Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Stopery do uszu - zastosowanie

Hałas jest jednym z czynników stresogennych, a problem z jego występowaniem stale narasta. Zanieczyszczenie hałasem to wyzwanie, o którym mówi się równie dużo, jak o zanieczyszczeniu śmieciami - większość mieszkańców rozwijających i rozwiniętych krajów stale wyeksponowanych jest na głośne i niechciane dźwięki. W konsekwencji prowadzi to do zdenerwowania, frustracji, kłopotów ze snem, podniesionego ciśnienia, stresu i problemów z koncentracją.

Stopery i wkładki do uszu pozwalają odseparować się od niechcianych dźwięków - niezależnie od tego, czy jest to ruch uliczny, chrapanie partnera, dźwięki w budynku wielorodzinnym czy inne natarczywe, nie dające się wyłączyć hałasy.

Zastosowanie stoperów do uszu jest bardzo szerokie. Możemy po nie sięgać w domu, na ulicy, w drodze do pracy, w samej pracy. Niektóre zawody są wręcz związane z koniecznością stosowania takich stoperów - tam, gdzie występuje stałe narażenie na głośne dźwięki, jedynie używanie wkładek do uszu wysokiej jakości chroni przed uszczerbkami słuchu.

Spanie w zatyczkach, czy spędzanie w nich nawet wielu godzin każdego dnia, nie wpływa negatywnie na słuch. To, co powinno jednak wzbudzić nasz niepokój to fakt, jeśli bez zatyczek nie jesteśmy w stanie w ogóle funkcjonować, a dźwięki wydają nam się przez długi czas nadmiernie "ostre" i "bolesne". Taki objaw może być np. związany z toczącą się infekcją ucha, a jeśli dodatkowo towarzyszy temu przeszywający ból w kanałach słuchowych, konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie się do laryngologa lub internisty.

Jakie zatyczki do uszu wybrać?

To, które zatyczki do uszu będą dla nas odpowiednie, warunkowane jest głównie przez to, w jakim celu chcemy je stosować. Na potrzeby krótkotrwałe i przy dźwiękach cichych o niewielkim natężeniu, świetnie sprawdzą się podstawowe stoppery piankowe. Są one higieniczne i wygodne, ale ich wielką wadą jest to, że powstające w przewodzie słuchowym ciśnienie je wypycha. Dlatego co pewien czas trzeba je poprawiać - niektóre osoby bardzo ta czynność irytuje.

W czasie pracy i snu dobrze jest sięgnąć po rozwiązania, które nie wymagają naszej uwagi - jak na przykład stopery wykonane z wosku. Materiał ten jest bardzo plastyczny, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu przewodu słuchowego, mogą być także stosowane wielokrotnie. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że wosk trudno utrzymać w czystości i absorbuje kurz, wydzielinę uszną i inne zabrudzenia.

Stopery gumowe są najbardziej efektywne w powstrzymywaniu hałasów, są bardzo proste pod względem utrzymywania czystości, ale dość szybko się odkształcają, powodując dyskomfort w trakcie użytkowania.

Rodzaje zatyczek do uszu - piankowe, silikonowe, woskowe

Jeśli do tej pory nie stosowaliśmy stoperów, a potrzebujemy z nich skorzystać jedynie na krótki czas - najlepiej jest kupić niedrogie, wygodne i miękkie wkładki piankowe. Dla osób bardziej "zaawansowanych", poszukujących długotrwałego rozwiązania, lepsze okażą się zatyczki woskowe. Jeśli chcemy w naszych stoperach przemieszczać się na co dzień po mieście, powinniśmy wybrać wkładki silikonowe lub gumowe. Posłużą nam one przez długi czas, a dodatkowo mogą być w bardzo prosty sposób umyte niemal w każdych okolicznościach.

Zatyczki do uszu - jaki model wybrać?

Zatyczki do uszu dostępne są w wielu modelach, kształtach, a nawet kolorach. Dlatego z pewnością każdy jest w stanie znaleźć taki rodzaj wkładek, który będzie dla niego komfortowy w użyciu, a do tego wygodny w czyszczeniu i przechowywaniu.

Jeśli nie mamy pewności, który rodzaj zatyczek będzie dla nas odpowiedni, warto poradzić się lekarza laryngologa lub farmaceuty w aptece. Warto wiedzieć, że niektóre firmy oferują również wykonywanie zatyczek do uszu na zamówienie - nie jest to jednak tanie rozwiązanie i polecane wyłącznie tym, którzy naprawdę potrzebują ciszy.

Niezależnie od tego, jakie zatyczki wybierzemy, najważniejsze jest, abyśmy dbali o ich czystość. W tym celu wystarczy jedynie woda i delikatny detergent, a także regularne wymienianie naszych stoperów.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.