Testy owulacyjne - test hormonu LH

Znaleziono produktów: 10

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Testy owulacyjne - test hormonu LH

(10)

-

Dokładne poznanie swojego cyklu jest niezbędne do świadomego planowania ciąży. W tym celu pomocne okazują się domowe testy owulacyjne, które oznaczają poziom hormonu LH w moczu. Jak dokładnie działają te testy, kiedy warto je wykonywać oraz jaka jest ich skuteczność?


Jak działa test owulacyjny?

Test owulacyjny wykonuje się z moczu, podobnie jak test ciążowy. W przeciwieństwie jednak do tego drugiego, może być wykonywany o dowolnej porze doby (w przypadku ciążowego wskazane jest korzystanie z próbki moczu porannego). Dzieje się tak, ponieważ do owulacji, czyli pęknięcia pęcherzyka Graffa i uwolnienia komórki jajowej, może dojść o dowolnej godzinie - a stężenie hormonu luteinizującego w moczu zwiększa się w tym momencie gwałtowanie. Pasek testu owulacyjnego pozwala wykryć wskazany hormon nawet, gdy jego stężenie nie przekracza mlU/ml.


Jak i kiedy zrobić test owulacyjny?

Oznaczenie terminu owulacji jest szczególnie istotne, jeśli planujemy zajście w ciążę. W ogólnym przybliżeniu może w tym celu pomóc nam kalkulator owulacji, jednak najbardziej precyzyjną metodą jest obserwacja własnego ciała oraz stosowanie domowych testów owulacyjnych. Ponieważ przeprowadzanie testu owulacyjnego - w przeciwieństwie do ciążowego - może i powinno być wykonywane niezależnie od pory dnia, warto nosić przy sobie tego typu test razem z innymi artykułami higienicznymi.

Pragnąc dokładnie wyznaczyć czas owulacji, wskazane jest codzienne wykonywanie testu o tej samej godzinie w okresie zwiększonej płodności. Nie ma znaczenia, czy będzie to poranek czy popołudnie - ważne jednak, aby na dwie godziny przed wykonaniem testu ograniczyć spożycie płynów. Wskazaniem do wykonywania testu jest zmiana śluzu wydzielanego przez szyjkę macicy - gdy staje się on lepki, przejrzysty i ciągnący oznacza to, że organizm przygotowuje się do owulacji. Prawidłowo stosowane testy owulacyjne umożliwiają precyzyjne wykrycie owulacji na kilka godzin przed jej wystąpieniem. W połączeniu z pilną obserwacją śluzu szyjkowego oraz ogólnego samopoczucia (wzrost libido, delikatne kłucie w brzuchu w okolicy jajnika, podniesienie temperatury ciała do 37 stopni), to najlepsza naturalna metoda wspomagania zajścia w ciążę dla zdrowych par.


Owulacyjny LH TEST - jak odczytać wynik testu?

W tym przypadku znowu test owulacyjny działa w podobny sposób, jak ciążowy. Jedna kreska oznacza, że w najbliższych dwóch dobach nie wystąpi owulacja. Z kolei dwie kreski oznaczają, że owulacja już nastąpiła lub nastąpi w nadchodzących godzinach. Jest to najlepszy czas, aby starać się o zajście w ciążę.


Skuteczność testów owulacyjnych

Domowe testy diagnostyczne oczywiście nie są tak precyzyjne, jak te przeprowadzane w laboratorium, jednak jeśli przeprowadzane są zgodnie z instrukcją, ich skuteczność przewyższa 90%. Regularne przeprowadzanie testów owulacyjnych (czyli przez pięć dni w okresie spodziewanego wystąpienia owulacji) sprawia, że dokładność testu znacznie wzrasta.


Cena testów owulacyjnych

Opakowanie testów owulacyjnych zazwyczaj zawiera 5 osobno zapakowanych pasków testowych. Należy je wykorzystywać w okresie największej płodności. Opakowanie takie to koszt około 20 złotych. W aptekach dostępne są również testy owulacyjne pakowane w większych ilościach.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem