Koszule do porodu

Znaleziono produktów: 4

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Koszule do porodu

(4)

-

Koszule do porodu – wygodne i praktyczne rozwiązanie dla przyszłych mam

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Choć łączy się z radosnym oczekiwaniem i ekscytacją na myśl o poznaniu nowego członka rodziny, może powodować również niepokój, zwłaszcza dla pierworódek. Aby zminimalizować stres związany z pobytem w szpitalu, warto przygotować przemyślaną wyprawkę szpitalną. Choć przyszłe mamy zwracają uwagę głównie na potrzeby swojego maluszka, również i one potrzebują niezbędnych akcesoriów, aby czuć się komfortowo w tej szczególnej chwili, jaką jest poród. 

Jednym z niezbędnych elementów wyprawki dla mamy jest koszula do porodu. Warto podkreślić, że nie każdy szpital oferuje odzież porodową, dlatego warto mieć ją ze sobą przy zgłoszeniu się na izbę przyjęć. Dlaczego sprawdzonym rozwiązaniem jest właśnie koszula do porodu, a nie piżama? Jest ona zdecydowanie bardziej funkcjonalna. Gwarantuje wygodę zarówno rodzącej kobiecie, jak i personelowi medycznemu. Ułatwia przebieg licznych badań, przeprowadzanych w trakcie porodu. Ponadto, zapewnia kobiecie komfort oraz swobodę przy jednoczesnym zachowaniu poczucia intymności. Dobrze dobrana, umożliwia również swobodne kangurowanie i karmienie piersią. 

Być może zostaniesz poproszona o założenie koszuli do porodu już na samym początku pobytu w szpitalu. Dlatego ważne, aby znajdowała się ona na samej górze Twojego bagażu – w razie potrzeby będziesz mogła szybko ją znaleźć i wyciągnąć.

Jaka koszula do porodu? Wybierz koszulę dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji

W koszulę do porodu najlepiej zaopatrzyć się trzecim miesiącu ciąży, przy okazji kompletowania innych elementów wyprawki. W tym czasie będziesz mogła już mniej więcej ocenić wielkość Twojego brzuszka i co za tym idzie – rozmiar odzieży porodowej. Jaką koszulę do porodu wybrać, aby była dopasowana do Twoich potrzeb i preferencji? 

Podstawowym kryterium wyboru powinien być Twój komfort. Koszula do porodu musi być uszyta z miękkich, delikatnych i oddychających materiałów, zapewniających swobodną cyrkulację powietrza. Ponadto, nie może krępować ruchów ani zbyt mocno opinać brzucha. Luźny krój będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Weź również pod uwagę jej długość. Abyś nie czuła się skrępowana, np. wychodząc do łazienki czy spacerując po korytarzu, zadbaj o to, by koszula zakrywała miejsca intymne. Z drugiej strony, koszula nocna do porodu nie powinna być również zbyt długa, ponieważ może utrudniać pracę lekarzom. Najlepsza opcja to długość do połowy uda.

Na sali porodowej zwykle panuje wysoka temperatura, a poza tym wysiłek związany z porodem sprawi, że będzie Ci gorąco. Dlatego, aby zachować komfort cieplny, lepiej unikać modeli z długim rękawem. Lepiej wziąć do szpitala ciepły szlafrok, którym okryjesz się, gdy zrobi Ci się chłodno. Nie zapominaj również o innych elementach wyprawki szpitalnej, m.in. majtkach poporodowych, które przydadzą Ci się podczas połogu. W ofercie apteki znajdziesz szeroki wybór akcesoriów dla kobiet w ciąży.

Jednorazowa koszula do porodu – higieniczne i ekonomiczne rozwiązanie

Akcja porodowa jest wymagającym czasem, a sama koszula do porodu będzie musiała wiele przejść. Można spodziewać się, że po porodzie będzie zawilgocona i zabrudzona. Jeśli chcesz uniknąć prania uporczywych plam lub nawet wyrzucania dopiero co kupionej odzieży, dobrym wyborem może okazać się jednorazowa koszula do porodu. W asortymencie apteki znajdziesz model wykonany z przyjemnego dla skóry, niepowodującego podrażnień materiału wigolen, a jednocześnie zapewniającego optymalną cyrkulację powietrza. Luźny krój został tak opracowany, aby zapewniać wygodę rodzącej kobiecie. Koszula porodowa jednorazowa stanowi higieniczne i ekonomiczne rozwiązanie – jej cena jest niska, dlatego bez wyrzutów sumienia po skończonej akcji porodowej wyrzucisz ją po prostu do kosza. Model jednorazowy może być również świetną opcją zapasową w przypadku pobrudzenia zwykłej koszuli bawełnianej.

Tania koszula do porodu – wysoka jakość w przystępnej cenie dla każdej przyszłej mamy

Najlepsza koszula do porodu powinna łączyć wysoką jakość z przystępną ceną. Odzież porodowa zwykle poddana jest trudnej próbie – ulega przepoceniu oraz zabrudzeniu. Dlatego, nie warto wydawać na nią dużych pieniędzy i zdecydować się na tanią koszulę do porodu. Z drugiej jednak strony, koszula do porodu musi być funkcjonalna, wygodna i komfortowa. Dobrym pomysłem jest zakup zwykłej bawełnianej koszuli ze średniej półki cenowej oraz jednorazowej koszuli do porodu w ramach opcji zastępczej. 

Koszula do porodu i kangurowania – funkcjonalność dla mamy i dziecka od pierwszych chwil

Nie można zapominać, że odzież porodowa przyda się nie tylko podczas samego porodu, ale również bezpośrednio po nim, kiedy będziesz już tulić swojego maluszka. Dlatego niezwykle istotny jest wybór takiego kroju koszuli, aby ułatwiał on zarówno kangurowanie, jak i pierwsze próby karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę, wybierając koszulę do porodu i kangurowania? Najlepiej sprawdzają się modele z kopertowym dekoltem, ułatwiające dziecku tulenie się i dostęp do piersi. Świetną opcją jest również koszula do porodu rozpinana. Ciąża i karmienie piersią to dla kobiety wymagający czas, dlatego warto go jak najbardziej ułatwić, wybierając funkcjonalne akcesoria, w tym wygodną koszulę porodową.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem