Leki na alergię bez recepty

Znaleziono produktów: 121

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na alergię bez recepty

(121)

-

... 4
2 3 ... 4

Leczony czy nie – katar zawsze trwa 7 dni. Ale w przypadku kataru alergicznego to porzekadło się nie sprawdza. Ten będzie trwał dokładnie tak długo, jak długo będziemy narażeni na alergen, który go wywołuje. Są osoby zmagające się z katarem alergicznym od wczesnej wiosny do późnej jesieni, są też takie, którym towarzyszy on przez cały rok.


Krople, spraye czy tabletki - co najlepsze na nieżyt nosa i katar sienny alergiczny?

To jaki środek leczniczy na katar sienny wybierzemy, zależne jest przede wszystkim od tego, jakie objawy nam towarzyszą. Krople i spraye (Allergodil, Ectoclarin) działają miejscowo. Ich zadaniem jest blokowanie receptorów histaminowych i łagodzenie objawów takich, jak kichanie, wyciek z nosa, obrzęk oraz świąd błon śluzowych. Z kolei tabletki (Contrahist Allergy, Zyx Bio) nie tylko pomagają na katar, ale również łagodzą inne objawy alergiczne, w tym zaczerwienienie i łzawienie oczu czy pokrzywkę na skórze. Z tego względu tabletki zwykle poleca się, gdy poza katarem towarzyszą nam również inne objawy alergii.


Jak wyleczyć katar sienny? - poznaj przyczyny

Katar sienny wywoływany jest przez alergeny roślinne, tj. pyłki drzew, kwiatów, chwastów, traw. Objawy kataru występują sezonowo – jedynie w okresie pylenia roślin, na które jesteśmy uczuleni. Nieleczony katar sienny trwa tak długo, jak długo w naszej obecności znajdują się alergeny. Ale jeśli podejdziemy do tego z rozwagą, możemy skutecznie się go pozbyć już w kilka dni.

Warto skorzystać z kalendarza pyleń dostępnego w Internecie i sprawdzić, kiedy możemy spodziewać się nasilenia objawów alergii. Wówczas należy sięgać po preparaty, które doskonale sobie z nią poradzą. W Wapteka.pl mamy wygodny aerozol Otrivin Allergy, który szybko udrażnia nos i działa nawet do 12 godzin, syrop lub tabletki Aleric Deslo Aactive, które można stosować raz na dobę, a także tabletki musujące Calcium Duo Alergo z wapniem i kwercetyną łagodzącymi objawy alergii.


Sezonowy nieżyt nosa - jak powstrzymać katar alergiczny?

Katar alergiczny zwykle pojawia się wiosną lub latem. Ale są osoby uczulone np. na roztocze, które mierzą się z nieżytem nosa jesienią i zimą, gdy w mieszkaniach jest suche powietrze, a roztocze są bardziej aktywne. W tym czasie dobrze jest dbać nie tylko o regularne stosowanie leków przeciwhistaminowych, ale również wietrzenie mieszkania, wymrażanie pościeli, regularne odkurzanie itd.

Podobnie jest z sezonowym nieżytem nosa, gdy szkodzą nam np. pylące trawy. Unikanie alergenu to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z nim. Największe stężenie pyłków traw obserwuje się na przełomie maja i czerwca. Lepiej wówczas nie planować urlopu na łonie natury. A w kieszeni zawsze nosić aerozol do nosa o przedłużonym działaniu, np. Aleric Spray.


Katar sienny – jak się objawia i sposoby leczenia kataru alergicznego?

Do najczęstszych objawów kataru siennego zalicza się przede wszystkim: wodnisty, bezbarwny wyciek z nosa, swędzenie błon śluzowych oraz kichanie i niedrożność. Mogą pojawić się również objawy towarzyszące, jak łzawienie i zaczerwienienie spojówek, kaszel, świąd wewnątrz uszu, jamy ustnej a nawet oczu. Niekiedy może występować też zmęczenie, drażliwość, ból głowy czy gorączka. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Tabletki z loratydyną (Flonidal Control), spraye z azelastynem chlorowodoru (Acatar Allergy) oraz wapno musujące (Calcium Zdrowvit) będą idealne.


Co wybrać: krople, spraye czy tabletki na katar alergiczny dla dziecka?

Alergia szczególnie mocno potrafi dokuczyć najmłodszym. Na szczęście na rynku jest wiele produktów, które pomogą zwalczyć katar alergiczny u dzieci. Nim jednak podasz jeden z nich, upewnij się, że to na pewno alergia a nie przeziębienie. Leki na alergie są skuteczne, ale stosowane długotrwale mogą wysuszać śluzówkę nosa. Musimy więc pamiętać o odpowiednim nawilżaniu śluzówki. Woda morska (Hydromarin) oraz specjalne olejki regeneracyjne (Nozoil) powinny być stałym elementem kuracji przeciwalergicznej. Najmłodszym lepiej podawać syrop na alergię (Duozinal), a tym nieco starszym tabletki do rozgryzania (Aleric Deslo Activ).


Tabletki na katar – sposób na częste kichanie, zatkany nos i alergię

Z pewnością życie z katarem alergicznym jest uciążliwe. Ciągłe kichanie, zatkany nos i lejący się z niego katar utrudniają codzienne funkcjonowanie. Mamy problem ze skupieniem się na najprostszych czynnościach, jesteśmy rozbici i rozdrażnieni. By pokonać wszystkie objawy jednocześnie, warto sięgnąć po tabletki o przedłużonym działaniu. W ofercie mamy leki działające przez 24 godziny, np. Allegra czy Amertil Bio.


Dobre leki na alergię bez recepty - tabletki, krople i spraye dla alergików

Alergia dotyka co drugiego Polaka przynajmniej raz na jednym z etapów jego życia. Dlatego w domowej apteczce warto mieć preparaty, które przyniosą ulgę w tych dolegliwościach.

Ważne jest znalezienie bezpiecznych, skutecznych leków na katar alergiczny i inne dolegliwości związane z alergią, bez konieczności udawania się do lekarza i sięgania po tabletki na alergię na receptę. Na Wapteka.pl oferujemy szeroki wybór dobrych leków na alergię, które mogą złagodzić dolegliwości alergików. Dzięki naszej różnorodnej ofercie w której znajdują się tabletki na katar sienny i alergiczny, krople do nosa na alergie, skuteczne leki na ból gardła Wapteka.pl pomaga skompletować pełną apteczkę domową i pozbyć się nieprzyjemnych skutków uczulenia.


Najsilniejsze leki na alergię bez recepty - skuteczna walka z sezonowym nieżytem nosa

W naszej ofercie znajdziesz najsilniejsze leki na alergię bez recepty, które skutecznie zwalczają sezonowy nieżyt nosa. Wśród naszych propozycji wyróżniają się tabletki, które nie tylko łagodzą objawy alergii, ale także działają profilaktycznie, pomagając utrzymać długotrwałe uczucie ulgi. Dobry lek na alergię powinien nie tylko przynieść natychmiastową ulgę, ale także zapewnić długotrwałe efekty, pozwalając cieszyć się życiem bez uciążliwych dolegliwości alergicznych.

Skuteczny środek na katar sienny nie musi jednocześnie powodować senności i ospałości: może być niemal neutralny dla codziennego funkcjonowania, a dla wielu osób jest nieodzownym towarzyszem w sezonie pylenia.

Warto pamiętać, że niestety, niekiedy objawem alergii jest również ból głowy i gorączka. W domowej apteczce muszą zatem znaleźć się bezpieczne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, które będą odpowiednie dla każdego członka rodziny: dziecka, osoby dorosłej i seniora. Przy okazji mogą także łagodzić ból pleców, kręgosłupa i mięśni. Wiele środków łączy w sobie skutecznie te funkcje.


Skuteczne środki na katar sienny - tabletki dla alergików o przedłużonym działaniu

Katar sienny może znacząco wpływać na codzienne funkcjonowanie, dlatego warto sięgnąć po skuteczne środki, które pomogą skontrolować te uciążliwe objawy. Oferujemy tabletki na katar sienny i alergiczny, których przedłużone działanie sprawia, że jedna dawka utrzymuje się przez długi czas. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną uniknąć częstego sięgania po leki. Ponadto, w naszym asortymencie znajdziesz krople oraz sterydowe spraye do nosa na alergię, które mogą skutecznie złagodzić objawy alergiczne bez konieczności sięgania po receptę.

Znajdź u nas najlepsze leki na alergię bez recepty, które nie tylko skutecznie zwalczą objawy alergii, ale również pozwolą Ci cieszyć się życiem bez nieprzyjemnych dolegliwości i dyskomfortu. Oferujemy produkty renomowanych producentów, gwarantujące wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania. Nie pozwól, aby alergia ograniczała Twój codzienny komfort - sięgnij po sprawdzone środki na Wapteka.pl i skompletuj apteczkę już dzisiaj!


Sprawdź wiodące produkty z kategorii alergia i katar sienny:

Choroby skóry Hemoroidy odbytu. Czy można się ich ustrzec?
Piekący ból, swędzenie, a w końcu krwawienie i problemy z wypróżnianiem, tak w praktyce wyglądają objawy żylaków odbytu, nazywanych potocznie ...
Słuch i szumy uszne Hałas – jak wpływa na nasze zdrowie?
Hałas to nic innego jak drgania akustyczne o wysokiej intensywności, odbierane jako nieprzyjemne i stresujące. Każdy miał z nim nie raz do czynienia. Każdy zdaje te...
Alergia Alergeny pokarmowe – wielka ósemka najczęściej alergizujących pokarmów
Alergie stanowią poważny problem epidemiologiczny, ekonomiczny i społeczny. Coraz częściej za występowanie objawów odpowiedzialne są alergeny pokarmowe,...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem