Preparaty i leki na kaszel mokry

Znaleziono produktów: 75

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na kaszel mokry

(75)

-

... 3
2 ... 3

Leki na kaszel mokry — wybierz odpowiednie rozwiązanie dla swoich objawów

Kaszel mokry to uciążliwy objaw, który towarzyszy wielu rodzajom infekcji górnych dróg oddechowych. Na szczęście dostępne są sprawdzone leki wykrztuśne, które mogą pomóc w jego zwalczeniu i złagodzeniu uciążliwych symptomów. W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór produktów, zarówno w formie syropów na kaszel mokry, jak i tabletek powstrzymujących odruch kaszlowy.

Należy jednak wiedzieć, że nim sięgniemy po konkretne leki wykrztuśne i rozrzedzające wydzielinę, powinniśmy sprawdzić, jaki jest nasz rodzaj kaszlu. Jak rozróżnić kaszel mokry od suchego? Ogólna zasada mówi, że kaszel mokry to ten, w którym czujemy, że wykrztuszamy flegmę. Kaszel suchy jest męczący, szczekliwy, nieproduktywny.

Syropy wykrztuśne stosuje się przy kaszlu mokrym. Jednak leki na zalegającą flegmę nie pomogą w przypadku kaszlu suchego, który jest np. pochodną zapalenia tchawicy czy krtani. 

Dlatego zaleca się, aby nigdy nie brać leków i preparatów na kaszel bez konsultacji z lekarzem przez okres dłuższy niż trzy-pięć dni. Jeśli w tym czasie kaszel nie ustępuje, nasila się lub zmienia się jego charakter, konieczne jest udanie się do specjalisty. Zasada ta dotyczy również wszystkich leków na przeziębienie.

Mokry kaszel w nocy u dorosłych — jak poradzić sobie z tym problemem?

Kaszel mokry w nocy może być bardzo uciążliwy i utrudniać zasypianie. Istnieje jednak wiele sposobów na złagodzenie objawów i poprawę komfortu snu. Po pierwsze, należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza. Suche powietrze może podrażniać drogi oddechowe i nasilać kaszel. 

Kolejną wskazówką, mogącą przynieść ulgę, jest podniesienie głowy o kilka centymetrów. Może to pomóc udrożnić drogi oddechowe i ułatwić oddychanie. Najlepiej w tym celu wykorzystać dodatkowe poduszki. 

Oprócz powyższego, warto wiedzieć, że dostępnych jest wiele syropów na kaszel bez recepty, które mogą pomóc złagodzić objawy. Wybierając syrop, należy zwrócić uwagę na jego skład i działanie. Najlepiej stawiać na preparaty rozrzedzające wydzielinę, a tym samym, poprawiające produktywność kaszlu. 

Jeśli kaszel jest następstwem alergii, można także sięgnąć po dostępne bez recepty leki przeciwhistanminowe. Takie tabletki na kaszel mokry sprawdzą się jednak wyłącznie w przypadku, jeśli nie doszło do datkowego nadkażenia bakteryjnego. 

Skuteczny syrop na kaszel mokry — natychmiastowa ulga dla Twoich płuc

Kaszel przy przeziębieniu zazwyczaj zaczyna się od suchego, aby potem przejść w mokry. Warto zawczasu mieć w domu leki wykrztuśne, które gdy tylko zmieni się charakter kaszlu, pomogą usunąć zalegającą wydzielinę. Odpowiedzi na pytanie, co na kaszel mokry wybrać, warto szukać u swojego lekarza rodzinnego - w zależności od wieku pacjenta i zażywanych przez niego na stałe leków może on zalecić inne preparaty (w tym również leki wydawane na receptę). 

Niekiedy wskazane jest także stosowanie niektórych kortykosteroidów w formie wziewnej - np. podawanych za pomocą nebulizatora.

Leki wykrztuśne i rozrzedzające wydzielinę — preparaty pomocne w skutecznym oczyszczaniu płuc

Skuteczny syrop na mokry kaszel zazwyczaj zawiera takie substancje czynne jak acetylocysteina (ACC), ambroksol, bromhexyna. Dodatkowo mogą zostać przez lekarza polecone leki mukolityczne, które działają podobnie do leków wykrztuśnych, ale dodatkowo zmniejszają lepkość wydzieliny. Przykładem takiego leku jest karbocysteina. 

W przypadku kaszlu suchego, uporczywego i bezproduktywnego, najlepiej sprawdzają się takie leki jak kodeina i dekstrometorfan, jednak nie mozna ich zażywać dłużej niż przez okres pięciu dni bez konsultacji z lekarzem. Mogą one działać w sposób uzależniający, dodatkowo, należy zachować czujność względem prowadzenia samochodu. 

Kaszel zawsze jest objawem, którego nie można bagateliuzować. Jeśli utrzymuje się mimo stosowania leków dostępnych bez recepty, należy zgłosić się do lekarza po pomoc. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem