Skrobaczki do języka

Znaleziono produktów: 5

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Skrobaczki do języka

(5)

-

Skrobaczki do języka nazywane również skrobakami czy czyścikami to przyrządy do czyszczenia języka dla pełnej higieny jamy ustnej. Z ich pomocą usuniesz z języka nieestetyczny nalot, zadbasz o świeży oddech, a także zmniejszysz ilość bakterii w jamie ustnej, dbając w ten sposób o zdrowy i piękny uśmiech.

Skrobaczki do języka – prosty sposób na utrzymanie świeżego oddechu

Czyścik do języka to małe poręczne akcesorium zaprojektowane w taki sposób, by możliwie ułatwić usuwanie nalotu zbierającego się na języku. Nalot ten składa się z licznych bakterii, resztek pożywienia i osadu, dlatego jego regularne usuwanie w ramach codziennej rutyny higienicznej przynosi same korzyści. Urządzenie do czyszczenia języka zwykle ma płaski kształt i posiada lekko zaostrzone krawędzie, czasami wzbogacone o specjalne wypustki czy nawet włosie. To właśnie ta krawędź służy do usuwania nalotu – przesuwana po języku usuwa go wraz z rozwijającymi się w nim bakteriami.

Czyścik języka to mały przyrząd w niewielkiej cenie, który warto wykorzystywać na co dzień. Wśród propozycji dostępnych na Wapteka.pl znajdziesz wiele użytecznych i wygodnych modeli. Kiedy już wybierzesz odpowiedni dla siebie, pamiętaj o tym, by korzystać z niego regularnie, najlepiej po codziennym szczotkowaniu zębów rano i wieczorem.

Czyścik do języka – dlaczego oczyszczanie języka to tak ważny element codziennej pielęgnacji jamy ustnej?

Czy wiesz, że czyszczenie języka jest tak samo ważne dla higieny jamy ustnej, jak szczotkowanie zębów? Na jego powierzchni gromadzi się cała masa bakterii, które nawet po szczotkowaniu zębów mogą rozprzestrzenić się praktycznie po całej jamie ustnej, wpłynąć na jej kondycję zdrowotną, a także i przyczynić się do nieświeżego oddechu. Zamiast wybierać preparaty na schorzenia jamy ustnej, zapobiegaj przykrym objawom i zadbaj o właściwą higienę. Jak myć język? Najlepiej z pomocą przeznaczonego do tego czyścika, który znajdziesz właśnie w tej kategorii!

Właściwa i regularna higiena języka przynosi wiele korzyści, w tym przede wszystkim:

  • ograniczenie ilości bakterii znajdujących się w jamie ustnej;
  • zapobieganie różnym schorzeniom, rozwojowi próchnicy czy nawet poważnym problemom jak zapalenie błony śluzowej jamy ustnej albo choroby dziąseł;
  • świeżość oddechu – ponieważ to głównie bakterie odpowiadają za nieświeży oddech, ich regularne usuwanie przyczynia się do zmniejszenia tego problemu.

Skrobak do języka może pomóc Ci również ograniczyć ilość nalotu gromadzącego się na języku, który może nieestetycznie wyglądać i być miejscem namnażania się bakterii. Co oznacza biały nalot na języku? Najczęściej wynika on z niedokładnej higieny jamy ustnej, a w szczególności pomijania języka podczas codziennego czyszczenia zębów.

Jak czyścić język? Proste kroki do utrzymania czystości i świeżości jamy ustnej na dłużej

Jak poprawić nieświeży oddech i zadbać o higienę jamy ustnej? Regularnie czyścić język i nigdy nie zapominać o nim podczas mycia zębów! Zanim jednak przystąpisz do działania, musisz wiedzieć, jak czyścić język, żeby robić to skutecznie. Przyda Ci się oczywiście odpowiedni przyrząd do czyszczenia języka – płaska skrobaczka, którą zbierzesz z niego nalot i nadmiar bakterii.

Przede wszystkim pamiętaj, by zawsze prowadzić skrobaczkę od tylnej części języka w kierunku jego czubka. Niewłaściwe ruchy mogą przyczynić się do rozprzestrzenienia bakterii w jamie ustnej, dlatego zwróć na to dużą uwagę. Powtórz ruch skrobaczką kilkukrotnie, lekko dociskając ją do języka. Po użyciu umyj czyścik pod bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Higiena języka – codzienne czyszczenie języka dla zachowania zdrowia jamy ustnej

Wiesz już, jak i czym czyścić język, pamiętaj więc, by robić to regularnie, nie dopuszczając do rozwoju bakterii w jamie ustnej. Musisz wiedzieć, że ich nadmiar objawia się nie tylko przez nieświeży oddech – może on również prowadzić do rozwoju różnych schorzeń, i to także poza jamą ustną, między innymi w układzie pokarmowym. Nie ryzykuj i już dziś zadbaj o swoje zdrowie, a skrobaczki do języka dostępne w Wapteka.pl skutecznie Ci w tym pomogą. Wybierz model odpowiedni dla siebie i wprowadź czyszczenie języka do swoich codziennych nawyków higienicznych. Wystarczy zaledwie krótka chwila po każdym szczotkowaniu zębów, żeby skutecznie oczyścić język, pozbyć się nieestetycznego nalotu, odświeżyć swój oddech i usunąć nadmiar bakterii z jamy ustnej.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem