Witaminy K i D

Znaleziono produktów: 130

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Witaminy K i D

(130)

-

... 4
2 3 ... 4


Jak odpowiednio suplementować witaminę witamina D3 + K2 – suplementacja

Suplementacja witamin K i D u dzieci wskazana jest od pierwszych dni życia. Zastrzyk z witaminy K dzieci otrzymują tuż po porodzie, co wyrównuje niedobory. Podawanie witaminy D w postaci kapsułek twist-off czy płynu dodawanego do pokarmu zalecane jest od 6 miesiąca życia, jeśli dziecko nie jest karmione piersią lub wcześniej, jeśli jest karmione mlekiem modyfikowanym. Ważna uwaga - większość mlek dostępnych w aptekach posiada w swoim składzie witaminę D i K, dlatego dodatkowa suplementacja nie jest w takim wypadku konieczna.

U osób dorosłych, które dbają o zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, nie zachodzi konieczność podawania witaminy K - ponieważ jest ona dobrze przyswajalna z pokarmów takich jak szpinak, brukselka, herbata zielona, kapusta, kalafior, kawa, mleko, masło, jaja, pomarańcze, brzoskwinie, a nawet dobrej jakości chleb. Inaczej jest jednak z witaminą D - przyjmuje się, że ze względu na położenie geograficzne Polski oraz spędzanie większej części dnia w zamkniętych pomieszczeniach, nie syntetyzujemy wystarczająco dużo witaminy D z promieni słonecznych. Zdaniem lekarzy, wszystkie dorosłe osoby w Polsce powinny zażywać ok. 2000 j.m. każdego dnia.


Witamina D3 + K2 a interakcje z lekami

Suplementując witaminę D3 + K2 należy szczególnie zwrócić uwagę na możliwość interakcji tego preparatu z lekami przeciwzakrzepowymi. Zawsze należy się skonsultować z lekarzem, jeśli w planach mamy operację, ponieważ witamina K znacząco wpływa na krzepliwość krwi, co może prowadzić do komplikacji w trakcie i po zaplanowanym zabiegu chirurgicznym. Witamina K nie powinna być zażywana na własną rękę, ale zawsze po konsultacji ze specjalistą, który zna wszystkie przyjmowane przez nas preparaty.


Witamina D3 + K2 dla dzieci i dorosłych - dlaczego są potrzebne?

Obie witaminy - D3 + K2 - są niezbędne do zapewnienia prawidłowej pracy całego organizmu. W większości przypadków możliwe jest dostarczenie ich wraz z dietą, a w przypadku witaminy D - dodatkowo eksponując się na promienie słoneczne. Zadbanie o odpowiednią podaż witaminy K i D dla dzieci i niemowląt w pierwszych miesiącach i latach życia jest inwestycją w ich zdrowie, a szczególnie kośćca, zębów i odporności. Należy jednak pamiętać, że suplementacja powinna zawsze przebiegać pod okiem lekarza, ponieważ obie te witaminy można stosunkowo łatwo przedawkować.


Witamina D3 + K2 – do czego prowadzi nadmiar

Nadmiar witaminy K, odpowiedzialnej przede wszystkim za krzepliwość krwi, prowadzi do rozpadu erytrocytów, a co za tym idzie - do anemii, czyli niedokrwistości. W przypadku niemowląt może pojawić się żółtaczka, u dzieci i dorosłych, najczęstszym objawem jest pocenie się, uczucie gorąca. Nadmiar witaminy K w skrajnych przypadkach prowadzi do uszkodzeń tkanki mózgowej, ale przy stosowaniu się do zaleceń lekarskich nie jest to w zasadzie możliwe.


Źródła witaminy D3 + K2 – niedobór i zapotrzebowanie

Długotrwały niedobór witaminy K i D prowadzi do osteoporozy, anemii, zwapnienia naczyń krwionośnych, żółtaczki i uszkodzeń wątroby. Zdarzają się także poważne problemy z krzepliwością krwi i rozwojem zakrzepicy. Norma dziennego spożycia dla dzieci wynosi 1 mg, a dla osób dorosłych - 4 mg.

Kompleks witamin D3+K2 jest niezbędny do prawidłowej pracy wielu układów w organizmie, a ich niedobory mogą być odczuwalne w różny sposób. Przy zbyt małym spożyciu tych cennych składników możesz nawet zauważyć spadek samopoczucia i osłabienie kondycji psychicznej. Nie ryzykuj własnym zdrowiem – zaplanuj suplementację, która pokryje pełne zapotrzebowanie organizmu na te witaminy.


D3 i K2 MK-7 – dlaczego warto suplementować je razem?

Witamina D3K2 to w rzeczywistości dwie odrębne witaminy, jednak nieco do siebie podobne. Wśród podobieństw można wymienić przede wszystkim rozpuszczalność w tłuszczach, co sprawia, że w dość łatwy sposób można stworzyć suplementy zawierające oba te składniki.

D3 + K2 MK-7 mają również podobne działanie, choć nie pod każdym kątem. Oba składniki są znane jako witamina na stawy i kości i zapobiegają osteoporozie. Oba mają także działanie pozakostne, i to wielotorowe. Kompleks witamin D3 i K2 jest więc pełniejszym wsparciem dla organizmu i wielu jego układów niż suplementacja jedynie jednego z tych składników.

Warto także wiedzieć, że witamina K2 MK-7 i D3 zwiększają wzajemnie swoją przyswajalność. Jeśli przyjmujesz je razem, Twój organizm łatwiej wchłonie większe ilości cennych substancji. Nie zapominaj, że obie witaminy rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego zaleca się przyjmować je wraz z posiłkami zawierającymi tłuszcze roślinne lub zwierzęce.


Witamina D3+K2 - krople, tabletki, kapsułki – jaka forma jest najlepiej przyswajalna?

Najlepsza witamina D3 i K2 powinna być łatwo przyswajalna dla organizmu, a zarazem wygodna w przyjmowaniu. Do wyboru masz bardzo wiele preparatów zawierających te składniki w różnej formie podania. Zdecyduj się na tę formę, która odpowiada Ci najbardziej, ponieważ wszystkie z nich skutecznie dostarczą do Twojego organizmu niezbędną dawkę witamin.

Witamina D3K2 dla dzieci to najczęściej preparat w formie kropel łatwych do podania najmłodszym. Krople nie mają smaku, przez co można podawać je bezpośrednio do ust dziecka lub dodawać do ulubionego napoju. Jeżeli Twoje dziecko niechętnie przyjmuje suplementy, możesz wybrać również słodkie zamienniki takie jak lizaki zawierające witaminy.

Pod kątem przyswajalności różne formy podania witamin nieznacznie się między sobą różnią. W tej kwestii z klasycznymi tabletkami wygrywają kapsułki, które szybciej się rozpuszczają i są łagodniejsze dla żołądka. Witamina D3K2 krople ma równie dobrą wchłanialność przez płynną formę i dodatek tłuszczu w składzie.


Kompleks witamin D3+K2 w internetowej aptece Wapteka.pl

W Wapteka.pl znajdziesz kompleks witamin D3 + K2 od renomowanych producentów. To suplementy cechujące się wysoką przyswajalnością składników aktywnych dostępne w różnych formach podania i różnej pojemności opakowania. Im większe opakowanie, tym dłużej będziesz korzystać z suplementu bez potrzeby jego ponownego zakupu.

Przy wyborze suplementu przede wszystkim zwróć uwagę na dawkę, zwłaszcza w przypadku kapsułek, których nie sposób podzielić. Ile D3 i K2 dziennie powinno się przyjmować? Zalecana dzienna dawka witaminy D dla osoby dorosłej to od 1000 do nawet 4000 jednostek, co przekłada się na mniej więcej 3 - 10 mikrogramów, w zależności od wagi ciała, diety, czasu spędzanego na słońcu, płci, stylu życia czy przebytych schorzeń. Witamina K przez osobę dorosłą powinna być przyjmowana dziennie w ilości nie mniejszej niż 70 mikrogramów.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii witaminy K i D:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem