie maluszków to nie tylko podawanie mleka czy kleiku ryżowego. Od szóstego miesiąca życia można podawać dzieciom również różnego rodzaju przeciery w tym deserki owocowe czy obiadki warzywne. Dzięki temu dieta naszego maluszka jest o wiele bardziej zbilansowana, a karmienie urozmaicone. Obecnie istnieje bardzo bogata oferta różnego rodzaju przetworów dla najmłodszych. Deserki owocowe i obiadki warzywne przecierane są prawdziwym przysmakiem dla maluszków dodatkowo bogatym w witaminy i minerały.

Produkty spożywcze dla starszych dzieci

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć produktów spożywczych dla starszych dzieci i dorosłych. Dbamy o wszechstronność dostępnego asortymentu, zdając sobie sprawę z tego, że nasi klienci mogą mieć różne potrzeby i oczekiwania. Proponujemy kaszki wielozbożowe oraz różnego rodzaju obiadki z mięsem przygotowane z wyselekcjonowanych składników.

Kategoria Karmienie to dział, w którym znajduje się niezwykle bogata oferta produktów spożywczych przeznaczonych dla wszystkich maluszków w tym niemowlaków oraz dla nieco większych dzieci. Obok takich produktów jak modyfikowane mleko dla dzieci czy kleik ryżowy, posiadamy również ofertę smacznych i odżywczych deserków owocowych dla dzieci oraz obiadków warzywnych, które dostarczają maluszkom odpowiednich substancji odżywczych w tym witamin i minerałów. Odpowiednie karmienie dzieci wpływa pozytywnie na ich rozwój oraz zdrowie. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić dzieciom jak najbardziej zbilansowaną dietę. W naszej aptece internetowej znajdują się zarówno produkty przeznaczone dla zdrowych dzieci, jak i dla dzieci z alergiami żywieniowymi.  


Nie ma nic ważniejszego dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania naszego dziecka niż właściwe karmienie, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Co do zasady lekarze zalecają by niemowlaka karmić mlekiem matki, jednak u niektórych dzieci rozwija się skaza białkowa lub inne alergie pokarmowe, które to uniemożliwiają. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania w postaci tożsamych produktów spożywczych dla dzieci, pozwalających na dostarczenie wszelkich niezbędnych minerałów i witamin w postaci modyfikowanego mleka w proszku dla dzieci.  Dzięki temu żywienie niemowląt może przebiegać bez stresu.


Właściwe żywienie niemowlaków

Obecnie istnieje bogata oferta mleka modyfikowanego przeznaczonego dla najmłodszych maluszków, czyli dla niemowlaków. Takie mleko początkowe dla niemowląt podawane jest dziecku do ukończenia 6 miesiąca życia, by następnie zmienić preparat dedykowany starszym dzieciom (tak zwane mleko następne).

Warto podkreślić, że mleko podawane dziecku do szóstego miesiąca życia powinno charakteryzować się kilkoma bardzo ważnymi kwestiami. Jakimi? Sprawdź!

Mamy chętnie wybierają jako mleko początkowe Bebiko 1 Nutriflor Expert lub Bebilon Ar Proexpert, z kolei jako mleko następne polecamy mleko oparte na kozim mleku.


Rozszerzanie diety dziecka

Dieta nieco starszego dziecka nie powinna jednak ograniczać się wyłącznie do mleka czy kleiku ryżowego a powinna być w pełni zbilansowana. Od szóstego miesiąca życia można więc podawać dzieciom również różnego rodzaju przeciery w tym deserki owocowe czy obiadki warzywne. Dzięki temu dieta naszego maluszka jest o wiele bardziej zbilansowana, a karmienie właściwe i urozmaicone. Takie rozszerzanie diety jest czymś absolutnie normalnym bowiem dziecko rosnąć, potrzebuje kolejnych dawek witamin i minerałów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania i rozwoju.

Obecnie istnieje bardzo bogata oferta różnego rodzaju przetworów dla najmłodszych. W ofercie Wapteka mnie zabrakło również produktów spożywczych dla starszych dzieci i dorosłych. Oferujemy specjalnie dedykowane poszczególnym grupom wiekowym zdrowe i smaczne produkty.

Ciąża i dziecko Zgaga w ciąży – przyczyny, leczenie, domowe sposoby
Zgaga i niestrawność u kobiet w ciąży stanowią powszechne schorzenie. Wpływ na pojawienie się nieprzyjemnych objawów palenia w gardle i przełyku mają zmiany, kt...
Ciąża i dziecko Zatwardzenie u dziecka – sposoby na zaparcia u dzieci
Przyczyny zatwardzenia u dzieciZatwardzenie u dziecka może mieć wiele przyczyn: jest to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń funkcjonowania układu pokarmoweg...
Ciąża i dziecko Kolka u niemowlaka – jakie są przyczyny, objawy oraz leczenie. Jak radzić sobie z trudną kolką u niemowlaka?
Przyszli rodzice starannie przygotowują się do swojej roli. Kompletowanie wyprawki i niezbędnych artykułów higienicznych pozwala już od pierwszego dnia życia malus...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem