Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Blizny

22,06zł

Żel na blizny – sposób działania i składniki aktywne

Żel na blizny to jeden z produktów do pielęgnacji ciała, który warto mieć w swojej łazienkowej szafce, jeśli zależy nam na zachowaniu gładkiej skóry. Wrastające włoski, ugryzienia komarów czy nawet delikatne zadrapania mogą pozostawiać szpecące blizny. Szybka aplikacja żelu, zaraz po zagojeniu się rany, zmniejsza ryzyko powstania widocznych zmian.

W żelach na blizny odnaleźć można wymienione wcześniej analtoinę i heparynę, a także witaminy przyspieszające procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

Nowością, która od lat podbija rynek medyczny i kosmetologiczny są plastry silikonowe. Ich przewagą nad żelami i maściami jest permanentny kontakt z poddawaną leczeniu skórą, a także działanie ochronne. Plastry przeciwko bliznom są rewelacyjnym rozwiązaniem na blizny powstałe w wyniku operacji, a także rozległych oparzeń. Są dobrze tolerowane przez większość osób, a jedynym przeciwwskazaniem do ich stosowania jest uczulenie na silikon. W takim przypadku mogą pojawiać się zaczerwienienia i swędząca wysypka.

Maść na blizny - szybko i bezpiecznie usuń blizny bez operacji

Pośród artykułów higienicznych pierwszej potrzeby, które powinna zgromadzić osoba szykująca się do operacji, z pewnością jest dobra, sprawdzona maść na blizny. Większość tego typu preparatów jest bezpieczna i wygodna w aplikacji. W przeciwieństwie do wspomnianych plastrów silikonowych maści nie powodują podrażnień przy długotrwałym stosowaniu. Maści w postaci ciężkich kremów bazują często na masie perłowej, która dodatkowo posiada właściwości rozjaśniające i wygładzające skórę. Tego typu preparaty mogą być stosowane również na twarzy.

Poddając się operacji, po której prawdopodobnie zostanie ślad w postaci blizny (np. operacji tarczycy, abdominoplastyce, operacjach kardiologicznych), warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami pielęgnacyjnymi na czas pozabiegowy. Odpowiednie dbanie o ranę i nie dopuszczenie do wdania się zakażenia czy innych komplikacji wynikających z zaniedbań higienicznych jest podstawą. Przy planowanych operacjach większość chirurgów uprzedza, jak duża będzie powstała zmiana oraz w jaki sposób od pierwszych dni po operacji należy z nią pracować.

Niezależnie od tego, jaki preparat do pielęgnacji blizny wybierzemy, powinniśmy mieć świadomość, że skuteczność tego typu kosmetyku czy leku zależy od regularnego i sumiennego stosowania.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.