Leki na reumatyzm - maści, tabletki i inne

Znaleziono produktów: 35

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na reumatyzm - maści, tabletki i inne

(35)

-

... 2
... 2

Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa to dwie różne choroby, które często są ze sobą mylone. Jakie leki zażywać w bólach reumatycznych, kiedy konieczne jest udanie się do lekarza?


Bóle reumatyczne – co należy wiedzieć

Bóle reumatyczne to potoczne określenie na dolegliwości bólowe związane z chorobą zwyrodnieniową stawów. To najczęściej spotykane schorzenie poszczególnych narządów ruchu, które ma związek ze starzeniem się organizmu. Zgodnie ze statystykami medycznymi, choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka ponad połowę osób, które przekroczyły 40. rok życia. Bardziej na rozwój choroby zwyrodnieniowej narażone są kobiety, szczególnie te, które przeszły już menopauzę oraz wszystkie osoby otyłe. Wyczynowe uprawianie sportu, przeciążenia związane z brakiem ruchu lub specyficzną pracą także zaliczane są do czynników ryzyka.

Tymczasem reumatoidalne zapalenie stawów dotyka zaledwie 1 procent populacji. To przewlekłe zapalenie wielu stawów, zwłaszcza tych znajdujących się w rękach i stopach. Przyczyna choroby nie została potwierdzona, ale niektóre czynniki, jak na przykład palenie tytoniu, uwarunkowania genetyczne czy środowiskowe korelują z występowaniem RZS.


Co pomaga na reumatyzm - skuteczne leki!

W leczeniu dolegliwości związanych z bólami o podłożu reumatycznym polegają leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Warto jednak mieć na uwadze, że reumatyzm zawsze powinien być leczony pod kontrolą lekarza pierwszego kontaktu lub ortopedy. To oni decydują, jakie leki - bez recepty i wydawane z przepisu specjalisty - powinny zostać zastosowane, aby optymalnie pomóc pacjentowi. 

W niektórych przypadkach wskazane jest sięganie po preparaty wspomagające zdrowie stawów, zawierające kolagen i witaminy przyspieszające syntezę naturalnej mazi stawowej. Koniecznie jednak trzeba poznać przyczynę konkretnych dolegliwości bólowych aby mieć pewność, że zażywane leki będą dopasowane do charakteru schorzenia.

Z wiekiem nasze stawy odmawiają nam posłuszeństwa i pojawia się tzw. reumatoidalne zapalenie stawów. Czym innym jest jednak choroba zwyrodnieniowa stawów. W obu tych przypadkach konieczne jest zastosowanie leczenia, które nie tylko uśmierzy ból, ale również pozwoli funkcjonować bez barier. O tym jakie leki, maści i zioła można stosować na reumatyzm, przybliżamy poniżej.


Co musimy wiedzieć o bólach reumatycznych i czym różnią się od reumatoidalnego zapalenia stawów?

Są to najczęściej spotykamy schorzenia narządów ruchu, które przychodzą z wiekiem. Ma to bezpośredni związek z chorobą zwyrodnieniową stawów. Jak wskazują statystyki medyczne choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka ponad połowę osób, które przekroczyły 40. rok życia. Bardziej na tego typu schorzenia narażone są kobiety, zwłaszcza po okresie menopauzy oraz osoby, które zmagają się z nadwagą. Jednak aktywność fizyczna w niektórych przypadkach również stanowi przyczynę pojawienia się bólów reumatycznych a ma to związek z przeciążeniami.

Dla porównania, reumatoidalne zapalenie stawów dotyka zaledwie 1% ludzi. Jest to przewlekłe zapalenie wielu stawów, szczególnie rąk i stóp. Do przyczyn jej powstawania lekarze najczęściej zaliczają czynniki ryzyka takie jak używki (w tym szczególnie palenie papierosów), uwarunkowania genetyczne czy środowiskowe korelują z występowaniem RZS.

Sprawdź co zastosować na stłuczenia i siniaki.


Jakie preparaty mogą nam pomóc w leczeniu bólów reumatycznych?

Najczęściej leki na reumatyzm to leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, które powinny być każdorazowo podawane zgodnie z zaleceniami lekarza. Dodatkowo pacjent może stosować preparaty wzmacniające stawy, które w swoim składzie posiadają kolagen i witaminy przyspieszające syntezę naturalnej mazi stawowej. W niwelowaniu dolegliwości bólowych można zdecydować się również na zastosowanie maści na reumatyzm. Pomocne okazują się także zioła na reumatyzm czy kompleksy witamin.

Ból mięśni i stawów? Sprawdź co znajdziesz w Wapteka!


Leki w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS)

W ostatnich latach w medycynie nastąpiła rewolucja, jeśli chodzi o leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Obecnie podstawą w leczeniu tej przypadłości są leki modyfikujące przebieg choroby. Możliwe jest nie tylko ograniczanie objawów choroby, ale także dążenie do remisji, czyli ustąpienia objawów u pacjenta i znaczna poprawa wyników laboratoryjnych. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen czy diklofenak są pierwszą pomocą przy zaostrzeniu się RZS.

Chcesz wiedzieć więcej, jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)? Przeczytaj kolejny artykuł!


Reumatyzm leki nowej generacji - tabletki przeciwbólowe nakierowane na walkę z bólami stawowo–kostnymi

Tabletkami nowej generacji sprawdzającymi się w walce z RZS są glikokortykosteroidy, które hamują proces niszczenia stawów. Ich skutki uboczne sprawiają jednak, że powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą lekarza przez najkrótszy możliwy okres. Kolejnymi lekami są wspomniane modyfikatory przebiegu choroby takie jak metotreksat lub sulfasalazyna. Dużą popularnością wśród pacjentów cieszą się leki biologiczne - dają one spektakularne efekty, jednak kuracja tego typu jest bardzo droga i wymaga najczęściej wsparcia finansowego państwa lub fundacji zajmujących się trudnymi chorobami.

W większości bólów kostno-stawowych doskonale sprawdzają się jednak "zwykłe" dostępne bez recepty leki z dodatkami roślinnymi i wspomagającymi naturalne procesy regeneracji stawów. Dobrym dopełnieniem domowej terapii bolących stawów i mięśni są żele i maści o działaniu rozgrzewającym lub chłodzącym (do wyboru). Warto pamiętać, że jeśli dolegliwości bólowe nie ustępują po paru dniach, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem celem ustalenia przyczyny bólu.

Co warto zażywać na bolące stawy? Dowiedz się więcej z artykułu na wapteka.pl

Polecane produkty na reumatyzm:

- Naproxen Emo Plus - żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 

- Naproxen Hasco - żel przeciwbólowy i przeciwzapalny

- Opokan - lek przeciwbólowy 

- Piascledine - kapsułki łagodzące ból

Bóle reumatyczne mogą być wywoływane przez różne czynniki. Przez regularną i umiarkowaną aktywność, utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała czy wyzbycie się używek można ograniczyć ryzyko ich wystąpienia. Nie zawsze jednak da się je w pełni wykluczyć, zwłaszcza że tego rodzaju problemy mogą pojawiać się również pod wpływem genów.


Skuteczny lek na reumatyzm: łagodzenie bólu i rozgrzewające działanie dla ukojenia stawów

Bóle stawów są problematyczne, często na tyle intensywne, że utrudniające codzienne funkcjonowanie i wykonywanie wielu prostych czynności. Nie daj się zatrzymać i zastosuj skuteczny lek na zapalenie stawów, który przyniesie Ci ulgę w bólu, złagodzi nieprzyjemne odczucia i pozwoli znów sprawnie się poruszać. Nie próbuj znosić dyskomfortu – to całkowicie bezcelowe! Nieleczone stany zapalne, nawet jeśli ustąpią, szybko mogą powrócić ze zdwojoną siłą. Silny ból jedynie uprzykrzy Ci życie, a skuteczny lek na reumatyzm nie tylko pomoże Ci odetchnąć, ale i złagodzi przebieg zapalenia.

Kiedy chodzi o bóle stawów i reumatyzm, leczenie najczęściej opiera się na środkach stosowanych miejscowo. Maść na stawy ma w swoim składzie substancje przeciwbólowe, które przenikają przez skórę i łagodzą dyskomfort. Dodatkowo efekt wspomagają właściwości rozgrzewające takich produktów. Ciepło naturalnie łagodzi ból mięśni i stawów. Maści rozgrzewające często stosuje się również przy bólu kręgosłupa.


Czy doustne leki na zapalenie stawów są skuteczne w walce z bólem i stanami zapalnymi?

Pamiętaj, że choć to środki stosowane miejscowo cieszą się największą popularnością, istnieją również leki na reumatyzm podawane doustnie. Sposób podania nie wpływa na skuteczność działania takich preparatów, jeśli tylko zawierają one odpowiednie substancje aktywne we właściwie skomponowanych dawkach. Lek na RZS podawany doustnie zwykle zawiera składniki działające przeciwbólowo, które łagodzą nieprzyjemne odczucia. Znaleźć w nich można również substancje odpowiadające za wygaszanie stanu zapalnego, przyspieszoną regenerację stawów i wsparcie ich kondycji.

Warto wiedzieć, że maść na bóle stawów czy tabletki doustne na RZS to niejedyne środki lecznicze, po które możesz sięgnąć, zmagając się z bólem. Pomocne mogą okazać się też iniekcje dostawowe. Tego rodzaju preparaty podaje się bezpośrednio w miejsce wystąpienia stanu zapalnego w formie zastrzyku.


Jakie substancje czynne stosowane są w lekach i maściach na stawy?

Leki i maści podawane przy reumatoidalnym zapaleniu stawów czy ich zwyrodnieniu często zawierają popularne, a zarazem uniwersalne substancje przeciwbólowe takie jak ibuprofen lub paracetamol. Przynoszą one dobre efekty, skutecznie łagodząc bóle stawów i zwiększając sprawność pacjentów, a przez delikatne działanie nie obciążają organizmu i mogą być stosowane razem z innymi lekami.

Kiedy uniwersalne środki zawodzą, a zapalenie stawów postępuje, warto sięgnąć po skuteczny lek na reumatyzm z zawartością składników takich jak między innymi ketoprofen, meloksikam albo naproksen. To substancje o silnym działaniu przeciwzapalnym dobieranym ściśle pod kątem zwyrodnień stawów, które poprawiają ich ruchliwość i pomagają łagodzić nawet ostry przebieg choroby. Pamiętaj jednak, że jeśli zmagasz się z silnym bólem, a stosowane środki przynoszą jedynie tymczasową ulgę, powinieneś skonsultować się z lekarzem, który upewni się, czy Twój stan zdrowia nie wymaga specjalistycznej opieki.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii reumatyzm:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem