Pudry i zasypki dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 47

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Pudry i zasypki dla dzieci i niemowląt

(47)

-

... 2
... 2

Pudry i zasypki dla niemowląt zmniejszają ryzyko podrażnień na delikatnej skórze dziecka i pochłaniają nadmiar wilgoci. W Wspteka.pl znajdziesz puder dziecięcy od renomowanych producentów, hipoalergiczny i o prostym składzie, żeby skutecznie, a zarazem bezpiecznie pielęgnować delikatną skórę dziecka.

Pudry i zasypki na odparzenia – pomocne w delikatnej ochronie skóry niemowląt

Zasypka dla niemowląt to jeden z kosmetyków, które doceniały już poprzednie pokolenia. Ten prosty produkt skutecznie osusza skórę dziecka i chroni ją przed odparzeniami, na które jest szczególnie narażona w okolicach intymnych, kiedy maluch nosi pieluszkę. Częsty kontakt skóry z wilgocią zwiększa ryzyko odparzeń, do tego gdy dziecko poci się w ciepły dzień, ochrona jego skóry wymaga odpowiednich produktów. Zasypka dla dzieci jako puder dobrze sprawdzi się w takich sytuacjach, dlatego przez wielu wymieniana jest na liście niezbędnych kosmetyków przy niemowlaku. Zasypki to delikatne środki na odparzenia dla dzieci, które możesz stosować profilaktycznie, zapobiegając wystąpieniu podrażnień.

Jak działają pudry i zasypki?

Pudry i zasypki dla niemowląt zawierają składniki, które pochłaniają wilgoć, w tym nie tylko wodę, ale także nadmiar sebum pojawiającego się na skórze. Dzięki temu są w stanie osuszyć delikatną skórę dziecka, która przy długim kontakcie z wilgocią staje się bardziej podatna na podrażnienia. Są to odpowiednie środki do pielęgnacji dziecka już od pierwszych dni jego życia. Znajdują one swoje zastosowanie przede wszystkim pod pieluszką, gdzie skóra jest narażona na częsty kontakt z wilgocią, a także w pachwinach i zagięciach skóry.

Rodzaje pudrów i zasypek dla dzieci

Puder na odparzenia dzieli się dziś głównie na dwa rodzaje: propozycje zawierające talk oraz produkty z innymi składnikami o podobnych właściwościach jak na przykład skrobia ziemniaczana. Niezależnie od tego, który produkt wybierzesz, pamiętaj, że wszystkie artykuły higieniczne dla dzieci są testowane pod kątem pełnego bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników. Najważniejsze, żeby poprawnie stosować talk dla niemowląt, nie rozpylając go w powietrzu, a na wacik, żeby nie dostał się on do dróg oddechowych dziecka.

Kiedy i jak stosować pudry dla niemowląt?

Puder do pupy niemowlaka możesz stosować regularnie przy każdej kąpieli i zmianie pieluszki dziecka. Sięgaj po niego zwłaszcza wtedy, gdy zauważysz podrażnienia wywołane nadmiarem wilgoci na skórze i przy wysokich temperaturach, kiedy skóra dziecka mocniej się poci.

Zanim nałożysz zasypkę na skórę dziecka, dokładnie ją oczyść i osusz. Niewielką ilość produktu nanieś następnie na wacik, najlepiej delikatnie odchylając się od dziecka, żeby puder nie dostał się do jego dróg oddechowych. Otrzep wacik z nadmiaru pudru i nanieś go na skórę dziecka, delikatnie wklepując.

Uważaj, żeby nie pokrywać skóry malucha zbyt grubą warstwą zasypki. Jeśli będzie jej zbyt dużo, pod wpływem wilgoci może zacząć się zbrylać i sama przyczynić się po wystąpienia podrażnień.

Bezpieczne składniki w pudrach dla dzieci

Zasypka dla dzieci to produkt wybierany dla najmłodszych, który może zawierać jedynie łagodne składniki całkowicie bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowlaka. Przy tak małym dziecku nawet używana na co dzień chemia domowa powinna być dobierana uważnie, by żadne silne środki nie wywołały podrażnień czy reakcji alergicznych.

Zasypka dla noworodka zawiera przede wszystkim składniki pochłaniające wilgoć i osuszające skórę. Głównie jest to talk i skrobia ziemniaczana lub kukurydziana – naturalne substancje, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. W wielu produktach można znaleźć również delikatne składniki łagodzące takie jak między innymi alantoina albo pantenol, które dodatkowo przyspieszają regenerację naskórka przy podrażnieniach i odparzeniach.

Ekologiczne i hipoalergiczne opcje dla wrażliwej skóry

Skóra niemowlaka jest szczególnie cienka i wrażliwa, podatna na szybkie podrażnienia, w tym także pod wpływem różnych czynników, z którymi jest sobie w stanie poradzić skóra nieco starszego dziecka. Otocz malucha odpowiednią opieką i wyposaż się we wszystkie kosmetyki do pielęgnacji jego wrażliwej skóry, które mogą okazać się przydatne w różnych okolicznościach.

W Wapteka.pl znajdziesz pudry i zasypki dla niemowląt z delikatnymi, naturalnymi i hipoalergicznymi składnikami odpowiednimi dla najmłodszych dzieci. Wybierz produkt dla swojego malucha i stosuj go w regularnej pielęgnacji, żeby osuszyć skórę dziecka i uniknąć częstych u niemowląt tak zwanych pieluszkowych odparzeń.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem