Osłonki, kapturki i nakładki na piersi i brodawki do karmienia

Przyjście na świat dziecka to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej kobiety, które niesie ze sobą sporo nowych wyzwań mogących przysparzać trudności. Jednym z nich jest niewątpliwie karmienie piersią – wiele kobiet doświadcza różnych problemów związanych z tą czynnością. Z myślą o komforcie karmiących mam powstały specjalne nakładki do karmienia przynoszące ulgę obolałym sutkom. Osłonki laktacyjne to wykonane ze specjalnego silikonu nakładki, które przede wszystkim pomagają ograniczyć ból brodawek i wyciekanie nadmiaru pokarmu. Dzięki nim wzrasta komfort podczas karmienia – odczuwa to zarówno mama, jak i dziecko. Jeśli przygotowujesz się do skompletowania wyprawki, nie zapomnij o tych akcesoriach!

Silikonowe osłonki na piersi – dlaczego sprawdzą się idealnie dla mam karmiących?

Silikonowe osłonki na brodawki sutkowe zapewniają brodawkom odpowiednie ułożenie i chronią przed nadmiernym wypływem pokarmu. Ich ważną funkcją jest także to, że stanowią ochronę brodawek sutkowych, które często są obolałe i popękane od karmienia. Trzeba pamiętać również o tym, że karmienie ząbkującego dziecka może być szczególnie problematyczne. W takich przypadkach nakładki silikonowe do karmienia piersią przynoszą mamie szczególną ulgę. Osłonki laktacyjne mogą też być przydatne w sytuacji, gdy pojawiają się problemy z karmieniem wynikające z wklęsłymi lub płaskich brodawek. 

Warto zaznaczyć, że nakładki laktacyjne mogą być używane zarówno w trakcie karmienia piersią, jak i podczas odciągania pokarmu. Nowoczesne technologie, wsparcie specjalistów oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że nie trzeba wybierać między swoim komfortem a dobrem dziecka. Przekonaj się, że silikonowe osłonki na piersi od wiodących producentów zapewniają lepszą jakość karmienia. 

Osłonki laktacyjne z miękkiego silikonu: doskonałe dopasowanie i ochrona

Oferowane przez wiodących producentów nakładki na brodawki karmiących piersią to akcesoria, które są doskonale dopasowane do kobiecego ciała, przez co nie powodują dyskomfortu mamy i dziecka, a jednocześnie dają bardzo dobrą ochronę. Miękkie osłonki laktacyjne są przyjemne w dotyku, nie zasłaniają piersi i umożliwiają dziecku bezpośredni kontakt z mamą. Co ważne, takie akcesoria nie zaburzają także odruchu ssania. Chcesz zabezpieczyć swoją bieliznę i odzież przed wyciekającym mlekiem? Nie zapomnij kupić wkładek laktacyjnych!

Silikonowe osłonki na piersi: komfort i naturalność karmienia dla Ciebie i Twojego dziecka

Jeśli wydaje Ci się, że stosowanie osłonek na piersi może powodować kolejne trudności z karmieniem albo zaburzy Twoją wieź z dzieckiem, to możesz odetchnąć z ulgą. Dzięki swoim anatomicznym kształtom takie akcesoria świetnie dopasowują się do matczynej piersi. Co ważne, stosowanie ich nie powoduje zmiany smaku ani zapachu mleka. Nie obawiaj się, że maluch zacznie protestować, ponieważ odczuwa niepokojące zmiany! Silikonowe nakładki na piersi mają niewielkie otwory, dzięki którym powietrze może cyrkulować, przez co maluch czuje zapach mamy i mleka. Trzeba też wiedzieć, że osłonki wyposażone w miękkie wypustki wewnętrzne stymulują wypływanie mleka, ponadto specjalny kształt osłonek sprawia, że maluch prawidłowo chwyta brodawkę. 

Można wybierać spośród różnych osłonek dla mam karmiących – aby jak najlepiej dopasować takie akcesoria do własnych potrzeb, dobrze będzie zdecydować się na konsultację z doradczynią laktacyjną. Jest to szczególne zalecane w przypadku, gdy problemem jest kształt brodawek. W przypadku osłonek silikonowych bardzo ważne jest to, aby były one dopasowane do wielkości brodawki oraz do buzi dziecka. Wielkość buzi maluszka ocenia się podczas badania, które wykonuje położna lub doradczyni laktacyjna. 

Jeśli przygotowujesz się do przyjścia na świat Twojego dziecka, koniecznie sporządź plan porodu, dzięki któremu będziesz mogła uniknąć różnych stresujących sytuacji!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem