Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Majtki i wkłady poporodowe

Rodzaje majtek poporodowych – wielorazowe, jednorazowe i siateczkowe

Majtki poporodowe dzielimy na jedno- i wielorazowe. W pierwszych dniach po porodzie sprawdzą się przewiewne modele z siateczki, które ułatwią gojenie się rany, jeżeli poród wymagał nacięcia krocza albo przeprowadzono cesarskie cięcie. Majtki jednorazowe należy zabrać ze sobą do szpitala. W zbiorczym opakowaniu, np. zawierającym 5 sztuk majtek poporodowych jednorazowych, każda para jest zapakowane osobno. Majtki wielorazowe sprawdzą się z kolei, kiedy krwawienie się zmniejszy, a Twój organizm usunie większość odchodów połogowych. Model wielokrotnego użytku łatwo wyprać. Poza tym szybko schnie i jest ekonomiczny.

Majtki higieniczne poporodowe dla kobiet po porodzie i w okresie połogu

W zależności od rodzaju porodu połóg trwa zazwyczaj 4 lub 6 tygodni. Jest krótszy w przypadku narodzin dziecka siłami natury, a dłuższy – gdy maluszek przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. W tym wyjątkowym okresie należy zgodnie ze wskazówkami ginekologa i/lub położnej stosować artykuły higieniczne, takie jak płyn do odkażania ran i płyn ginekologiczny.

Kiedy będzie zbliżać się przewidywany koniec okresu połogu, powinnaś zgłosić się do lekarza, żeby określił, czy rzeczywiście Twój organizm już się zregenerował. Miej na uwadze, że poród operacyjny, czyli cesarskie cięcie, to poważna operacja ginekologiczna, po której będziesz dochodzić do siebie nawet przez 3 miesiące. O tym, kiedy możesz brać kąpiel lub iść na basen po cesarce, powie Ci lekarz.

Jakie majtki poporodowe po cesarskim cięciu?

Nie ważne, czy Twoje dziecko przyszło na świat w sali porodowej, czy operacyjnej – majtki poporodowe powinny być elastyczne, miękkie i przyjemne dla skóry. Istotne jest, aby delikatna gumka w pasie i pachwinach nie uciskała ciała zmęczonego trudami ciąży i porodu ani tym bardziej ran po porodzie zabiegowym (nacięcie krocza) czy operacyjnym (cesarskie cięcie).

Dylemat wielu kobiet – jakie majtki poporodowe wybrać?

Majtki poporodowe, podobnie jak bielizna noszona przez kobiety, które nie są w stanie błogosławionym, tworzona jest w określonych rozmiarach. Producenci najczęściej proponują podwójne wielkości S/M oraz L/XL albo pojedyncze rozmiary od S do XXL. Jeżeli w trakcie ciąży Twoja waga zwiększyła się o typowe około 15 kg, wybierz po prostu rozmiar taki, jaki nosiłaś przedtem.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.