Kolagen

Znaleziono produktów: 199

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Kolagen

(199)

-

... 7
2 3 4 ... 7

Kolagen - budulec skóry, stawów i włosów, Dlaczego jeszcze warto go przyjmować? 

Czym jest kolagen? Kolagen to białko budulcowe, które odgrywa niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim odpowiada za funkcje strukturalne w komórkach i tkankach organizmu. Kolagen jest naturalnym budulcem skóry, stawów i włosów. Pozwala zachować młodość na dłużej. Bierze udział w odnowie komórkowej skóry, zapewniając większą elastyczność, a także dobre napięcie i nawilżenie. Trzeba jeszcze wiedzieć, że uczestniczy on w procesach naprawczych, które zachodzą w tkance chrzęstnej. Nie można zapominać, że stymuluje układ odpornościowy. Dodatkowo wpływa na kondycję włosów, zapobiega ich wypadaniu, a do tego wzmacnia cebulki. Należy pamiętać, jak ważna jest suplementacja. Dzięki niej zapobiega się niedoborom, które mogą objawiać się pogorszeniem kondycji włosów, ale też zapadniętymi policzkami czy też szybszym procesem starzenia, a nawet sztywnością i bolesnością stawów.

Kolagen do picia - praktyczna forma suplementacji dla zdrowia i urody 

Kolagen można suplementować. Można zdecydować się na kolagen w tabletkach, ale dostępny jest również kolagen do picia, który jest szczególnie dobrze przyswajalny. Warto wiedzieć, że można go spożywać zarówno przed, jak i po posiłku. Regularne spożywanie ogranicza degradację kości, szczególnie u kobiet po menopauzie. Jednocześnie może przynieść widoczne efekty w poprawie kondycji skóry, zwiększeniu jej elastyczności czy zmniejszeniu widoczności zmarszczek. Można zdecydować się na kolagen w saszetce, który wystarczy zalać wodą. Dostępne są różnego rodzaju smaki, a więc można dobrać go do swoich preferencji. Ciekawym wyborem jest kolagen rybi typu I, który dodatkowo posiada witaminę C. Co ważne, kaloryczność tego typu produktów jest naprawdę niska. 

Kolagen rybi - naturalne źródło kolagenu o wysokiej biodostępności 

Wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy kolagen na skórę i włosy? Na uwagę zasługuje najmocniejszy kolagen rybi. Co ważne, ma on wysoką biodostępność. Pozyskiwany jest z elementów połowowych. Często określa się go mianem kolagenu morskiego. Wykazuje dużą skuteczność. Wynika to z faktu, że jego budowa chemiczna jest bardzo podobna do budowy chemicznej ludzkiego kolagenu. Dzięki niemu można utrzymać promienny wygląd skóry, a także opóźnić proces jej wiotczenia. Co istotne, kolagen rybi można przyjmować przez naprawdę długi czas, gdyż wraz z wiekiem naturalna synteza kolagenu ulega osłabieniu. Można też sięgnąć po najmocniejszy kolagen na stawy i tutaj również sprawdzi się rybi, ale można wybrać również wołowy. Taki produkt wskazany jest dla sportowców, ale też dla osób, które zmagają się ze schorzeniami kostno-stawowymi. 

Kolagen w tabletkach - wygodna forma spożycia kolagenu 

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Można sięgnąć np. po kolagen w tabletkach. Jego przyjmowanie jest bardzo wygodne. Jeżeli nie ma się problemów z połykaniem tabletek, to ta forma jest odpowiednia. Można również sięgnąć po kolagen w kapsułkach, które są miękkie. W ich formule znajduje się hydrolizat kolagenu o dobrej przyswajalności. Trzeba jeszcze wiedzieć, że zawartość substancji pomocniczych, choćby witaminy C zwiększa przyswajalność produktu. Można też postawić na kolagen na stawy i tutaj bardzo dobrze sprawdzi się kolagen natywny typu II, który zawiera nieuszkodzone cząsteczki kolagenowe. Występuje on naturalnie w chrząstce stawowej, stąd też aby poprawić pracę stawów czy ścięgien, warto po niego sięgnąć. 

Jaki kolagen wybrać? Kolagenowe wsparcie dla pięknej skóry i mocnych kości 

Najlepszy kolagen powinien być dobrze przyswajalny. Jego suplementacja stanowi dobre wsparcie dla pięknej skóry, a także mocnych kości. Dostępne są kolageny włókniste, które mają zdolność do formowania kolagenowych włókien. Można też zdecydować się na kolageny niewłókniste, które przede wszystkim odpowiadają za piękny wygląd skóry. Kolagen typu I ma właściwości regenerujące i odmładzające, natomiast kolagen typu II zmniejsza ryzyko artretyzmu czy osteoartretyzmu. Kolagen typu III przyspiesza gojenie się ran i zapobiega tworzeniu się blizn, szczególnie polecany jest do cery trądzikowej.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem