Sól fizjologiczna dla dzieci

Znaleziono produktów: 21

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Sól fizjologiczna dla dzieci

(21)

-

Sól fizjologiczna dla dzieci – bezpieczne i skuteczne rozwiązanie

Sól fizjologiczna to wszechstronny wyrób medyczny, a przy tym bezpieczny i łatwy w stosowaniu. Z jej właściwości korzystać może cała rodzina, niezależnie od wieku. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji i higienie, jak i w łagodzeniu różnych dolegliwości, przede wszystkim tych związanych z infekcjami wirusowymi górnych dróg oddechowych. Dlatego też jest niezbędnym elementem domowej apteczki, zwłaszcza tej przeznaczonej dla niemowląt i dzieci. Sól fizjologiczna stanowi też obowiązkowy punkt na liście wyprawkowej dla noworodka.

Sól fizjologiczna dla niemowląt – jak stosować i kiedy używać?

Czym właściwie jest sól fizjologiczna, określana również mianem soli izotonicznej? Klasyczny preparat to 0,9% roztwór sodu, czyli NaCl. Stanowi wyjątkowo bezpieczny produkt, ponieważ jest zbliżona do płynów fizjologicznych człowieka. Warto wspomnieć, że dostępna jest też bardziej stężona wersja roztworu NaCl, o stężeniu 3% lub 6%. Wtedy roztwór taki nosi nazwę soli hipertonicznej i jest używany w przypadku uporczywego zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.

Sól fizjologiczną można kupić bez recepty. Oferowana jest w postaci pojedynczych, niewielkich sterylnych ampułek, co gwarantuje bezpieczeństwo, higienę i wygodę stosowania. Ilość roztworu w jednej ampułce idealnie wystarcza do jednorazowego użycia. Warto pamiętać, że w przypadku niewykorzystania całości płynu za jednym razem pozostałość należy wyrzucić.

Kiedy używać sól fizjologiczną dla niemowląt? Jak stosować ten produkt? Preparat przydaje się w codziennej higienie oczu, nosa i uszu noworodków i niemowląt. Można przemywać nią oczy i uszy, a także używać do zakraplania śluzówki nosa. Sól fizjologiczna dla dzieci do nosa nawilża śluzówkę, zapobiegając powstawaniu podrażnień. Sól fizjologiczna jest jałowa, dlatego nadaje się również do przemywania ran w ramach pierwszej pomocy. Ponadto, wykorzystuje się ją również do inhalacji górnych dróg oddechowych, w tym nebulizacji, oraz irygacji (tej ostatniej nie należy stosować u najmłodszych dzieci, do 4. roku życia). Kiedy przydaje się sól fizjologiczna dla dzieci? Od kiedy można ją stosować? Bez przeszkód można włączyć ją do pielęgnacji oczu, noska i uszu dzieci już od pierwszego dnia życia.

Sól fizjologiczna dla dzieci do oczu – delikatna pielęgnacja oczu malucha

Sól fizjologiczna dla dzieci to najlepszy produkt do delikatnej pielęgnacji oczu noworodków i niemowląt. Wystarczy nasączyć solą fizjologiczną jałowy gazik, a następnie przemyć oko dziecka, kierując się od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Należy pamiętać o użyciu czystego gazika do przemycia drugiego oka. 

Roztwór soli fizjologicznej dla dzieci do oczu doskonale oczyszcza, zwłaszcza oczy noworodków, które mają tendencję do ropienia. Czyści ropną wydzielinę oraz inne zanieczyszczenia, a także pomaga nawilżyć spojówkę i gałkę oczną, łagodząc podrażnienia i zapobiegając rozwojowi infekcji. Przynosi również ukojenie suchym i zmęczonym oczom. Ponadto, pomaga również oczyścić oko w przypadku dostania się do niego ciała obcego.

Sól fizjologiczna dla dzieci do inhalacji – skuteczna pomoc w problemach oddechowych

Inhalacja, a zwłaszcza nebulizacja, to sprawdzony i nieinwazyjny sposób na przyniesienie ulgi dziecku w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych z towarzyszącym kaszlem i katarem oraz w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Podstawowym produktem stosowanym w tego typu terapii jest właśnie sól fizjologiczna. Nebulizacja z wykorzystaniem soli fizjologicznej skutecznie pomoże w przypadku zatkanego nosa czy suchego i męczącego kaszlu. Inhalacje na katar to skuteczne rozwiązanie, niwelujące objawy przeziębienia, polecane przez lekarzy. Sól fizjologiczna dla dzieci do inhalacji nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, łagodząc podrażnienia. Ponadto, sól fizjologiczna do inhalacji upłynnia zalegającą wydzielinę, ułatwiając jej odkrztuszanie. Katar u małego dziecka to problematyczna dolegliwość, ponieważ maluch nie potrafi jeszcze tak efektywnie wydmuchiwać nosa jak dorosły – nebulizacja pomaga złagodzić ten nieprzyjemny objaw przeziębienia.

Sól fizjologiczna z kwasem hialuronowym dla dzieci – dodatkowe nawilżenie i ochrona

Oprócz klasycznej formy soli fizjologicznej, będącej wyłącznie roztworem sodu, dostępne są również inne rodzaje soli fizjologicznej – preparaty o rozszerzonym składzie, wzbogacone o kwas hialuronowy lub ektoinę. Co daje dodatek kwasu hialuronowego? Wzmacnia właściwości soli fizjologicznej, jeszcze skuteczniej nawilżając błony śluzowe i łagodząc podrażnienia. 

Sól fizjologiczna z kwasem hialuronowym dla dzieci nie dopuszcza do wysuszania śluzówki, co mogłoby indukować kaszel. Wspomaga ruch wydzieliny w drogach oddechowych, poprawiając komfort oddychania. Pobudza kaszel i wykrztuszanie oraz zmniejsza lepkość i elastyczność wydzieliny, dzięki czemu jest ona łatwiej usuwana. Ponadto, wpływa przeciwzapalnie.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem