Tabletki i leki na kamienie nerkowe, zioła

Znaleziono produktów: 12

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tabletki i leki na kamienie nerkowe, zioła

(12)

-

Kamica nerkowa to w istocie aż cztery różne schorzenia układu moczowego. Wszystkie one mogą dawać podobne objawy, ale ich przyczyny są różne. Jak leczyć kamicę nerkową oraz jak zapobiegać jej powstawaniu? Do jakiego lekarza zgłosić się, jeśli podejrzewamy u siebie kamicę nerkową?


Co wywołuje kamicę nerkową?

Kamica nerkowa to choroba dróg moczowych (niekoniecznie samych nerek), w czasie której dochodzi do wytrącania się związków chemicznych, a te z kolei tworzą złogi, popularnie zwane kamieniami. Pierwszym objawem, który wskazuje na zachorowanie jest atak kolki nerkowej.

Statystycznie mężczyźni aż czterokrotnie częściej zapadają na kamicę nerkową. Kobiety najczęściej chorują w ciąży, ponieważ to wtedy dochodzi do zastojów moczu i częstych bakteryjnych infekcji.


Tabletki na ból nerek bez recepty

Pamiętaj, że każdy ból nerek powinien być skonsultowany ze specjalistą, ponieważ może świadczyć o poważnej chorobie i nie powinien być bagatelizowany (więcej na temat tego zagadnienia przeczytasz w artykule: Ból nerek - przyczyny i objawy bólu nerek). W aptece można zakupić leki na kamienie nerkowe bez recepty oraz leki na rozbicie kamieni nerkowych.


Suplementy na nerki - profilaktyka kamicy moczowej

W 3/4 przypadków możliwe jest leczenie kamicy nerkowej w sposób farmakologiczny. Operacje chirurgiczne konieczne są jedynie w przypadku bardzo dużych kamieni, jednak przy osiągnięciach współczesnej medycyny metody inwazyjne są coraz rzadziej wybierane. Jeśli leki zawodzą, nefrolog (lekarz zajmujący się nerkami) może zdecydować o przeprowadzeniu litotrypsji pozaustrojowej (rozbijania kamieni falą dźwiękową), nefrolitotrypsji przezskórnej (chirurgiczna metoda wymagająca wprowadzenia narzędzi do nerki) lub ureterorenoskopii (druga chirurgiczna metoda).


Jaki składnik moczu może świadczyć o kamicy nerkowej?

Bardzo niepokojącym objawem, który może wskazywać na kamicę nerkową, jest krew w moczu. Krwiomocz zawsze jest symptomem poważnego stanu zapalnego lub innej choroby i wymaga diagnostyki. Oprócz tego w moczu osób chorych na kamicę obserwuje się dużą ilość leukocytów, mocz jest mętny i nieprzejrzysty, niekiedy również bardzo skąpy (kamienie zamykają światło dróg moczowych i w ten sposób dochodzi do ataku kolki nerkowej).


Kamica nerkowa - leki wytrącające złogi w drogach moczowych

Kamica nerkowa rozwija się latami i przez długi czas nie daje żadnych objawów. W przypadku kamieni niewielkich (mniejszych niż o średnicy 5 mm) i występowaniu jedynie lekkich dolegliwości bólowych, można leczyć pacjenta wyłącznie za pomocą leków rozpuszczających kamienie nerkowe bez recepty. Są one dostępne w formie saszetek do rozpuszczania, tabletek i kapsułek, a także płynów. Oprócz tego chory może przyjmować leki rozkurczowe i przeciwbólowe, które łagodzą objawy kolki nerkowej oraz tabletki na oczyszczenie nerek. Dostępne w aptece również są leki na kolkę nerkową i leki na piasek w nerkach. Większe kamienie wymagają znacznie silniejszych leków przeciwbólowych, które wydaje się z przepisu lekarza. Dodatkowo jeszcze podawane są zastrzyki z papaweryną i rozkurczowe.

Każdy przypadek kamieni nerkowych powinien być konsultowany z lekarzem, który podejmie decyzję, jakie kroki terapeutyczne są potrzebne, aby zniwelować problem. Co ważne, chory z pewnością będzie potrzebował zmienić swój jadłospis oraz regularnie kontrolować stan zdrowia - jeśli kamienie nerkowe pojawiły się raz, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że kamica nerkowa zaatakuje ponownie.


Skuteczne zapobieganie kamicy nerkowej

Kamica nerkowa jest najczęściej skutkiem innych chorób. Można jej jednak przeciwdziałać stosując się do ogólnych zaleceń dotyczących zdrowego trybu życia. Bardzo istotne jest nawadnianie organizmu, odstawienie używek (w tym kawy!), zwiększenie aktywności fizycznej, nie dopuszczanie do rozwoju nadwagi. Jeśli chodzi o dietę, zaleca się zminimalizowanie ilości białka w diecie i zwrócenie uwagi, czy przypadkiem nie spożywamy zbyt dużej ilości wapnia.

Profilaktyka kamicy nerkowej powinna obejmować dbanie o jadłospis i ogólne zdrowie - pomogą w tym różnego rodzaju preparaty, których zadaniem jest wspieranie układu pokarmowego.

Kamienie w nerkach mogą gromadzić się przez długi czas, z początku nie dając zupełnie żadnych objawów. Tabletki na ból nerek bez recepty pomogą Ci uporać się z przykrymi dolegliwościami, jednak pamiętaj, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zbilansowane posiłki, odpowiednia ilość ruchu, nawodnienie organizmu czy rezygnacja z używek ograniczą ryzyko pojawienia się tego bolesnego problemu.


Kolka nerkowa – skuteczne preparaty bez recepty, które przyniosą ulgę w bólu

Bóle nerek potrafią być wyjątkowo dokuczliwe. Bywają naprawdę silne i wręcz paraliżujące, utrudniają swobodne poruszanie się, a w dodatku mają tendencję do nawrotów. Atak kolki nerkowej jest związany głównie ze zwiększonym ciśnieniem w drogach moczowych. Znajdujące się w nich złogi w postaci kamieni w nerkach przemieszczają się, dostają do układu moczowego albo blokują ujście moczu do pęcherza.

Znasz przykre objawy, jakie wywołuje kolka nerkowa? Leki bez recepty złagodzą nieprzyjemne odczucia takie jak ból czy kłucie. Pomogą Ci rozluźnić mięśnie i usuną wrażenie ucisku w okolicy nerek. Co więcej, większość tego rodzaju preparatów zawiera składniki, które ułatwiają oczyszczanie nerek i dróg moczowych z drobnych złogów, po to, aby problem nie powracał.


Tabletki na ból nerek bez recepty – preparaty przeciwbólowe i rozkurczowe

Kiedy doświadczysz ataku kolki nerkowej, pamiętaj, że różne preparaty na silny ból nerek dostępne są bez recepty. Choć konsultacja z lekarzem jest jak najbardziej wskazana, zwłaszcza jeśli objawy utrudniają normalne funkcjonowanie lub nie ustępują, po pierwsze pomocne środki możesz sięgnąć samodzielnie.

Pewnie dobrze wiesz, jak uporczywą dolegliwością jest kamica nerkowa. Leczenie rozpocznij już po pojawieniu się pierwszych objawów, a złagodzisz dolegliwość na początku jej rozwoju i znacząco poprawisz własny komfort. Tabletki na ból nerek bez recepty to głównie środki ze składnikami przeciwbólowymi i rozkurczowymi. W wielu z nich znajdziesz również związki ułatwiające oczyszczanie dróg moczowych.


Zioła na kamicę nerkową – naturalna pomoc przy chorobie nerek

Leki bez recepty na kolkę nerkową to w dużej mierze naturalne preparaty zawierające zioła i wyciągi roślinne. Zioła na kamicę nerkową potrafią skutecznie łagodzić ból, rozluźniać mięśnie, zmniejszać ucisk, a także ułatwiać oczyszczanie nerek i dróg moczowych. Wśród często wykorzystywanych w tym celu ziół wymienić można między innymi nawłoć o delikatnym działaniu przeciwzapalnym albo wyciąg z brzozy ułatwiający pozbycie się złogów z nerek i moczowodu.

Zioła podawane przy kamicy nerkowej łagodzą przykre objawy i przyspieszają leczenie dolegliwości. Wiele z nich dodatkowo wspiera cały układ moczowy i nerki, regulując ich pracę i wzmacniając te części organizmu.

Niektóre zioła dzięki swoim właściwością są również w stanie ograniczyć dalsze powstawanie złogów, hamując rozwój i odkładanie się substancji, które za nie odpowiadają. To dlatego środki ziołowe poleca się nie tylko podczas leczenia objawów kamicy, ale i jako zdrową profilaktykę dla osób narażonych na bolesne ataki kolki nerkowej.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii kamica:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem