Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Witaminy z grupy B

Objawy niedoboru witaminy B12 w dłoniach lub stopach

Osoby chroniczne doświadczające niedoboru witaminy B12 skarżą się na wrażenie mrowienia w dłoniach i stopach, problemy z chodzeniem, a także zanik czucia w kończynach. Związane jest to z nieprawidłową pracą układu nerwowego i neuroprzekaźników odpowiedzialnych za przekazywanie wrażeń empirycznych do mózgu.

Niedobór witaminy B12 potrafi ujawnić się dopiero po kilku latach - dlatego jeśli dostrzegamy jego objawy, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Oznacza to bowiem, że konieczne jest włączenie odpowiedniej suplementacji, aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się zdrowia.

Istnieje wiele sposobów, aby dostarczyć więcej witaminy b12 w diecie

Witamina B12 z łatwością dostarczona może być z dietą. Jeśli cierpimy na jej niedobory, powinniśmy sięgać po mleko, mięso, jaja, ryby i produkty odzwierzęce. Najlepszym nośnikiem witaminy B12 są produkty niskoprzetworzone i nie podlegające długotrwałej obróbce termicznej.

Problem pojawia się, jeśli jesteśmy na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. Wegetarianie mogą uzupełnić niedobory B12 spożywając jaja czy nabiał, natomiast zaleca się, aby weganie suplementowali B12 w postaci tabletek. Badania potwierdziły, że chociaż B12 jest obecna w glonach, nie jest to forma przyswajalna dla człowieka.

Najprostszym sposobem szybkiej redukcji niedoborów witamin z grupy B jest sięgnięcie po specjalistyczny preparat witamina B kompleks. W tego typu dobrej jakości farmaceutykach znajduje się również witamina B12 w łatwo przyswajalnej formie.

Witamina B na anemię - suplementy żelaza razem z tabletkami witaminy B-complex

Niektóre witaminy i minerały wspierają swoje działanie, jak np. witamina C i witamina B zwiększają przyswajalność żelaza. Witamina B jest niezbędnym elementem leczenia niedokrwistości, ponieważ bierze udział w produkcji czerwonych krwinek. Preparaty na anemię zawierają także kwas foliowy, a połączenie tych czterech składników wraz ze zbilansowaną i urozmaiconą dietą uznawane jest za optymalny sposób leczenia niedokrwistości.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.