Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Kaszel

31,89zł

Kaszel mokry czy suchy - jak prawidłowo rozpoznać różnicę?

Suchy kaszel ma bardzo charakterystyczną formę, może przypominać duszenie się, chęć pozbycia się ciała obcego lub standardowe zakrztuszenie. Osoba może także delikatnie świszczeć.

Kaszel mokry zwykle wiąże się z wykrztuszaniem wydzieliny, a sam odruch przypomina kaszel palacza. Jest dość silny, głośny i intensywny.

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Przeziębienie to stan choroby, w którym bardzo charakterystycznym elementem początkowej fazy będzie drapanie w gardle, a następnie ból. Przy przeziębieniu może, ale nie musi wystąpić temperatura. Możemy odczuwać zmęczenie i gorszy nastrój, ale rzadko będą nas bolały mięśnie, czy stawy. Przy grypie, wszystkie powyżej opisane czynniki są zdecydowanie nasilone, a dodatkowo może pojawić się duża ilość wydzieliny z nosa, podczas kaszlu, a także wysoka temperatura.

Przy grypie często uskarżamy się także na bóle w klatce piersiowej, czy migrenę.

Syrop na kaszel mokry

Jeśli męczy Cię mokry kaszel to nie ignoruj go. To odruch, który bardzo często występuje przy różnych infekcjach górnych dróg oddechowych. Przy kaszlu mokrym pozbywamy się zalegającej wydzieliny, a tym samym odczuwamy chwilową ulgę.

Sięgnij po syrop na kaszel mokry o działaniu wykrztuśnym. Możesz go stosować w dzień, by szybciej pozbyć się zalegającej wydzieliny. W tej kategorii znajdziesz syropy na ten i inne rodzaje kaszlu. Taki syrop będzie wykazywał właściwości przeciwbakteryjne i zwalcza drobnoustroje odpowiadające za rozwój np. zakażenia gardła.

Syropy na mokry kaszel u dorosłych zwierają zwykle w składzie: wyciąg z pierwiosnka lekarskiego, gwajafenezynę, ambroksol czy ekstrakt z bluszczu pospolitego. Często skład wspomagany jest witaminami (np. witaminą C), minerałami i składnikami wspomagającymi odporność. Te syropy, a właściwie składniki w nich zawarte zmniejszają lepkość i gęstość wydzieliny, stymulują pracę aparatu śluzowo-rzęskowego, co ułatwia odksztuszanie i ewakuację wydzieliny z dróg oddechowych.

Jaki syrop wykrztuśny wybrać?

Dobierz produkt do wieku pacjenta. Jeśli szukasz syropu dla osoby dorosłej to wybierz syrop ze składem opisanym powyżej. W sytuacji, gdy szukasz syropu dla dziecka do 2-ego roku życia skonsultuj wybór z lekarzem, zwykle u najmłodszych można zastosować syrop z bluszczem. Nie tylko pomaga on odkrztusić zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę, ale również rozkurcza oskrzela. Syropy tego typu to np. leki z ambroksolem.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.