Szczotki do czyszczenia butelek

Znaleziono produktów: 24

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Szczotki do czyszczenia butelek

(24)

-

Mycie butelek nie zawsze jest tak proste, jak może się wydawać! Butelki przeznaczone dla niemowląt są niewielkie, często długie i pełne różnego rodzaju zagłębień, do których trudno się dostać z pomocą klasycznej gąbki. Specjalne szczotki do butelek ułatwią Ci dotarcie do wszystkich trudnodostępnych zakamarków i utrzymanie butelek w czystości.

Szczotki do mycia butelek – praktyczne rozwiązanie dla utrzymania higieny butelek i akcesoriów do karmienia

Szczotka do mycia butelek bywa przydatna właściwie przy każdym niemowlaku. To niezbędny artykuł, kiedy dziecko na co dzień jest karmione mlekiem modyfikowanym i regularnie korzysta z butelek. Warto wiedzieć, że i karmienie piersią nie wyklucza używania butelki. Zdarza się, że dzieciom karmionym naturalnie od czasu do czasu podaje się mleko modyfikowane albo mama odciąga pokarm, żeby później podać go maluchowi właśnie w butelce. Co więcej, odpowiednio wyprofilowana szczotka do mycia butelek dla dzieci przydaje się nawet podczas czyszczenia takich naczyń jak różnego rodzaju kubki niekapki czy bidony dla nieco starszych dzieci.

Dokładne mycie butelek dla niemowląt jest niezbędne z powodów higienicznych, a zarazem ze względu na bezpieczeństwo małego dziecka, które może nie być gotowe na spotkanie z niektórymi drobnoustrojami. Szczotki do butelek z jednej strony zapewnią skuteczne czyszczenie, z drugiej natomiast ułatwią obowiązki świeżo upieczonym rodzicom, którzy bywają zmuszeni do mycia butelek kilka razy dziennie.

Czyścik do butelek – narzędzie do trudno dostępnych miejsc

Zanim przyjdzie czas na rozszerzanie diety niemowląt, tak małe dzieci żywią się przede wszystkim mlekiem matki lub jego odpowiednim modyfikowanym zamiennikiem. Mogłoby się wydawać, że po posiłku wystarczy opłukać butelkę pod bieżącą wodą, jednak w rzeczywistości to zdecydowanie za mało. Po pierwsze, maluch dla własnego bezpieczeństwa powinien korzystać z dokładnie wyczyszczonych, najlepiej wysterylizowanych naczyń. Po drugie – mleko pozostawia na butelkach tłusty osad, który powinien zostać z nich usunięty jeszcze przed wyparzeniem.

Czyścik do butelek to tak wyprofilowany przyrząd, by z łatwością dostać się do wszystkich trudnodostępnych miejsc w dziecięcych butelkach, usunąć resztki pokarmu, wszelkie zanieczyszczenia i osad. Co więcej, miękkie włosie czyścików zapewnia skuteczne, ale jednocześnie delikatne mycie bez zadrapań powierzchni butelki. Nie używaj w tym celu twardych szczotek czy drapaków, ponieważ w maleńkich zadrapaniach plastikowych butelek mogą zbierać się trudne do usunięcia zabrudzenia i rozwijać drobnoustroje.

Szczotka do czyszczenia butelek – skuteczne usuwanie zabrudzeń i osadów

Wśród produktów dostępnych w ofercie Wapteka.pl znajdziesz wiele propozycji przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Mleko modyfikowane, smoczki, butelki, a także artykuły do ich czyszczenia – wszystko zamówisz na jednej stronie z błyskawiczną dostawą wprost pod wskazany adres. Pamiętaj, że szczotki do butelek to niezwykle przydatne artykuły w wyprawce dziecięcej, dlatego nie zwlekaj z ich zakupem i nie męcz się przy czyszczeniu małych naczyń dla dzieci, kiedy do Twojej dyspozycji są odpowiednie przybory.

Wapteka.pl proponuje różne modele szczotek o wąskim i długim kształcie, którymi łatwo wyczyścisz butelki dziecięce o różnej pojemności. W ofercie jest też zestaw do mycia butelek ze szczotkami w różnych rozmiarach, które wystarczą Ci na dłużej. Zwróć uwagę również na to, że miękki element z gąbki na czubku szczotki idealnie nadaje się do delikatnego mycia smoczków.

Czyste butelki – zdrowe dziecko, czyli dlaczego warto inwestować w odpowiednie narzędzia do mycia?

Jako rodzic na pewno wiesz, jak duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju ma właściwe żywienie niemowląt i regularne dostarczanie do ich organizmu niezbędnych składników odżywczych. Musisz wiedzieć także o tym, że dla zdrowia dziecka niezwykle ważne jest podawanie maluchowi posiłków w dokładnie umytych, najlepiej sterylnych naczyniach. Małe dzieci mają niewykształcony układ odpornościowy, przez co kontakt z niektórymi pozornie niegroźnymi drobnoustrojami może być dla nich potencjalnym zagrożeniem. Odpowiednia szczotka do czyszczenia butelek pomoże Ci uniknąć tego ryzyka, solidnie oczyścić butelki ze wszelkich zanieczyszczeń i przygotować je do wyparzania, które usunie z nich wszelkie bakterie.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem