Naczynia dla dzieci i niemowląt do karmienia

Znaleziono produktów: 80

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Naczynia dla dzieci i niemowląt do karmienia

(80)

-

... 3
2 ... 3

Karmienie noworodka i karmienie niemowląt: co może się przydać?

Chcesz jak najlepiej zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swojego maluszka? Odpowiednie żywienie dzieci jest oczywiście kluczowe. Pamiętaj o tym, że oprócz jakości pokarmu, który podaje się najmłodszym, ważne jest to, aby wybrać bezpieczne i dostosowane do wieku szkraba akcesoria dziecięce.

Karmienie noworodka polega na podawaniu mu mleka matki, ewentualnie dziecko otrzymuje mleko modyfikowane odpowiednie dla jego grupy wiekowej. Noworodek pije z piersi mamy albo ze specjalnej butelki. Butelka dla niemowlaka przyda się nawet wtedy, gdy dziecko żywi się wyłącznie mlekiem podawanym z piersi. Może się przecież zdarzyć sytuacja awaryjna – wówczas z takiej butelki dziecko wypija odciągnięte wcześniej mleko mamy lub mleko modyfikowane. Mając w domu noworodka, nie można się też obejść bez sterylizatora parowego do butelek i smoczków, podgrzewacza do butelek oraz laktatora.

We właściwym żywieniu niemowlaków istotne jest to, aby dziecko otrzymywało dodatkowe pokarmy. Niemowlę, które skończy pół roku, powinno być także karmione łyżeczką – poznawanie nowych smaków i konsystencji ma być wprowadzane jednak stopniowo. Nowe posiłki podaje się takiemu dziecku w niewielkich ilościach i przy użyciu odpowiednich akcesoriów, które muszą być przede wszystkim bezpieczne. Tradycyjne łyżki i widelce są zbyt ciężkie, a do tego ostre i twarde, a szklane oraz ceramiczne talerze i miseczki można stłuc, poza tym także nie należą one do lekkich. Sztućce i naczynia dla niemowląt bardzo mało ważą, są przyjemne w użytkowaniu, a do tego często wyróżniają się designem, który jest szczególnie atrakcyjny dla maluchów. Warto też pamiętać o tym, że po 6. miesiącu życia dziecko może również zacząć uczyć się obsługiwać kubki niekapki. Sprawdź, jak powinno wyglądać rozszerzenie diety niemowlaka!

Akcesoria do karmienia i żywienia dzieci oraz niemowląt

Nie da się zaprzeczyć, że początek zmieniania diety niemowlaka to ważny moment dla całej rodziny. Aby ten czas przebiegł bezstresowo, warto stosować się do zaleceń specjalistów – często niechęć malucha do próbowania nowych smaków i odrzucanie butelki, kubka czy łyżeczki można łatwo wytłumaczyć i wystarczy mała zmiana, by dziecko zmieniło swoje zachowanie. Zadbaj między innymi o to, aby butelki, sztućce i naczynia do karmienia dzieci były najwyższej jakości i wyróżniały się estetycznym wyglądem. Nie wiesz, jakie talerzyki dla dzieci są warte tego, by w nie zainwestować? Godne polecenia są na przykład naczynia dla dzieci ze specjalnym antypoślizgowym dnem. Tego rodzaju akcesoria bardzo przydają się podczas samodzielnej nauki jedzenia. Sprawdź też, jakie masz do wyboru butelki i kubki dla dzieci!

Sztućce dla dzieci – pierwsze sztućce do nauki jedzenia

Uczenie dziecka samodzielnego jedzenia może być niezapomnianą przygodą, dzięki której więź z maluchem jest jeszcze większa. Wśród akcesoriów wykorzystywanych przy wprowadzaniu do diety dziecka soczków, zupek i pokarmów stałych ważną rolę pełnią sztućce. Specjalne, lekkie łyżeczki, widelce i noże, które mają zaokrąglone krawędzie i są bezpieczne dla maluchów, podaje się dziecku zwykle w momencie, gdy skończy ono 10-11 miesięcy. Takie akcesoria dziecko może łatwo utrzymać w ręce, (choć oczywiście ich używanie powinno być nadzorowane przez rodzica).

Sztućce dla niemowląt zaczynających dopiero jeść stałe pokarmy powstają z miękkiego, elastycznego silikonu, który jest przyjazny delikatnej jamie ustnej malucha. Wbrew pozorom, takie sztućce są trwałe i odporne na uszkodzenia. Dostępne są także sztućce dla niemowląt z innych tworzyw – warto zaznaczyć, że wszystkie atestowane akcesoria do karmienia niemowląt i małych dzieci produkuje się z materiałów wolnych od szkodliwego bisfenolu.

Karmienie starszych dzieci: kubki niekapki, dziecięce sztućce i miseczki dla dzieci

Gdy dziecko skończy pół roku, kubki niekapki, dziecięce sztućce, miseczki i talerzyki zaczynają odgrywać coraz większą rolę. Takie akcesoria do karmienia dzieci mają duży wpływ na to, jak szybko maluch nauczy się jeść i czy chętnie będzie próbowało, jak smakują różne potrawy. Karmienie starszych dzieci może przebiegać bezproblemowo, jeśli rodzice podchodzą do niego w odpowiedzialny i świadomy sposób. Dostępne są zarówno zestawy do karmienia niemowląt i dla starszych dzieci, jak i pojedyncze akcesoria. Przejrzyj także kategorię smoczki i gryzaki i znajdź produkty, które pomogą Twojemu maluszkowi podczas bolesnego ząbkowania.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem