product-image
Voltaren Max 23,2 mg/g żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 180 g
53.99 zł
Voltaren Max 23,2 mg/g żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 180 g
Voltaren Max 23,2 mg/g żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 180 g
Voltaren Max 23,2 mg/g żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 180 g
Voltaren Max 23,2 mg/g żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 180 g

Voltaren Max 23,2 mg/g żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 180 g

4.86

ocena ocena ocena ocena ocena

(22)

50g 100g 180g 120g
Producent
GlaxoSmithKline
ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa
Pojemność
180 g
Postać


Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Dostępny

53.99 zł

Opis

Voltaren Max 180

żel przeciwbólowy, który walczy
z bólem stawów aż do 12h

voltaren max 180

Voltaren MAX

Żel przeciwbólowy Voltaren MAX został opracowany specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów. Dzięki zawartości maksymalnej dawki substancji czynnej, dostępnej bez recepty,żel przeciwbólowy Voltaren MAX działa aż do 12 godzin.

Wskazania

ograniczone i łagodne postaci choroby zwyrodnieniowej stawów

pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów

ograniczone stany zapalne tkanek miękkich

Jak działa żel Voltaren MAX

działa przeciwbólowo aż do 12 godzin

działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo

pomaga poprawić sprawność ruchową i skrócić czas powrotu do normalnego funkcjonowania

Zobacz jak Voltaren MAX zmienia życie polaków

Jak stosować żel
Voltaren MAX?

Żel Voltaren MAX stosuj na bolące miejsca 2 razy na dobę (rano i wieczorem).

Zawsze stosuj go zgodnie z opisem na ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości zwróć się do lekarza lub farmaceuty. Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Specjalnie dla osób z bólem stawów stworzyliśmy nakrętkę, która pozwoli dwa razy łatwiej odkręcić tubę*

* W porównaniu do tuby ze standardową nakrętką

Dlaczego
Voltaren MAX?

Żel Voltaren MAX trafia bezpośrednio w głąb stawów objętych stanem zapalnym, aby zwalczać uporczywy ból aż do 12 godzin.

Jak Voltaren MAX pomaga w chorobie zwyrodnieniowej stawów?

Czy wiesz, że choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęściej występującą chorobą stawów? Doskwiera ponad połowie osób po 55 roku życia. Dotyczy głównie stawów kolanowych, biodrowych oraz dłoni, lecz może umiejscawiać się również w stawach kręgosłupa.

Jej objawami są:

 • ból stawów – nasilenie bólu może być różne. Czasem ból mija szybko, a czasem jest uporczywy i trudny do zniesienia przez dłuższy okres
 • sztywnienie stawów – uczucie sztywności w stawach po dłuższym bezruchu (np. po nocy)
 • trzeszczenie w stawach – pojawiające się w czasie ruchu
 • obrzęki

Choroba zwyrodnieniowa stawów a stosowanie środków przeciwbólowych

Stosowanie leków przeciwbólowych jest jednym z dwóch (obok aktywności fizycznej) podstawowych sposobów przeciwdziałania dolegliwościom związanym z chorobą zwyrodnieniową stawów. Leczenie odbywa się za pomocą leków dostępnych na receptę, bądź leków wydawanych bez recepty, wśród których są tzw. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Leki te mogą występować zarówno w formach doustnych (tabletki, kapsułki) jak i takich do stosowania zewnętrznego (maści, żele, kremy).

Stworzony dla Twojej radości z ruchu

Uśmierza ból

Dzięki stałemu uwalnianiu diklofenaku (substancji czynnej) w miejscu bólu, Voltaren Max łagodzi ból stawów aż do 12 godzin od momentu aplikacji. Długotrwała ulga to także zasługa podwójnego* stężenia substancji czynnej.

*w porównaniu z żelami zawierającymi 1% diklofenaku

Zmniejsza stan zapalny

Stan zapalny to główny powód bólu mięśni i stawów. Dzięki wysokiej zawartości diklofenaku – substancji o silnym działaniu przeciwzapalnym, która przenika głęboko do tkanek, Voltaren Max pomaga walczyć z bólem u jego źródła.

Przyspiesza powrót do zdrowia

Łagodząc ból i zwalczając stan zapalny za pomocą diklofenaku, żel pomaga przyspieszyć powrót do zdrowia i przywrócić sprawność stawów.

Niskie ryzyko efektów ubocznych

Koncentruje się w miejscu bólu. Dzięki temu, jego maksymalne stężenie w osoczu krwi jest około 100 razy mniejsze niż stężenie osiągane po doustnym podaniu tabletek Voltaren. Dodatkowo maleje ryzyko działań niepożądanych związanych ze stosowaniem danej substancji.

Wybierz Voltaren* dla siebie

*dotyczy produktów dostępnych bez recepty.

Typ bólu Ból stawów wywołany chorobą zwyrodnieniową stawów, ból pleców, ból mięśni Ból mięśni, bóle reumatyczne, ból pleców, ból głowy, ból zębów, bóle menstruacyjne Ból w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, wiązadeł, mięśni i stawów. Nawracający ból pleców.
Miejsce bólu Stawy, plecy, mięśnie Plecy, mięśnie, głowa, zęby Plecy, mięśnie
Korzyści Uśmierza ból, leczy stan zapalny, działa do 12h Łagodzi objawy stanu zapalnego, takie jak ból i obrzęk Uśmierza ból i leczy stan zapalny
Główna cecha produktu Podwójna dawka substancji czynnej* (diklofenak), jedyny żel przeciwbólowy bez recepty, który działa do 12 godzin
* W porównaniu do żelu Voltaren EMULGEL1%
Kompleksowe działanie, jest dostępny w opakowaniach zawierających po 10 lub 20 kapsułek miękkich Potrójne działanie (eliminuje ból, redukuje stan zapalny, przyspiesza leczenie)

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów (CHZS) jest najczęściej występującą, bolesną chorobą stawów. Pojawia się, gdy chrząstka stawowa – warstwa ochronna pokrywająca zakończenie kości w stawie – zaczyna się zużywać. Po jakimś czasie chrząstka może nawet całkowicie się zetrzeć i odsłonić kość. Wywołuje to stan zapalny, ból i powoduje powstawanie wyrośli kostnych w stawach, co skutkuje sztywnością stawów i utrudnia ruchy.

Czym jest zapalenie?

Zapalenie to reakcja organizmu na uszkodzenie komórek lub tkanek.

Główne objawy zapalenia to:

 • uczucie podwyższonej temperatury w miejscu objętym procesem
 • zaczerwienienie
 • opuchlizna
 • ból
 • ograniczona ruchomość

Co to jest jest analgetyk?

Analgetyk to lek, który zmniejsza ból – jest to termin medyczny na lek przeciwbólowy. Niektóre analgetyki hamują doznania bólowe poprzez znieczulenie miejscowe zakończeń nerwowych (np. w obolałym stawie), inne działają „ośrodkowo” w częściach mózgu, gdzie przetwarzana jest informacja o bólu.

Co to jest diklofenak?

Diklofenak jest substancją czynną, wchodzącą w skład żelu Voltaren MAX. Diklofenak ma silne działanie przeciwzapalne, a także posiada doskonałe właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Infomacje o produkcie Voltaren MAX

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy. 1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego. Pozostałe składniki leku to: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować na powierzchnię skóry w miejscu bólu i obrzęku, poprzez delikatne wmasowanie 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem).

Przeciwwskazania

 • uczulenie na substancję czynną lub inny składnik leku
 • reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub po innych lekach stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych
 • trzeci trymestr ciąży
 • nie stosować u dzieci poniżej 14 lat

Wskazania do stosowania

Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:

 • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń)
 • bólu pleców
 • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich, takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

Dorośli (powyżej 18 lat):

 • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Voltaren MAX Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g, żel.

Wskazania do stosowania: Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu - dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015.

Voltaren Emulgel Diklofenak sodu 10 mg/g żel.

1 gram produktu Voltaren Emulgel zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium) co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
1 g żelu Voltaren Emulgel zawiera 50 mg glikolu propylenowego.
1 g żelu Voltaren Emulgel zawiera 1 mg benzoesanu benzylu.

Wskazania do stosowania: Voltaren Emulgel jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:

 • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek
 • skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń),
 • bólu pleców,
 • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć
 • tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
Dorośli (powyżej 18 lat):
 • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania: Znana nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Voltaren Emulgel jest także przeciwwskazany u tych pacjentów, u których astma, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VII.2021

Voltaren Express Forte Diklofenak potasu 25 mg, Kapsułki miękkie

Wskazania do stosowania: Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle uogólnione, gorączka), bólu gardła.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego. Występujące w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja, związane z wcześniejszym leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Czynna lub występująca w przeszłości nawracająca choroba wrzodowa i (lub) krwawienie (wystąpienie dwóch lub więcej odrębnych przypadków potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Trzeci trymestr ciąży. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Stwierdzona zastoinowa niewydolność serca (klasa II–IV wg NYHA), choroba niedokrwienna serca, choroba naczyń obwodowych i (lub) choroba naczyń mózgowych. Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub pochodnych kwasu acetylosalicylowego, stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn może być przyczyną wystąpienia napadu astmy, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej nosa.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.IX.2016

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Znaki towarowe są własnością lub są licencjonowane przez spółki z grupy GSK. ©2021 Spółki z grupy GSK lub ich licencjodawcy.

PM-PL-VOLT-21-00093

Skład

100g leku Voltaren Max zawiera 2,32g substancji czynnej- diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian parafina ciekła makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dieryloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluern, woda oczyszczona.
 

