Majtki i podkłady poporodowe

Znaleziono produktów: 36

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Majtki i podkłady poporodowe

(36)

-

... 2
... 2


Majtki i podkłady poporodowe – niezbędna wyprawka dla młodej mamy

Jeżeli szykujesz się do porodu, na pewno co najmniej kilka miesięcy przed wielkim dniem zaczynasz kompletować wyprawkę dla maluszka. Choć oczekiwanie na nowego członka rodziny zachęca do gromadzenia śpioszków, kolorowych body i maleńkich skarpetek, to musisz pomyśleć także o sobie.

Zacznij od przygotowania planu porodu, w którym dokładnie określisz, jak chciałabyś, aby Twoje dziecko przyszło na świat. Pomyśl też o najważniejszych artykułach dla przyszłej mamy. Niezbędna wyprawka dla ciężarnej obejmuje m.in. koszule do karmienia, ciemne ręczniki i klapki pod prysznic. I w szpitalu, i w domu w trakcie połogu niezbędne są także majtki i podkłady poporodowe. Przed naturalnym krwawieniem i wydalinami poporodowymi dobrze ochronić również posłanie – jednorazowy podkład poporodowy na łóżko zapewni Ci komfort i poczucie świeżości na łóżku szpitalnym i we własnej sypialni.

O to, co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla młodej mamy do szpitala, warto zapytać w placówce, w której chciałabyś rodzić. Niektóre oddziały porodowe zamieszczają takie informacje na swoich stronach internetowych.


Podkłady poporodowe – majtki i podpaski poporodowe – rodzaje

Majtki poporodowe służą do przytrzymania podpasek poporodowych, nazywanych również wkładkami poporodowymi. Możesz wybrać wkładki w kształcie prostokąta albo dopasowane do anatomii kobiety. Na pierwsze dni po porodzie warto zdecydować się na wkłady poporodowe ultrachłonne i większe podpaski poporodowe na noc. Wiele świeżo upieczonych mam chętnie sięga po podpaski z paskiem samoprzylepnym, który sprawia, że pewnie trzymają się majtek poporodowych. Przypomina on rozwiązanie wykorzystywane przez producentów podpasek wchłaniających wydzielinę miesiączkową.

Rodzaje majtek poporodowych – wielorazowe, jednorazowe i siateczkowe

Majtki poporodowe dzielimy na jedno- i wielorazowe. W pierwszych dniach po porodzie sprawdzą się przewiewne modele z siateczki, które ułatwią gojenie się rany, jeżeli poród wymagał nacięcia krocza albo przeprowadzono cesarskie cięcie. Majtki jednorazowe należy zabrać ze sobą do szpitala. W zbiorczym opakowaniu, np. zawierającym 5 sztuk majtek poporodowych jednorazowych, każda para jest zapakowane osobno. Majtki wielorazowe sprawdzą się z kolei, kiedy krwawienie się zmniejszy, a Twój organizm usunie większość odchodów połogowych. Model wielokrotnego użytku łatwo wyprać. Poza tym szybko schnie i jest ekonomiczny.


Majtki higieniczne poporodowe dla kobiet po porodzie i w okresie połogu

W zależności od rodzaju porodu połóg trwa zazwyczaj 4 lub 6 tygodni. Jest krótszy w przypadku narodzin dziecka siłami natury, a dłuższy – gdy maluszek przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. W tym wyjątkowym okresie należy zgodnie ze wskazówkami ginekologa i/lub położnej stosować artykuły higieniczne, takie jak płyn do odkażania ran i płyn ginekologiczny.

Kiedy będzie zbliżać się przewidywany koniec okresu połogu, powinnaś zgłosić się do lekarza, żeby określił, czy rzeczywiście Twój organizm już się zregenerował. Miej na uwadze, że poród operacyjny, czyli cesarskie cięcie, to poważna operacja ginekologiczna, po której będziesz dochodzić do siebie nawet przez 3 miesiące. O tym, kiedy możesz brać kąpiel lub iść na basen po cesarce, powie Ci lekarz.


Jakie majtki poporodowe po cesarskim cięciu?

Nie ważne, czy Twoje dziecko przyszło na świat w sali porodowej, czy operacyjnej – majtki poporodowe powinny być elastyczne, miękkie i przyjemne dla skóry. Istotne jest, aby delikatna gumka w pasie i pachwinach nie uciskała ciała zmęczonego trudami ciąży i porodu ani tym bardziej ran po porodzie zabiegowym (nacięcie krocza) czy operacyjnym (cesarskie cięcie).


Dylemat wielu kobiet – jakie majtki poporodowe wybrać?

Majtki poporodowe, podobnie jak bielizna noszona przez kobiety, które nie są w stanie błogosławionym, tworzona jest w określonych rozmiarach. Producenci najczęściej proponują podwójne wielkości S/M oraz L/XL albo pojedyncze rozmiary od S do XXL. Jeżeli w trakcie ciąży Twoja waga zwiększyła się o typowe około 15 kg, wybierz po prostu rozmiar taki, jaki nosiłaś przedtem.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem