Czopki dla dzieci i niemowląt na gorączkę

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Czopki dla dzieci i niemowląt na gorączkę

(6)

-

Czopki przeciwgorączkowe dla dzieci i niemowląt: szybka ulga w dolegliwościach 

Małe dzieci, a także niemowlęta mają szczególnie wrażliwy żołądek, stąd też w ich przypadku nie zawsze podaje się kapsułki czy syropy. Zastosowanie mają czopki. Infekcje u dzieci zdarzają się niezwykle często i towarzyszy im niejednokrotnie gorączka oraz bóle brzucha. Można stosować czopki przeciwgorączkowe, które bardzo szybko się przyswajają, jednocześnie nie powodują podrażnień żołądka. Trzeba wiedzieć, że czopki na gorączkę działają zazwyczaj po 30 minutach od przyjęcia preparatu, natomiast maksymalne stężenie we krwi osiągane jest po 45 minutach. Substancją czynną może być paracetamol, który można stosować u dzieci od 3 miesiąca życia. Łagodzi on dolegliwości bólowe oraz zbija gorączkę. Zastosowanie ma także środek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Należy on do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie tylko obniża zbyt wysoką temperaturę, ale także hamuje agragację płytek krwi. Należy jednak pamiętać, że czopki przeciwgorączkowe dla dzieci z ibuprofenem można stosować dopiero powyżej 6 roku życia. Jeżeli chodzi o czopki dla niemowląt, to należy wybierać te z paracetamolem. Przynoszą one szybką ulgę także w bólu. Paracetamol na wzdęcia, kolki i zaparcia może być stosowany.

Czopki na gorączkę: odpowiednie w walce z podwyższoną temperaturą 

Czopki na gorączkę dla niemowląt powinny zawierać substancję czynną jaką jest paracetamol. Jednocześnie należy pamiętać, by podać czopek dziecku w momencie, gdy temperatura osiągnie 38,5 stopnia. Zasadniczo nie powinno się stosować czopków na zbicie stanu podgorączkowego. Czopki na zbicie temperatury działają już po 30 minutach i powoli obniżają temperaturę. Trzeba jeszcze wiedzieć, że nie należy przekraczać zalecanej dawki. W przypadku dzieci od 9 do 24 miesiąca życia najczęściej stosuje się 1 czopek od 3 do 4 razy na dobę. Nie należy ich stosować częściej niż co 4 godziny. Ponadto czopków nie można podawać dzieciom poniżej 3 miesiąca życia, chyba że lekarz prowadzący zadecyduje inaczej. Podwyższona temperatura często towarzyszy infekcjom, ale też może pojawić się podczas ząbkowania. Nawet zatwardzenie u dzieci często objawia się właśnie gorączką. Wielu rodziców zastanawia się, po jakim czasie działa czopek przeciwgorączkowy? Tak naprawdę wszystko zależy od substancji czynnej. Najczęściej temperatura zaczyna obniżać się już po 30 minutach. Czopki dla dzieci cena nie jest wysoka. Nasza apteka internetowa oferuje czopki przeciwgorączkowe dla 3 latka, ale też młodszych i starszych dzieci w bardzo korzystnych cenach.

Kiedy można podać dziecku czopek?

Czopki stosuje się w różnych dolegliwościach. Otóż trzeba widzieć, że mają one zastosowanie nie tylko w przypadku wystąpienia gorączki. Są też czopki przeciwbólowe, które zalecane są w momencie pojawienia się np. bólu brzucha czy też ucha. Mają one zastosowanie także w momencie ząbkowania. Trzeba wiedzieć, że aplikacja czopków nie jest trudna. Należy włożyć go zaokrągloną stroną na tyle głęboko, by nie wypadł, następnie konieczne jest zaciśnięcie pośladków dziecka. Dodatkowo powinno pozostać w pozycji bocznej. Oczywiście może się zdarzyć, że dziecko zaraz po podaniu czopka wypróżni się, co oznacza, że czopek został wydalony i nie działa. Trzeba jeszcze pamiętać, że czopki są dobrą alternatywą dla tabletek, np. w momencie, gdy występuje zatrucie pokarmowe i dziecko mogłoby bardzo szybko je zwrócić.

Jakie czopki przeciwgorączkowe dla dzieci wybrać?

Czopki przeciwgorączkowe dla dzieci mogą mieć różne substancje czynne takie jak paracetamol bądź ibuprofen. W przypadku dzieci bardzo małych i niemowląt należy stosować czopki z paracetamolem. Zatem jeżeli zastanawiacie się, jakie czopki dla 2 latka będą najlepsze, to oczywiście te z tą substancją czynną. Natomiast dla dzieci od 6 roku życia można już stosować czopki z ibuprofenem, który nie tylko obniża temperaturę i ma działanie przeciwbólowe, ale też zmniejsza stany zapalne w organizmie. Zatwardzenie u dzieci niejednokrotnie wymaga także podania czopków. W tym przypadku stosuje się te z gliceryną, która działa bardzo szybko, a jednocześnie niezwykle delikatnie. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem