Szczoteczki do protez

Znaleziono produktów: 4

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Szczoteczki do protez

(4)

-

Szczoteczki do protez – delikatne i skuteczne usuwanie osadów

Ruchome protezy zębowe mogą nadawać się do użytku przez wiele lat, co więcej, mogą one zachować idealny wygląd przez bardzo długi czas. Jest jednak jeden warunek – należy o nie dbać. Aby proteza służyła jak najdłużej i nie była źródłem dyskomfortu, należy obchodzić się z nią w odpowiedni sposób na co dzień. Na powierzchni protezy – tak samo jak na naturalnych zębach – osadza się płytka bakteryjna, która z czasem przekształca się w kamień nazębny. Należy ją usuwać! Szkodliwe mikroorganizmy rozwijające się na protezie mogą ją niszczyć i powodować zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, choroby dziąseł, nieświeży oddech, a także uszkodzenia zdrowych zębów sąsiadujących z protezą.

Regularne mycie protez zębowych jest konieczne. Właściwa higiena protez zębowych obejmuje stosowanie takich produktów jak tabletki i żele czyszczące oraz specjalne szczoteczki. Tabletki rozpuszcza się w wodzie, a następnie przez kilka minut moczy protezę. Po tym wyjęciu protezy z roztworu wskazane jest wyczyszczenie jej szczoteczką w celu usunięcia resztek osadu. Nowoczesne szczoteczki do protez wyróżniają się przemyślaną, innowacyjną budową, która pozwala dotrzeć do trudno dostępnych obszarów konstrukcji protetycznej. Akcesoria te pomagają zadbać o higienę protezy w bezpieczny i skuteczny sposób. Dobra szczoteczka do mycia protez zębowych jest wyposażona w odpowiednio miękkie i elastyczne włókna, które nie tworzą zarysowań na powierzchni uzupełnienia protetycznego.

Szczoteczki do czyszczenia protez – codzienna dbałość o higienę i świeżość protez

Utrzymanie protez zębowych w czystości może być łatwe i mało czasochłonne. Pielęgnacja protezy zębowej przy użyciu specjalnej szczoteczki wyróżniającej się wysoką jakością i posiadającą rączkę o ergonomicznym kształcie będzie Ci przychodzić bez trudu. 

Korzyści płynące z prawidłowego czyszczenia protezy są liczne. Dzięki codziennemu stosowaniu szczoteczki do protez zębowych zapewniamy sobie szereg korzyści: większy komfort użytkowania protezy oraz jej dłuższą zdatność do użytku, ograniczone ryzyko stanów zapalnych dziąseł, a także świeży oddech. Miej na uwadze to, że najważniejsza w higienie jamy ustnej jest systematyczność. Czyść protezę każdego dnia po spożytym posiłku! Sprawdź, jak dbać o higienę jamy ustnej na co dzień i uniknij różnych problemów z zębami i dziąsłami.

Higiena protez zębowych – szczoteczki dostosowane do specyficznych potrzeb

Szczoteczki do protez zębowych mają specjalną konstrukcję, która różni się od budowy zwykłych szczoteczek do zębów. Szczoteczka do protez powinna mieć równe włókna z cienkimi końcówkami, pozwalającymi na dokładne, głębokie, a przy tym bezpieczne, czyszczenie protezy zębowej. Warto wypróbować np. szczoteczkę z dwiema główkami, która jeszcze bardziej ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc protezy, skuteczniej zapobiegając rozwojowi szkodliwych bakterii w jamie ustnej. Duża, wygięta główka główna jest dopasowana do kształtu protezy, zapewnia więc skuteczne oczyszczanie dużych powierzchni. Mniejsza główka z kolei wyjątkowo skutecznie usuwa osad i resztki jedzenia z trudno dostępnych miejsc. 

Pielęgnacja protez zębowych z akcesoriami z apteki internetowej Wapteka.pl

Masz protezy zębowe? A może chcesz zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie bliskiej Ci starszej osoby, która nie radzi sobie z samodzielną pielęgnacją konstrukcji protetycznej, przez co doświadcza różnych problemów ze stanem jamy ustnej? Zainwestuj w preparaty i akcesoria, dzięki którym można kompleksowo zająć się stanem konstrukcji protetycznej. Postaw na sprawdzonych, uznanych producentów oferujących najlepsze rozwiązania. W naszej aptece znajdziesz najlepsze szczoteczki do czyszczenia protez, a także inne produkty do oczyszczania i pielęgnacji uzupełnień protetycznych. Pamiętaj o tym, że bardzo ważna jest także higiena jamy ustnej w podróży!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem