Preparaty i środki na wszy i gnidy u dzieci

Znaleziono produktów: 19

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i środki na wszy i gnidy u dzieci

(19)

-


Jak skutecznie walczyć z wszawicą u dzieci?

Jeszcze do niedawna wszy uchodziły za hańbiące schorzenie tożsame z brudem i brakiem higieny. Dziś już wiadomo, że jest to całkiem niesłuszna ocena, a wszy mogą dopaść każde dziecko, niezależnie od tego, w jaki sposób dba się o jego czystość. W jaki sposób walczyć z wszami, gdy zaatakują nasze dziecko? Oto skuteczne porady.

Z wszawicą będziemy mieć najczęstszy kontakt wszędzie tam, gdzie występują większe skupiska dzieci. Spotkamy je zatem w żłobku, przedszkolu, a także w szkole, gdzie rówieśnicy bardzo szybko zarażają się po prostu od siebie. Wszy, jako pasożyty bytują w miejscach występowania owłosienia, czyli przede wszystkim na głowie. Aby się ich pozbyć konieczne jest szybkie i zdecydowane działanie.

Warto wiedzieć, że nie ma większego znaczenia, jakiego rodzaju włosów właścicielem jest nasze dziecko. Nie ma też różnicy, czy są to włosy długie, czy rzadkie lub gęste. Przed wszami nie uchroni naszego dziecka także częste mycie głowy. Wszy rozmnażają się w zaskakująco szybkim tempie, a podczas bytowania składają dziennie kolejne jajeczka.

Jakie są objawy wszawicy? Dziecko odczuwa obecność wszy w nieprzyjemny sposób. Przede wszystkim będzie narzekać na duże swędzenie skóry głowy. Intensywne drapanie pozostawi zaś czerwone ślady, podobne do ukąszeń.

Ugryzienie pasożyta powoduje nieprzyjemny świąd, a na skórze pojawiają się czerwone plamki (jak po ugryzieniu komara). Należy być szczególnie czujnym, jeżeli dziecko nagle zaczyna się drapać po głowie lub jeśli na skórze jego głowy widać czerwone ślady mogące świadczyć o ukąszeniach.

Na szczęście, stosując odpowiednie leczenie jesteś w stanie szybko pozbyć się wszy. Wystarczy zastosować szampon, płyn lub piankę apteczną. Po zastosowaniu takich preparatów wszy powinny wyginąć. Ważne jednak, by oprócz standardowego mycia porządnie wyczesać włosy gęstym grzebieniem.


Preparaty i środki na wszy i gnidy u dzieci

Wśród popularnych preparatów na gnidy i wszy znajdziesz różnego rodzaju szampony, płukanki, czy pianki. Każdy z tych środków będzie miał dość mocno chemiczny skład dlatego podczas mycia włosów uważaj, by płyn nie miał kontaktu z ciałem i oczami dziecka. Preparaty na wszy są dostępne bez recepty, dlatego możesz po nie sięgnąć zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka konieczność.


Jak ustrzec dziecko przed wszami?

Przede wszystkim warto systematycznie oglądać głowę dziecka, a w razie alarmu w przedszkolu dokładnie myć jego włosy częściej niż dotychczas. Czujność rodziców może uchronić malucha przed wszawicą.

Dziecka nie da się całkowicie uchronić przed wszami, ale warto też cyklicznie i co jakiś czas dokładnie sprzątać dom, by zapobiec rozwojowi gnid.


Co na wszy i gnidy u dzieci?

Sięgaj po sprawdzone produkty apteczne, które polecają inni rodzice. W naszej aptece znajdziesz kosmetyki, które skutecznie wyeliminują problem wszy i gnid u Twojego dziecka. 


Jaki preparat na wszy i gnidy – bez wyczesywania czy z wyczesaniem grzebieniem?

Wszy we włosach mogą być uciążliwym problemem, jeśli nie zastosuje się odpowiedniego preparatu. Trzeba podkreślić, że zdecydowana większość produktów, których użycie ma na celu likwidację wszy i gnid, wymaga tego, aby po ich zastosowaniu (ściśle według wskazówek producenta), użyć grzebienia. Wyczesywanie wszy i gnid jest bardzo ważne, bo przeprowadza się je po to, by zapobiec rozwojowi wszawicy. Dla przykładu, lek w postaci szamponu Sora Forte po wmasowaniu w zwilżone włosy i pozostawieniu na ok. 10 minut, spłukuje się, a następnie starannie wyczesuje pasma, aby pozbyć się martywch wszy i gnid.

Czy istnieje jednak skuteczny preparat na wszy i gnidy bez wyczesywania? Takim produktem jest szampon na wszy Hedrin, czyli sprawdzony wyrób medyczny, który eliminuje wszy poprzez procesy fizyczne. Rozpuszcza on woskową powierzchnię pasożytów, co prowadzi do ich odwodnienia i likwidacji. Konsystencja i formuła tego wyrobu medycznego ułatwiają usunięcie martwych pasożytów i jaj z powierzchni skóry głowy oraz włosów. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych produktów pielęgnacyjnych ani grzebienia. Co ważne, jest to szampon na wszy dla dzieci powyżej 1. roku życia oraz dla dorosłych, w tym kobiet w ciąży.


Najskuteczniejszy środek na wszy i gnidy – szampon, płyn, spray czy inny preparat?

Chcesz wybrać najskuteczniejszy środek na wszy i gnidy? Współcześnie produkowane środki na wszy wykazują wysoką skuteczność. Zarówno szampony, jak i płyny oraz spraye na wszy i gnidy stosuje się po to, aby całkowicie pozbyć się pasożytów. Nawet w przypadku długich i gęstych włosów można wyeliminować wszy i gnidy, stosując się do wskazówek producenta. Warto też zdecydować się na kurację z wykorzystaniem lotionu i szamponu z odżywką Paranit. Te preparaty uzupełniają swoje działanie – szampon ułatwia usuwanie z włosów gnid i martwych wszy.

Dzięki odpowiedniemu produktowi można pozbyć się wszy i gnid nawet z długich włosów! Paranit sensitive Lotion to specjalny preparat dla dziewczynek mających długie włosy i delikatną skóry głowy. Wyróżnia się on kompleksowym działaniem oraz zawartością składników przyjaznych dla dzieci. Niszczy wszy i gnidy na wszystkich etapach życia.


Wszawica u dzieci i dorosłych: jak zapobiegać nawrotom wszy we włosach?

W przedszkolu, szkole lub w podróży nietrudno o ponowne zarażenie się wszawicą, jednak często sprawdzając głowę, można szybko zapobiec namnażaniu się wszy i gnid. Warto wiedzieć, że niektóre preparaty zapobiegają nawrotom wszy. Zestaw Pipi Nitolic umożliwia pozbycie się z włosów i skóry głowy pasożytów, a także pomaga w ochronie przed reinfekcją wszami. Etap 1 obejmuje zastosowanie płynu na wszy Pipi Nitolic, który pozwala zlikwidować aktywne stadia rozwoju wszy już przy jednorazowej aplikacji. Etap 2 kuracji polega na ochronie przed infekcją i reinfekcją. Preparat należy aplikować na całą powierzchnię suchych włosów przed wyjściem do przedszkola lub szkoły. Warto go stosować, gdy w placówce wydano ostrzeżenie przed wszawicą.

Zadbaj o higienę swojego malucha, stosując specjalistyczne kosmetyki dla dziecka.

Polecane preparaty na wszy i gnidy u dzieci:

Sora Forte

Paranit Lotion

Paranit Sensitive Lotion

Paranit szampon

Licerinn

- Paranit Lotion - eliminuje wszy i gnidy 

- Paranit Sensitive Lotion - do długich włosów eliminuje wszy i gnidy

- Paranit szampon - likwiduje wszy i gnidy 

- Licerinn - płyn likwidujący wszy i gnidy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem