Preparaty i leki na ból ucha

Znaleziono produktów: 24

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na ból ucha

(24)

-

Leki na ból ucha – skuteczne rozwiązanie dla natychmiastowej ulgi

Ból ucha jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością, która ma różne przyczyny. Może być on spowodowany infekcją bakteryjną, wirusową lub grzybiczą, może też być wywołany urazem mechanicznym, który często ma miejsce podczas czyszczenia uszu. Niekiedy bolesne uczucie pojawia się także przez woskowinę zalegającą w uchu.

Ból ucha towarzyszy niekiedy zapaleniu węzłów chłonnych i migdałków, a także chorobom zębów lub urazowi ciśnieniowemu. Jeśli jest długotrwały i towarzyszą mu niepokojące dolegliwości, takie jak szum, ból głowy w okolicach ucha i żuchwy i wysięki z ucha, konieczna jest wizyta u lekarza. Często jednak ból dotyczy zapalenia ucha zewnętrznego, wówczas leki na ból ucha przynoszą szybką ulgę i zapobiegają rozwojowi infekcji. Najgroźniejsze bywają infekcje zlokalizowane głębiej, a więc w uchu środkowym lub wewnętrznym – są bardziej wymagające w leczeniu. 

Warto pamiętać o tym, że ból ucha dość często pojawia się przy ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. W takiej sytuacji pomocny będzie aerozol do nosa zmniejszający przekrwienie błony śluzowej i rozszerzający przewody odprowadzające zatok przynosowych oraz odblokowujący trąbki słuchowe. Nigdy nie lekceważ objawów tzw. przeziębienia, bo infekcja może się rozwinąć i zaatakować uszy. Zapalenie ucha wewnętrznego to jedno z najczęstszych powikłań niedoleczonej infekcji dróg oddechowych! Sprawdź kategorię leki na przeziębienie i zaopatrz się w preparaty, dzięki którym można uniknąć bólu ucha.

Krople na ból ucha – preparaty rozgrzewające i uśmierzające ból

Krople na ból ucha to jedne z najpopularniejszych leków stosowanych w sytuacji, gdy pojawia się problem z narządem słuchu. Zmiękczające krople do uszu z aktywnymi nanokoloidami srebra i miedzi mają silne działanie bakteriobójcze. W ograniczeniu rozwoju bakterii pomagają też krople z olejkiem geraniowym i olejkiem drzewa herbacianego. Popularnym składnikiem kropli do uszu jest także kamfora – olej kamforowy działa rozgrzewająco i przeciwbólowo. Skutecznością odznaczają się też krople z salicylanem choliny o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Krople z tą substancją to lek na ból ucha, który stosuje się także w celu zmiękczenia i usunięcia woskowiny przed płukaniem zewnętrznego przewodu słuchowego. Przy infekcjach bakteryjnych lekarz zazwyczaj przepisuje pacjentowi antybiotyk w kroplach o działaniu miejscowym.

Leki bez recepty na ból ucha – znajdź odpowiednie produkty dla Twojego zdrowia

W wielu przypadkach, np. gdy wyjdzie się w wietrzny dzień bez czapki i wróci do domu z bolącym uchem, warto sięgnąć po leki bez recepty na ból ucha. Jeśli jednak ból będzie utrzymał przez kilka dni lub ulegnie nasileniu, to nie obejdzie się bez konsultacji z lekarzem, najlepiej laryngologiem. Preparaty na ból ucha należy dobrać w przemyślany sposób – jeżeli w uchu zalega woskowina, to potrzebny będzie produkt o odpowiednio dobranym składzie, który pozwala na usunięcie woskowiny i zapobiega jej ponownemu nagromadzeniu. Zobacz, jakie masz możliwości – wejdź na stronę leki na zapalenie ucha i znajdź coś na swoje dolegliwości. Koniecznie sprawdź, jakie są zalecenia producenta wybranego preparatu na ból ucha!

Szeroka oferta leków na ból ucha w różnych formach na Wapteka.pl

Ból ucha nie musi prowadzić do poważniejszych problemów, ale trzeba wiedzieć, jaki lek zadziała najlepiej w danej sytuacji. Jeśli interesują Cię tabletki na ból ucha, to musisz wiedzieć, że preparaty z ibuprofenem działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Sprawdź także, jakie są zalecenia do stosowania różnych kropli i sprayów do uszu. Wapteka.pl to miejsce, w którym znajdziesz rozmaite leki na ból ucha!

Pamiętaj o tym, że ból ucha u dorosłych nigdy nie powinien być lekceważony, ponieważ może prowadzić do ubytku słuchu. Należy też zachować szczególną czujność w sytuacji, gdy świąd, uczucie zatkania lub zaczerwienienie ucha pojawia się u dziecka. Maluchy nie zawsze przechodzą infekcję ucha z towarzyszącym jej uczuciem bólu!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem