Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Wzmacniające serce

29,49zł
39,50zł
36,47zł
27,25zł
6,45zł

Wsparcie dla właściwej pracy układu krążenia

Serce i układ krążenia wymagają coraz większej uwagi w miarę, jak przybywa nam lat - nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy dbać o ten najważniejszy mięsień i wcześniej. Unikanie używek, w szczególności alkoholu i nikotyny, zbilansowany jadłospis i odpowiednia dawka aktywności fizycznej gwarantują nam zachowanie długotrwałej sprawności. Nie można jednak zapominać o regularnych kontrolach lekarskich i zażywaniu preparatów, które wspierają naturalne funkcje organizmu.

Zadbanie o odpowiednią podaż witamin o działaniu przeciwzakrzepowym, błonnika pokarmowego, kwasu foliowego i steroli roślinnych znacznie poprawia stan zdrowia i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krwionośnego.

Jakie suplementy mogą wspomóc zdrowe serce

Preparaty o właściwościach wzmacniających serce zawierają między innymi składniki pochodzenia naturalnego, jak np. głóg, miłorząd dwuklapowy, miód, ale także koenzym Q10, witaminę E znaną ze swoich właściwości antyrodnikowych, witaminy z grupy B, magnez, kwas foliowy. Produkty apteczne "na serce" dostępne są w różnorodnych formach: tabletek, kapsułek, kropli, toników. Ich regularne stosowanie może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, a także zwiększenia sprawności mięśnia sercowego. Osoby cierpiące z powodu stwierdzonych chorób kardiologicznych, takich jak choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, niewydolność mięśnia sercowego czy dusznica bolesna, powinny być pod stałą opieką lekarza, który wskaże i przepisze odpowiednie leki na receptę.

Jak utrzymać poprawny poziom cholesterolu?

W utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu najważniejsza jest dieta. Wykluczenie z niej produktów przetworzonych, o nieodpowiednim stosunku dobrego i złego tłuszczu jest podstawą, aby zachować zdrowy układ krwionośny. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy obawiać się wszystkich tłuszczów - wysokiej jakości tłuszcze roślinne, przede wszystkim nierafinowane i pozyskiwane w procesie zimnego tłoczenia, mają wręcz działanie obniżające poziom blaszek tłuszczowych.

Preparaty apteczne obniżające poziom cholesterolu zawierają w swoim składzie naturalne składniki i wyciągi z roślin. Popularnymi składnikami są wyciąg z ryżu czerwonego fermentowanego przy pomocy odpowiednich drożdży, różnorodne sterole roślinne, jak również witaminy z grupy B, wspierające prawidłowy metabolizm tłuszczów.

Kwasy tłuszczowe omega-3 dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego

Kwasy omega-3 przyczyniają się do prawidłowej pracy układu krwionośnego, a także nerwowego. Ich codzienne spożywanie obniża ryzyko wystąpienia różnorodnych chorób kardiologicznych. Omega-3 znajdują się zarówno w produktach pochodzenia odzwierzęcego (w szczególności dobrej jakości rybach), ale także w olejach i oliwach (np. oleju lnianym, oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia). Jeśli w naszej diecie brakuje odpowiedniej ilości kwasów omega-3, możemy sięgnąć po suplementy diety, które wyrównają poziom tego składnika w naszym jadłospisie.

Jakie produkty obniżenia cholesterolu i zmniejszenia blaszki miażdżycowej w tętnicach?

Pojawienie się blaszek miażdżycowych w tętnicach i wysoki poziom cholesterolu zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. Prawidłowo wprowadzone leczenie pozwala efektywnie zredukować ich występowanie, w czym pomocne okazuje się zażywanie suplementów dostępnych bez recepty, jak i wprowadzenie do diety konkretnych produktów spożywczych. Pełnoziarniste pieczywo, makarony, wysokiej jakości oleje zimnotłoczone, zielone warzywa oraz tłuste morskie ryby powinny na stałe zagościć w jadłospisie osoby z podwyższonym cholesterolem. Oprócz tego wskazane jest zażywanie kwasu foliowego i witamin z grupy B, a także wybranych steroli roślinnych. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie suplementy mogą być stosowane wespół z lekami wydawanymi z przepisu lekarza - dlatego przed włączeniem jakiegokolwiek suplementu diety (dostępnego nawet bez recepty) należy skonsultować się z kardiologiem. Podwyższony cholesterol zwiększa ryzyko poważnych chorób układu krwionośnego, w tym zawału serca, dlatego pod żadnym pozorem nie powinien być bagatelizowany.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.