Dawkowanie

Stosować na powierzchnię skóry w miejscu bólu i obrzęku, poprzez delikatne wmasowanie 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem)

Działanie

Voltaren Max Przynosi ulgę w bólu redukuje stan zapalny i obrzęki występujące w okolicach mięśni i stawów. Voltaren Max żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 

Wskazania

Żel Voltaren Max przeznaczony do wcierania w skórę. Substancja czynna preparatu posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

 

Kategoria

Postać

Stosowanie

Żel Voltaren Max przeznaczony do wcierania w skórę. Substancja czynna preparatu posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.  

Działanie

Voltaren Max Przynosi ulgę w bólu redukuje stan zapalny i obrzęki występujące w okolicach mięśni i stawów. Voltaren Max żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.  

Kluczowy składnik

diklofenak

Sposób aplikacji

na skórę

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Justyna
ocena ocena ocena ocena ocena
voltaren max pomaga mi na codzień. wybrałam voltaren max żel bo ma lekką formułę, i jest często dobra cena na ten produkt. Przy dużych bólach pomaga mi dodatkowo voltaren express forte. Opakowanie voltaren max 180 g wystarcza na naprawdę długo, voltaren max może dostać tylko dobrą opinie

Adrian
ocena ocena ocena ocena ocena
Voltaren MAX kupiłem z polecenia. W ostatnim czasie podbierałam dziewczynie i kupiłem w końcu własną tubkę. Pomogło mi na moje problemy z nadgarstkiem. Jestem zadowolony.

Ola
ocena ocena ocena ocena ocena
Bardzo mi pomógł. Ostatnio miałam 30-kilometrową pieszą wycieczkę i potem okropnie bolała mnie kostka. Bardzo szybko pomógł mi się uporać z tym problemem.

Jasiek
ocena ocena ocena ocena ocena
Najlepszy tego typu produkt, bo faktycznie zauważam jego działanie. Świetny!

Maks
ocena ocena ocena ocena ocena
Genialny. Na bolące stawy najlepszy! Zawsze mam go w domu!

Sławek
ocena ocena ocena ocena ocena
Świetny na stłuczenia. Mam zawsze w plecaku, kiedy idę w góry. Warto na wszelki wypadek się zaopatrzyć.

Sebastian
ocena ocena ocena ocena ocena
Pomaga na każde stłuczenie, naciągnięcia itp. Jeśli ćwiczysz albo uprawiasz jakiś sport, musisz go mieć. U mnie przydaje się co chwilę.

Wiktoria
ocena ocena ocena ocena ocena
Podczas górskich wojaży zawsze mamy voltaren w plecaku, jest genialny!

Mirek
ocena ocena ocena ocena ocena
Na kontuzje jest idealny!

Renata
ocena ocena ocena ocena ocena
Miałam ostatnio kontuzję rzepki. Stosowałam go, chłodził, przynosił ulgę. Na pewno kupię kolejne opakowanie.

Hubret
ocena ocena ocena ocena ocena
Uratował nasze nogi po ostatniej wyprawie w góry! Świetna cena i wydajność. Warto się zainteresować.

Andrzej
ocena ocena ocena ocena ocena
Sprawdzony produkt, stosuje od kilku miesięcy przy bólu stawów.

Violetta
ocena ocena ocena ocena ocena
Świetna maść, stosowałam ja podczas urazu kostki, pomogła :)

Monika
ocena ocena ocena ocena ocena
Bardzo dobra maść. Zawsze biorę do plecaka na piesze wycieczki, bo niestety zawsze ktoś się potknie albo wywróci.

Marlena
ocena ocena ocena ocena ocena
Polecam każdej pani domu, a to mąż spadnie z drabiny, a to dziecko z rowera, ja już zużyłam 3 opakowania.

Ula
ocena ocena ocena ocena ocena
Stosowałam na bolący bark, który naciągnęłam na siłowni. Spisał się bo ból szybko ustąpił i mogłam wrócić do treningów! :D

Agata
ocena ocena ocena ocena ocena
Voltaren to mój niezastąpiony środek na wszelkiego rodzaju stłuczenia i bóle stawów. Duże opakowanie w przystępnej cenie.

Krystyna
ocena ocena ocena ocena ocena
Voltaren to jedyny środek, który skutecznie niweluje ból stawów. Opakowanie wystarcza na bardzo długo.

Malwina
ocena ocena ocena ocena ocena
Voltaren Max zawsze jest w mojej apteczce, skutecznie niweluje ból stawów.

iwona
ocena ocena ocena ocena ocena
bardzo dobra

Elżbieta
ocena ocena ocena ocena ocena
Na pewno lepszy od podobnych produktów.

Edyta
ocena ocena ocena ocena ocena
Bardzo dobra

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.