Witamina A

Znaleziono produktów: 43

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Witamina A

(43)

-

... 2
... 2

Witamina A – dlaczego warto ją suplementować?

Trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie organizmu bez witamin i minerałów. Jedną z najistotniejszych – a zarazem najbardziej popularnych – witamin, jest witamina A. Co należy wiedzieć o witaminie A? Właściwości i źródła tego związku są dość znane, jednak warto przypomnieć sobie kilka faktów.

Witamina A to właściwie cała grupa aktywnych biologicznie, organicznych związkówPodstawową formą witaminy A jest retinol – często spotykany składnik wielu kosmetyków. Z kolei retinoidy to pochodne retinolu, wykazujące właściwości witaminy A. Bezpośrednimi prekursorami witaminy A są karoteny – to właśnie te związki przekształcane są w organizmie w docelową witaminę A. Warto wspomnieć, że prowitaminami witaminy A są karotenoidy, czyli naturalne barwniki roślinne. 

Witamina A musi być dostarczana wraz z pożywieniem. Zarówno produkty roślinne, jak i odzwierzęce są doskonałym źródłem witaminy A. W czym najwięcej jej jest? Dużą ilość tego związku znajdziemy w pomarańczowych i zielonych warzywach: marchwi, dyni, szpinaku, sałacie, brokułach, groszku, a także pomarańczowych owocach: melonach i pomarańczach. Witamina A występuje również w żółtkach jaj, mleku, serach, mięsie i rybach.

Witamina A – kapsułki wspierające zdrowie skóry i wzroku

Jakie funkcje pełni witamina A? Jest ona niezbędna do przebiegu wielu procesów biochemicznych. Witamina A jest istotnym elementem w procesie widzenia. To między innymi od niej zależy zdrowie oczu. Zapobiega osłabieniu wzroku oraz licznym chorobom oczu, w tym kurzej ślepocie. Ponadto, bierze udział w transkrypcji genów oraz w procesach rozrodczych, aktywując wzrost młodych organizmów. Witamina A poprawia działanie układu immunologicznego. Pobudza wytwarzanie czerwonych krwinek w szpiku kostnym i bierze udział w procesie syntezy hormonów steroidowych. Co istotne, witamina A znacząco wpływa na kondycję skóry. Przydaje się w takich problemach skórnych, jak suchość i łuszczenie czy trądzik. Ponadto, witamina A wspomaga gojenie się ran, a także ma właściwości antyoksydacyjne, co pomaga zachować młody wygląd skóry na dłużej. 

Najlepsza witamina A w tabletkach – jak wybrać odpowiedni produkt?

Jakie są objawy niedoboru witaminy A? Najczęściej zaobserwować możemy wtedy pogorszenie wzroku, zwłaszcza po zmroku oraz złą kondycję włosów, skóry i paznokci. Rany goją się znacznie gorzej, a organizm jest podatny na infekcje. Mogą występować również problemy z płodnością. Aby zapobiec tego typu objawom, należy dostarczać witaminę A wraz z pożywieniem. Jeśli podaż wystarczającej ilości tego związku jest niemożliwa, warto rozpocząć suplementację. 

Jednak należy podkreślić, że zarówno niedobór, jak i nadmiar witaminy A jest szkodliwy. Dlatego też, każdorazowo decyzję o rozpoczęciu suplementacji najlepiej skonsultować z lekarzem.

W jakiej formie można kupić witaminę A? Kapsułki i tabletki to najpopularniejsze rozwiązanie, jednak w ofercie znajdziemy też witaminę A w kroplach. Jak wybrać najlepszą witaminę A w tabletkach lub kapsułkach? Zawsze zwracaj uwagę na skład preparatu. Im mniej substancji dodatkowych, typu barwniki czy konserwanty, tym lepiej. Ponadto, zawsze lepiej zaufać renomowanym producentom, będącym na rynku od lat.

Witamina A – lek czy suplement? Co wybrać?

Witaminę A kupisz bez recepty – dotyczy to zarówno leków, jak i suplementów. Jaki więc wybrać preparatach z witaminą A w tabletkach? Lek zwykle zawiera większą dawkę składników aktywnych, dzięki czemu jego wpływ terapeutyczny jest większy. Ponadto, leki mają udowodnione działanie. Z kolei w suplemencie dawka danego związku ma charakter bardziej żywieniowy. Wszystko zależy więc, czy zależy Ci na wyleczeniu objawów niedoborów witaminy A czy raczej na zapobieganiu im. Najlepiej, żeby o formie produktu zadecydował lekarz.

Witamina A bez recepty – preparaty polecane przez farmaceutów

W przypadku zapobiegania niedoborom, warto zwrócić uwagę na wieloskładnikowe suplementy diety, które oprócz witaminy A zawierają również inne witaminy i minerały. Popularne jest łączenie w składzie witaminy A z innymi witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach, takimi jak D, E czy K, a także z witaminą C. Takie połączenie będzie wspierać zarówno dobrą kondycję włosów, skóry i paznokci, jak i odporność organizmu.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem