L-karnityna

Znaleziono produktów: 21

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

L-karnityna

(21)

-

L-karnityna – jak wpływa na metabolizm tłuszczu i produkcję energii?

L-karnityna to organiczny związek chemiczny syntetyzowany z dwóch aminokwasów – lizyny i metioniny. Ta witaminopodobna substancja obecna jest głównie w mięśniach szkieletowych i sercu. Warto wiedzieć, jak L-karnityna wpływa na organizm i jakie jest jej działanie związane z metabolizmem lipidów.

Substancja ta odpowiada za transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają beta-oksydacji, w wyniku których uwalniana jest energia potrzebna do funkcjonowania komórek. Aktywność L-karnityny skutkuje zwiększeniem tempa utleniania tkanki tłuszczowej, wiąże się też z uruchamianiem endogennych procesów antyoksydacyjnych. L-karnityna usuwa także z mitochondriów krótko- i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, co jest ważne dla naszego zdrowia, ponieważ w zbyt dużym stężeniu są one toksyczne. Dodatkowo ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu i triglicerydów.

L-karnityna odchudzanie – jak wspiera proces odchudzania i redukcji tkanki tłuszczowej?

Interesują Cię efektywne spalacze tłuszczu? L-karnityna umożliwia zamianę tłuszczu zapasowego w energię, a więc powoduje szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. L-karnityna jest substancją znaną osobom, które stawiają na skuteczne odchudzanie. Szczególnie dobre efekty może przynosić stosowanie L-karnityny razem z innymi składnikami, które są uważane za skuteczne w walce z nadmierną tkanką tłuszczową, czyli np. z chromem albo ze spiruliną. Sprawdź, która L-karnityna najlepiej trafia w Twoje potrzeby – to, jaka będzie najlepsza, to kwestia indywidualna (może być łączona np. z kofeiną, piperyną czy kapsaicyną).

L-karnityna na serce – jak wpływa na zdrowie serca i układu krążenia?

Trzeba wiedzieć, że L-karnityna zabezpiecza komórki przed działaniem reaktywnych form tlenu, a więc stabilizuje błony komórkowe, a także wspomaga działanie kanałów jonowych. Substancja ta chroni błony erytrocytów oraz naczynia krwionośne, przeciwdziałając rozwojowi miażdżycy. 

Jak już, wiesz, L-karnityna znajduje się głównie w mięśniu sercowym i w mięśniach szkieletowych – to właśnie na nie największy wpływ ma ten aminokwas. Jak L-karnityna działa na serce? Substancja ta uczestniczy w przemianach energetycznych w mięśniu sercowym, wykazuje działanie kardioprotekcyjne – zapobiega stanom zapalnym w jego komórkach. Zapewnienie odpowiedniego poziomu L-karnityny to element profilaktyki zaburzeń rytmu serca, dysfunkcji komór, uszkodzenia niedokrwienno-reperfuzyjnego oraz toksycznego uszkodzenia mięśnia sercowego. Co ważne, L-karnityna ogranicza również ryzyko nadciśnienia i insulinooporności.

L-karnityna – efekty: korzyści wynikające z regularnego stosowania L-karnityny

Jeśli chcesz wypróbować skuteczne tabletki na odchudzanie, to L-karnityna suplement jest czymś dla Ciebie. L-karnityna pomaga zredukować tkankę tłuszczową i jest jedną z substancji, które chronią organizm przed różnymi chorobami. Suplementacja L-karnityną zalecana jest także osobom często uprawiającym sport. Zaleca się przyjmowanie L-karnityny w formie tabletki lub w płynie przed treningiem, ponieważ podczas długotrwałych ćwiczeń jej zapas w mięśniach wyczerpuje się. L-karnityna zwiększa wytrzymałość i umożliwia przedłużenie treningu. Co więcej, L-karnityna spowalnia akcję serca przy intensywnym wysiłku i łagodzi kontuzje mięśni oraz ogranicza ból.

Stosowanie L-karnityny daje także inne efekty – substancja ta ma wpływ na funkcjonowanie układu rozrodczego. U kobiet występuje związek L-karnityny z poprawą jakości oocytów i embrionów. U pacjentek z zespołem zespół policystycznych jajników L-karnityna sprzyja unormowaniu poziomu hormonów. U mężczyzn z kolei L-karnityna zwiększa liczbę plemników, poprawia ich ruchliwość oraz jakość. L-karnityna jest potrzebna organizmowi, a do tego sprzyja odchudzaniu – wybierz zatem tabletki do ssania lub inną postać tej substancji i przekonaj się, że jej regularne stosowanie da Ci odczuwalne korzyści. Tabletki wspomagające odchudzanie mogą korzystnie działać na organizm!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem