Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Strzykawki

Strzykawki jednorazowe, insulinowe czy do cewników

Strzykawki jednorazowe to plastikowe tuby z tłokiem o różnej pojemności od kilku do kilkudziesięciu mililitrów. Mają szerokie zastosowanie w medycynie, również w domowych warunkach. Strzykawki insulinowe, czyli zawierającą insulinę niezbędną diabetykom, najczęściej zawierają już odmierzoną dawkę substancji. Strzykawki insulinowe można nosić ze sobą, podobnie jak strzykawki z adrenaliną.

Strzykawki docewnikowe mają inny kształt niż te tradycyjne i - jak sama nazwa wskazuje - służą do podawania leku bezpośrednio do cewnika. Strzykawki takie są sterylizowane tlenkiem etylenu, są oczywiście wykonane z nietoksycznych materiałów.

Strzykawki irygacyjne w przeciwieństwie do pozostałych rodzajów strzykawek, nie służą do podawania leków, ale przemywania ran. Pojemność takiej strzykawki to 50-100 mililitrów - rzadko kiedy stosuje się ją w warunkach domowych, jednak niekiedy mogą zastępować np. gruszkę do irygacji pochwy.

Szeroki wybór strzykawek medycznych dostępnych w różnych pojemnościach

Osoby, które regularnie wymagają stosowania strzykawek, powinny mieć ich zapas i systematycznie go uzupełniać. Niektóre leki możliwe są do podania jedynie w formie domięśniowej lub dożylnej oraz docewnikowej.

W aptekach dostępne są strzykawki medyczne w różnorodnych pojemnościach, co ułatwia podawanie stosownych, wydawanych z przepisu lekarza, preparatów farmaceutycznych.

Strzykawki do precyzyjnego odmierzania i dawkowania leków

Strzykawki przydatną są do:

  • iniekcji
  • przemywania ran lub niewielkich skaleczeń pod ciśnieniem
  • pobierania wydzielin z ciała
  • pobierania tkanek
  • lewatyw

W domowych warunkach służą jednak najczęściej do precyzyjnego odmierzania leków - począwszy od syropów przeciwgorączkowych dla dzieci na suplementach np. z witaminą K dla dorosłych skończywszy. Strzykawki doustne stosuje się do podawania leków bez potrzeby iniekcji. Strzykawki insulinowe mają bardzo małą pojemność - wyrażona jest ona w jednostkach insulinowych, a nie mililitrach, jak w przypadku innych, tradycyjnych strzykawek. Chociaż w warunkach domowych pacjenci częściej stosują peny i ampułkostrzykawki z insuliną, diabetycy powinni być przeszkoleni w stosowaniu strzykawek insulinowych na wypadek braku pena i konieczności podania insuliny pielęgniarską metodą.

Największy wybór artykułów higienicznych znajdziesz na wapteka.pl

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.