Artykuły rehabilitacyjne i ortopedyczne: opaski i stabilizatory - Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 539

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Artykuły rehabilitacyjne i ortopedyczne: opaski i stabilizatory - Wapteka.pl

(539)

-

... 17
2 3 4 ... 17

Rozwój medycyny i sprzętu medycznego spowodował olbrzymią rewolucję w sposobie leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń. Dzisiaj istnieją artykuły medyczne i rehabilitacyjne, które nie tylko umożliwiają nam skuteczne dbanie o zdrowie, ale także wspierają nas w trakcie rehabilitacji koniecznej do jego odzyskania. Szereg nowoczesnych terapii leczniczych opiera się na ogólnodostępnych akcesoriach medycznych, które można kupić nawet w aptekach internetowych.


Czym są artykuły medyczne i rehabilitacyjne?

Pod pojęciem artykuły rehabilitacyjne i medyczne kryje się szereg różnego rodzaju przedmiotów mających działanie pielęgnacyjne i wspierające procesy leczenia. Zaliczyć do nich można rajstopy uciskowe czy podkolanówki przeciwżylakowe, plastry oczyszczające z konopiami czy perły do terapii ciepłem i zimnem. W trakcie rehabilitacji przydatne mogą być również podkłady higieniczne, temblak czy kompres chłodzący.


Kiedy przydatne są artykuły medyczne i rehabilitacyjne?

Tego typu rzeczy przydadzą się szczególnie osobom, które uległy jakimś urazom wymagającym krótszej lub dłuższej rehabilitacji, takim jak na przykład zwichnięcia czy złamania. Są to również akcesoria dedykowane wszystkim tym, którzy zmagają się ze słabym krążeniem nóg, gdzie w tym przypadku rajstopy czy podkolanówki uciskowe mogą przynieść naprawdę sporą ulgę. Osoby zmagające się z żylakami, także mogą wesprzeć zdrowie swoich nóg, wystarczy, że zdecydują się na stosowanie takich doskonałych wynalazków jak podkolanówki lub rajstopy przeciwżylakowe


Polecane produkty z kategorii medyczne i rehabilitacyjne: 

Altabactin - maść na rany, oparzenia i odmrożenia

Altacet - żel na stłuczenia i obrzęki 

Elissa maść nagietkowa 

Kategoria Artykuły medyczne i rehabilitacyjne to oferta różnego rodzaju akcesoriów medycznych, takich jak np. gruszka z miękkim końcem, kompresy chłodzące, rajstopy profilaktyczne uciskowe, podkolanówki przeciw-żylakowe, podkładki higieniczne czy na przykład rękawice winylowe, a także perły do terapii ciepłem oraz pakiety sportowe z opaską z perły do terapii ciepłem i zimnem. W dziale Artykuły medyczne i rehabilitacyjne znaleźć można produkty, które pomagają utrzymać w zdrowiu nasze nogi oraz różnego rodzaju środki i akcesoria przydatne w trakcie rehabilitacji i terapii medycznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.


Każdy z nas może ulec wypadkowi w domu lub na mieście. Często w procesie rehabilitacji lekarze zalecają nam stosowanie sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, który ma nam pomóc w szybszym powrocie do zdrowia. Dzięki dynamicznemu rozwojowi medycyny i sprzętów medycznych możemy dzisiaj szybko i skutecznie sięgnąć po rozwiązania, które wesprą nas w tym procesie. Obecnie szereg nowoczesnych terapii leczniczych opiera się na ogólnodostępnych akcesoriach medycznych, które można kupić w aptekach internetowych. Poniżej prezentujemy kilka z nich.


Czym są artykuły medyczne i rehabilitacyjne?

Pod pojęciem artykuły rehabilitacyjne i medyczne znajdziemy różnego rodzaju przedmioty wykazujące działanie pielęgnacyjne i wspierające procesy leczenia. Zaliczymy do nich m.in. stabilizatory, które mają za zadanie – jak sama nazwa wskazuje – unieruchomienie i stabilizację naszych kończyn, opaski uciskowe jak również temblaki, wykorzystywane po złamaniu. Do artykułów medycznych zaliczymy również rajstopy uciskowe rehabilitacyjne, zabiegające rozwojowi żylaków, podkolanówki przeciwżylakowe czy kompresy chłodzące.

Do artykułów medycznych zaliczymy także preparaty przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, które mają nam pomóc w walce na przykład z dolegliwościami bólowymi po zwichnięciu czy skręceniu stawu a także niezbędne akcesoria takie jak gazy, bandaże czy strzykawki.

Zastanawiałeś się kiedyś co jest przyczyną bólu stawów? Sprawdź!


Kiedy okażą się przydatne artykuły medyczne i rehabilitacyjne?

Tego typu rzeczy przydadzą się szczególnie osobom, które uległy urazom wymagającym krótszej lub dłuższej rehabilitacji (np. zwichnięcia czy złamania). Wówczas warto – po uprzedniej konsultacji z lekarzem – zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwi nam codzienne funkcjonowanie w domu.

Gdy jednak dojdzie do takiego wypadku w domu, warto wiedzieć co powinniśmy zrobić, nim trafimy do lekarza. W krótkim poradniku przybliżamy tę wiedzę.

Dodatkowo takie artykuły warto mieć zawsze w domu, planując wyjazd. Chodząc po górach czy spacerując po wakacyjnych kurortach, nigdy nie wiemy co nas spotka. By nie tracić radości z wyjazdu warto zabezpieczyć się w niezbędne akcesoria i zabrać je od razu ze sobą.

Do sprzętu medycznego rehabilitacyjnego zaliczymy również m.in. koncentratory tlenu, które na swojej popularności zyskały w dobie pandemii COVID-19. Taki koncentrator wspomaga pacjenta w procesie swobodnego oddychania i okazuje się dużym ułatwieniem w trakcie powrotu do pełni sił.

Dodatkowo, gdy chcemy zadbać o swoje zdrowie i zminimalizować ryzyko powstawania kontuzji, już dzisiaj warto pomyśleć o bezpiecznej formie aktywności fizycznej w domu lub na siłowni. Ostatnio hitem domowych ćwiczeń okazują się gumy, które pozwalają na wzmocnienie dolnych partii naszego ciała.

Układ nerwowy Rumień po kleszczu a bolerioza: jak wygląda, najczęstsze objawy, skutki i leczenie
Problem z nadmiernym występowaniem kleszczy dotyczy nie tylko obszarów leśnych, ale również innych terenów zielonych. Zdarza się, że już zwykł...
Ciąża i dziecko Zatwardzenie u dziecka – sposoby na zaparcia u dzieci
Przyczyny zatwardzenia u dzieciZatwardzenie u dziecka może mieć wiele przyczyn: jest to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń funkcjonowania układu pokarmoweg...
Choroby skóry Kurzajki – czym są i jak powstają? Domowe sposoby na leczenie
Kurzajki to nieestetyczne i mogące powodować dyskomfort zmiany skórne wywoływane wirusem brodawczaka ludzkiego. Pozbycie się narośli bywa trudne i długotrwałe, ...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem