Maski ochronne

Znaleziono produktów: 15

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Maski ochronne

(15)

-

Ochrona układu oddechowego jest niezwykle istotna, ponieważ wdychane substancje przedostają się wraz z powietrzem do organizmu człowieka. Z tego powodu coraz częściej znajdują zastosowanie antysmogowe maseczki ochronne, które zapobiegają przedostaniu się do organizmu trujących pyłów czy smogu. Nowoczesne maseczki filtrujące są wygodne w użyciu. Wyposażone zostały również w zawór odprowadzający dwutlenek węgla i parę wodną spod maski, co pozwala na stosowanie jej nawet w przypadku wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznej.Maseczki ochronne – rodzaje

Maski ochronne stosowane są w celu ochrony układu oddechowego, przez który w trakcie oddychania mogą przedostawać się do krwioobiegu cząsteczki szkodliwych substancji, znajdujących się w pyłach respirabilnych, kancerogennych czy pyłach alergizujących. Na rynku dostępne są maseczki ochronne wielokrotnego użytku oraz maseczki ochronne jednorazowe. Maski antysmogowe wyposażone są z reguły w specjalny zawór odprowadzający wydychane powietrze. Różnego rodzaju półmaski ochronne na twarz stosowane są również w trakcie wykonywania pracy w warunkach szkodliwych, gdzie występuje duże pylenie lub w powietrzu znajdują się szkodliwe dla zdrowia związki.Jednorazowe maseczki ochronne

Maseczki ochronne jednorazowe, znane szerzej jako maseczki chirurgiczne, najczęściej stosowane są w instytucjach opieki medycznej, czyli szpitalach, ambulatoriach czy ośrodkach zdrowia i gabinetach lekarskich. Mają one na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych mikroustrojów. Świetnie sprawdzają się również jako środek ochronny w czasie wzmożonych zachorowań na grypę, czyli w okresie jesiennym oraz wczesnowiosennym.

Zanieczyszczenie powietrza coraz bardziej odbija się na naszym zdrowiu, ponieważ wdychanie szkodliwych pyłów i smogu jest niezwykle szkodliwe dla organizmu. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się antysmogowe maseczki ochronne, które skutecznie filtrują wdychane zanieczyszczenia. Szczególnie popularne są one w wielkich miastach, gdzie stężenie szkodliwych substancji w powietrzu bywa największe. W ofercie naszej apteki znajdują się półmaski filtrujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dostępne są maski antysmogowe czaszowe z zaworem oraz maseczki antysmogowe płaskie. Oferujemy również higieniczne maseczki ochronne jednorazowego użytku na gumce, tzw. chirurgiczne, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się zarazków.

Maski ochronne na twarz - maski filtrujące FFP2 i FFP3

Maski FFP2 i FFP3 różnią się przede wszystkim parametrem określanym jako efektywność filtracji. Dla masek typu FFP2 wynosi ona 94%, a z kolei dla FFP3 – aż 99%. Maski FFP2, stosowane również jako przeciwpyłowe i antysmogowe, mogą być noszone niemal przez każdego. Maski FFP3, chroniące przed wirusami i bakteriami, są przeznaczone dla personelu medycznego, który ma kontakt z zarażonymi. W dobie pandemii w aptekach możliwe jest jednak zakupienie maseczek FFP3 również przez osoby prywatne.

Oba typy masek zostały tak zaprojektowane, aby możliwie jak najściślej przylegać do twarzy. Całe wydychane i wdychane powietrze przechodzi w ten sposób przez filtr. Niektóre maski, takie jak KN95, posiadają zawory lub specjalne nacięcia ułatwiające wydychanie powietrza. To znacznie usprawnia wydychanie pary wodnej, dzięki czemu maseczka może być używana przez dłuższy czas, niż zwykłe jednorazówki. W przeciwieństwie do  maseczki FFP1, zarówno FFP2 jak i FFP3, zapewniają optymalny poziom ochrony w niemal każdych warunkach. Ich zbliżona do 100 procent skuteczność daje nam gwarancję zachowania zdrowia w skupiskach ludzkich i miejscach publicznych, jeśli oczywiście zachowamy dodatkowe środki ostrożności jak odstęp, regularna dezynfekcja rąk, a także prawidłowe ściąganie i zakładanie naszej maski.


Dlaczego warto używać jednorazowych masek filtrujących

Jednorazowe maski filtrujące są wygodne w użytkowaniu i dają stosunkowo wysoką gwarancję skuteczności w ochronie zdrowia przed działaniem patogenów. Ze względu na dobrą dostępność i niewysoką cenę, mogą służyć niemal każdej osobie. Jednorazowe maski filtrujące zapewniają wysoki poziom ochrony przed infekcjami, a także zapewniają bezpieczeństwo osobom zdrowym, jeśli nosi je chory.

Jednorazowe maski filtrujące zatrzymują na sobie drobinki śliny i kropelki płynów ustrojowych wydostających się z ust i nosa w trakcie kichania, kaszlu czy nawet mówienia. Stosowanie ich jest wyrazem wysokiej odpowiedzialności - niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami zaszczepionymi czy nie. Warto pamiętać, że wirus COVID-19 może być przenoszony zarówno przez osoby poddające się szczepieniu, jak i niezaszczepione - szczepionka chroni jednak przed ostrym przechorowaniem infekcji koronawirusem i zmniejsza ryzyko wystąpienia bardzo obciążających zdrowie powikłań.


Jak działa filtr w mojej masce?

Nim dokonasz zakupu maski, szczególnie wielorazowej, sprawdź, jak działa umieszczony w niej filtr i jak często należy go wymieniać. Niektóre maski wielorazowe zapewniają możliwość takiej wymiany, dzięki czemu mogą służyć nawet przez kilka sezonów. W dobie pandemii wskazane jest jednak wybieranie takich masek, które można w całości poddać dezynfekcji - zatem np. wyprać w co najmniej 60 stopniach. Niewskazane jest zatem kupowanie masek z tworzyw, które nie mogą być poddawane działaniom wysokich temperatur.

Niektóre maski antysmogowe posiadają filtry skuteczne również w czasie pandemii koronawirusa. Aby jednak zachowały swoją efektywność, musimy pamiętać o higienie ich przechowywania, zakładania i ściągania, a także nie dotykania ich powierzchni w trakcie noszenia.

Jeśli nie masz pewności, czy filtr w Twojej masce jest jeszcze użyteczny, lepiej poddaj go wymianie lub zakup nową maskę.


Maseczki filtrujące i ich znaczenie w czasie Covid-19

Skuteczne maseczki przeciwwirusowe są podstawowym elementem ochrony osobistej w czasie pandemii. Ich działanie jest dwutorowe. Przede wszystkim, są one nie tylko osłoną dla nas, ale również dla pozostałych osób. Zatrzymują na sobie kropelki śliny i płyny ustrojowe, dzięki czemu zapobiegają ich wnikaniu do układu oddechowego. Aby jednak maski do twarzy mogły spełniać swoją funkcję, powinny być noszone zgodnie z wytycznymi - czyli ściśle przylegając do twarzy i zasłaniając zarówno nos jak i usta. Zsuwanie maski w trakcie jej noszenia, noszenie jej na brodzie czy chwilowe ściąganie i noszenie w ręce zupełnie niweluje jej właściwości.


Jednorazowe maski filtrujące - znaczenie ich regularnej wymiany

Jednorazowe maseczki filtrujące nie powinny być używane dłużej niż kilka godzin z rzędu lub do pierwszego ściągnięcia ich z twarzy. Ściągnięcie jednorazowej maseczki powoduje, że bakterie, które znalazły się na jej zewnętrznej stronie, mogą przeniknąć do strony wewnętrznej, a jeśli ponownie zostanie ona założona - zostaną wchłonięte do układu oddechowego. Wielokrotnie zakładana jednorazowa maseczka w zupełności nie chroni nie tylko przed koronawirusem, ale także każdym innym patogenem przenoszonym drogą kropelkową. Co więcej, staje się siedliskiem dla bakterii i wirusów, a np. wrzucona do torebki, pozostawiona w miejscu publicznym czy w samochodzie naraża każdą kolejną osobę na kontakt z patogenami.


Maski filtrujące dla dzieci i osób z astmą

Osoby chorujące na przewlekłe schorzenia układu oddechowego, w tym astmę czy obturacyjną chorobę płuc, nie powinny nosić masek ze względu na ograniczony dopływ powietrza. Podobnie jest w przypadku dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych, maski nie tylko zagrażają ich zdrowiu, ale też przeważnie po prostu pozbawione są celowości - maluchy nie potrafią stosować się do zaleceń dotyczących wymiany masek, nie dotykania ich rękoma, prawidłowego ściągania i zakładania.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem