Tampony – tampony z aplikatorem, na dzień i na noc | Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 34

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tampony – tampony z aplikatorem, na dzień i na noc | Wapteka.pl

(34)

-

... 2
... 2

W trakcie kilkudniowej miesiączki kobieta traci zwykle ok. 100 ml krwi. Choć krwawienie jest stanem fizjologicznym, to niestety jest bardzo uciążliwe. Na szczęście na rynku dostępne są różne środki higieniczne, które mają ochronić panie podczas menstruacji, zapewnić im komfort i wygodę. Wśród nich tampony higieniczne, wokół których narosło wiele już mitów.


Tampony higieniczne rodzaje i zastosowanie

Tampony higieniczne dzieli się głównie ze względu na ich rozmiar oraz chłonność. Im większa chłonność, tym lepsza ochrona. Wielkość tamponu powinna być dostosowana do obfitości krwawienia. Na początku lub końcu miesiączki, kiedy jest ono słabe, najlepiej używać tamponów mini. Ich chłonność w skali od 1 do 5 wynosi zwykle 1-2. A musisz wiedzieć, że im wyższe oznaczeniem, tym tampon jest bardziej chłonny. Przy bardzo obfitym krwawieniu polecane są tampony oznaczone zwykle 4-5 kropelkami (OB Original Super) lub opisane jako „super” lub „super plus” (Donna SuperMasmi Silver Care Super Plus).

Tampony dzieli się jeszcze ze względu na surowiec, z jakiego zostały wykonane. Wśród nich są środki higieniczne z syntetycznego jedwabiu lub bawełny. Zwykle mają one cienką otoczkę, ułatwiającą aplikację. W naszej aptece możesz kupić też tampony z ekologicznej bawełny (Masmi tampony z aplikatorem lub Masmi Silver Care), które nie zostały one wybielone w procesie produkcji.


Tampony alternatywę dla tradycyjnych podpasek

Tampony to doskonała alternatywa dla tradycyjnych podpasek. Jedne panie nie wyobrażają sobie miesiączki bez nich, inne traktują je jako awaryjny środek higieniczny, np. podczas imprezy czy aktywności fizycznej. Bez względu jednak na to, kiedy decydujesz się na stosowanie tamponów, musisz pamiętać, o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Przede wszystkim wiedz, że tampon może przebić błonę dziewiczą. Jeśli nie będziesz ostrożna i wybierzesz zbyt duży rozmiar środka higienicznego, albo gdy będziesz go aplikować zbyt gwałtownie, możesz przebić błonę. Po drugie wiedz, że zarówno w trakcie zakładania, jak i wyjmowania tamponu musisz być rozluźniona i zachować maksymalną ostrożność. Zadbaj też o czyste ręce, a jeśli tylko masz taką możliwość, podmyj się.


Polecane tampony higieniczne:

Donna Super tampony higieniczne

Ellen Mini tampony probiotyczne

Masmi Organiczne tampony

Czym są tampony z aplikatorem i jak włożyć?

Tampony z aplikatorem (Masmi Natural Cotton) to świetny produkt, dla kobiet, które dopiero zaczynają stosować ten środek higieniczny. Aplikator wykonany jest zwykle z plastiku lub tektury powleczonej cienką jego warstwą i składa się z dwóch części – komory, w której umieszczony jest tampon oraz tłoka. Po wyjęciu tamponu z opakowania, delikatnie podciągnij tłok do góry. A kiedy umieścisz aplikator w wejściu do pochwy, wystarczy, że naciśniesz nim tampon. W ten sposób wprowadzisz go do pochwy bez obaw, że tkwi za daleko, lub że zaraz się wysunie. Prawidłowo zaaplikowany tampon nie powinien być wyczuwalny podczas ruchu, a sznurek powinien być widoczny u wyjścia pochwy.


Tampony z aplikatorem czy warto?

Tampony z aplikatorem są bardziej higieniczne niż te tradycyjne i co tu dużo mówić, łatwiej z nich korzystać. Jednak musisz wiedzieć, że aplikatory są jednorazowego użytku, a więc za każdym razem, gdy zmieniasz tampon na nowy, generujesz więcej śmieci. Jeśli chcesz dbać o środowisko, używaj tamponów z aplikatorami sporadycznie. Na przykład, gdy wiesz, że będziesz musiała wymienić środek higieniczny w podróży.

Jeżeli jednak masz problem z aplikacją tamponu bez aplikatora (np. takiego Masmi Silver Care tampony bez aplikatora regular), możesz użyć nawilżającego żelu z kwasem mlekowym. Posmaruj nim końcówkę tamponu tuż przed aplikacją. Taki żel dostaniesz w naszej aptece w kategorii higiena intymna.


Co ile zmieniać tampon?

Tampony można nosić właściwie podczas każdego okresu. Jeżeli nie masz uczulenia na substancje, które używane są do ich produkcji, z powodzeniem możesz stosować je przez wszystkie dni miesiączki. W dzień zmieniaj je co 3-4 godziny, a na noc zakładaj specjalne tampony ze skrzydełkami, np. OB ProComfort Night Super Plus, które rozwiną się, wchłaniając nadmiar płynu i kierując go wewnątrz tamponu. Te możesz zmienić w trakcie nocy raz lub dwa. Nigdy nie pozostawiaj jednak tamponu w pochwie na dłużej niż 8 godzin, gdyż może to skutkować powstaniem potencjalnej infekcji.


Jak zapewnić sobie uczucie komfortu podczas miesiączki?

Miesiączka choć jest zjawiskiem naturalnym, dla niektórych kobiet jest to bardzo ciężki czas. Towarzyszy jej bowiem głowy, ból brzucha oraz ogólne złe samopoczucie. W takich momentach niezbędne jest poczucie komfortu, który zapewnią odpowiednie artykuły higieniczne takie jak podpaski, kubeczek menstruacyjny czy tampony. Niezbędny będzie także płyn do higieny intymnej, konieczne te z naturalnym składem, pozbawione sztucznych substancji zapachowych, które mogą działać drażniąco na delikatną skórę.


Tampony czy podpaski – co wybrać w pierwszych dniach?

Chociaż zarówno podpaski jak i tampony doskonale spełniają swoją funkcję, kobiety najczęściej wybierają właśnie te drugie, ponieważ dają poczucie komfortu w każdej sytuacji. Tampony higieniczne sprawiają, że podczas miesiączki możesz uprawiać sport, a także wybrać się na basen. Wybierz tampony O.B., które dostępne są w wielu wariantach jeśli chodzi o wielkość i chłonność. Dzięki temu dopasujesz go odpowiednio do sytuacji, bez obaw o niespodzianki. Najwygodniejszym rozwiązaniem będą tampony z aplikatorem, które są bardzo higieniczne w użyciu. Jeżeli masz obawy przed tym, że tampon w nocy przemoknie, wybierz specjalne tampony na noc, które są bardziej chłonne i posiadają dodatkowe zabezpieczenie w formie skrzydełek.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem