Antyperspiranty dla mężczyzn, dezodoranty | Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 47

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Antyperspiranty dla mężczyzn, dezodoranty | Wapteka.pl

(47)

-

... 2
... 2

Antyperspiranty to grupa kosmetyków, która zapewnia suchość pod pachami i świeżość nawet przez 72 godziny po ich zastosowaniu. Czym się kierować w wyborze antyperspirantu dla mężczyzn i gdzie zakupić bezpieczny kosmetyk dobrej jakości?


Antyperspiranty dla mężczyzn: niezawodna ochrona

Chociaż większość z nas stosuje zamiennie nazwę antyperspirant i dezodorant, w rzeczywistości są to dwa całkiem różne produkty. Skład dezodorantu sprawia, że zapobiega on powstawaniu nieprzyjemnej woni rozkładającego się potu. Natomiast antyperspirant bezpośrednio oddziałuje na nasze gruczoły, nie dopuszczając do wydzielania się potu. Głównie jest to możliwe dzięki zawartości związków glinu. Na rynku aptecznym pojawiło się ostatnio sporo alternatyw dla glinu - naturalne kosmetyki składają się niemal głównie z olejków zapachowych, ziemi okrzemkowej, glinek (głównie białej) i sody oczyszczonej.


Antyperspiranty dla mężczyzn, którzy zmagają się z nadmiernym poceniem

Nadmierne pocenie się to problem, który dotyka większość z nas - najczęściej w okresie letnim, gdy panują upały. Oprócz tego, nadmierne wydzielanie się potu związane jest z sytuacjami stresującymi, jak również przemęczeniem psychicznym, nadużywaniem używek (alkoholu, kawy i papierosów). Najczęściej najbardziej pocimy się pod pachami, na dłoniach i stopach. Bywa jednak, że nadmierna potliwość dotyka całego ciała - w takim przypadku zaleca się kontakt z lekarzem internistą, dermatologiem (zwłaszcza, jeśli towarzyszą temu dodatkowe problemy skórne) lub endokrynologiem.

Przy redukcji nieprzyjemnych dolegliwości przy nadmiernym poceniu pomoże zastosowanie po kąpieli antyperspirantu, który zmniejszy ilość wydzielanego potu oraz sprawi, że jego zapach nie będzie nieprzyjemny. Antyperspiranty apteczne mogą być nakładane nie tylko pod pachami, ale również w innych miejscach ciała, które tego potrzebują. 


Antyperspiranty polecane dla mężczyzn: 

Etiaxil Original antyperspirant z aktywnym systemem Apx 

Vichy Homme antyperspirant w kulce 72h

Vichy Homme antyperspirant przeciw białymi i żółtym plamom na ubraniach

Antyperspiranty dla mężczyzn - które zapewnią niezawodną ochronę?

Jeśli poszukujesz sprawdzonego antyperspirantu, sięgnij po jedno z rozwiązań aptecznych. Antyperspiranty drogeryjne bywają skuteczne, jednak często zawierają takie substancje jak podrażniający alkohol, glin czy aluminium. Antyperspiranty apteczne gwarantują poczucie świeżości i regulację potliwości nawet przez 72 godziny. Pamiętaj, że oprócz tego, aby antyperspirant był skuteczny, należy zwrócić uwagę na to, czy barwi on ubrania oraz posiada dodatkowe właściwości. Antyperspiranty mogą nadmiernie wysuszać skórę, dlatego warto wybierać takie, które w swoim składzie posiadają substancje nawilżające (np. olejki roślinne lub masła). Najczęściej mają one formę roll-on lub kremu. Jeżeli masz problemy z nadmiernie przesuszającą się, skłonną do podrażnień skórę, zrezygnuj z antyperspirantów w spray'u, chociaż dla osób z normalną skórą są one w zupełności bezpieczne i nierzadko wygodniejsze do stosowania.

Sprawdzone antyperspiranty i dezodoranty dla mężczyzn znajdziesz na wapteka.pl


Przegląd antyperspirantów, dzięki którym zredukujesz potliwość

Zajrzyj do sekcji antyperspiranty i dezodoranty na wapteka.pl aby zobaczyć najpopularniejsze antyperspiranty i dezodoranty o męskich nutach zapachowych. Wszystkie dostępne w ofercie wapteka.pl preparaty są w pełni bezpieczne dla zdrowia i polecane przez dermatologów. Na stronie możesz się zapoznać również z opiniami innych użytkowników o poszczególnych preparatach. W ofercie wapteka.pl znadziesz antyperspiranty zarówno do stosowania w tradycyjny sposób pod pachami, jak i dostosowane do potrzeb stóp i dłoni. 

Jakie są nadmierne przyczyny pocenia? Dowiedz się więcej ze specjalistycznego artykułu na wapteka.pl

Antyperspirant to jeden z najbardziej znanych kosmetyków dla mężczyzn i najchętniej wybieranych! Dzięki specjalnemu składowi pozwala nam na zapobieganie powstawaniu potu i zachowanie uczucia świeżości przez cały dzień. Na rynku obecne są różne produkty: antyperspiranty zapachowe, naturalne czy cieszące się ogromną popularnością w ostatnim czasie – antyperspiranty bez aluminium. Wybierz najlepszy dla siebie i ciesz się dniem bez przykrych zapachów!


Dezodorant a antyperspirant – na czym polega różnica?

Dezodorant i antyperspirant to nie to samo! Dezodorant sprawia, że nie powstaje nieprzyjemna woń rozkładającego się potu, a więc głównie pełni funkcję zapachową. Z kolei antyperspirant wykazuje bezpośrednie działanie na nasze gruczoły, w których pot jest produkowany i zapobiega jego wydzielaniu. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór antyperspirantów, które doskonale spełniają swoją rolę. Możemy wybierać spośród antyperspirantów, opartych o formuły zawierające glin bądź naturalnych alternatyw, które wykorzystują olejki zapachowe, ziemię okrzemkową, glinki czy sodę oczyszczoną. Takie naturalne antyperspiranty są również lżejsze dla naszej skóry, bowiem nie zatykają porów. Coraz częściej na sklepowych półkach możemy również spotkać antyperspirant bez aluminium.

Antyperspirant może przyjmować formę roll-onu, kremu bądź dezodorantu w sprayu.


Kiedy powinniśmy zadbać o dobry antyperspirant?

Nie jest tajemnicą, że dobry kosmetyk powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego zadbanego mężczyzny niezależnie od wieku czy zawodu, bowiem każdego z nas może dotknąć problem nadmiernego pocenia się. Jest to szczególnie częste latem, gdy na zewnątrz walczymy z wyższą temperaturą. Również panowie prowadzący intensywny styl życia, w którym nie brakuje stresu powinni szczególnie zadbać o dobry antyperspirant. Kosmetyk ten to również „must-have” każdego sportowca. Naukowcy wykazują również, że nadmierne wydzielanie potu może mieć związek z nadużywaniem alkoholu czy papierosów. Antyperspirant warto stosować bezpośrednio na skórę po kąpieli i pozostawić do wchłonięcia, nim ubierzemy ubranie.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem