Poród to bardzo wymagające wydarzenie dla kobiety, która jeszcze przez kilka tygodni przechodzi przez etap połogu, a jej organizm regeneruje się po ciąży. Podkłady poporodowe to jedne z niezbędnych akcesoriów, które pomogą Ci zadbać o higienę w tym szczególnym czasie. W Wapteka.pl znajdziesz podkłady w różnych rozmiarach, na dzień i na noc, a także inne artykuły niezbędne w połogu.

Podkłady poporodowe – komfort i higiena po porodzie dla każdej mamy

Spodziewasz się dziecka? Pewnie już masz choć kilka elementów dziecięcej wyprawki, nawet jeśli termin porodu wciąż wydaje się nieco odległy. Przy kompletowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy nie zapomnij o własnych potrzebach. Organizm kobiety potrzebuje specjalnego wsparcia przez pełne tygodnie po porodzie. W połogu musi on poradzić sobie ze zmianami, jakie zaszły w ciąży, w tym między innymi obkurczyć macicę do jej pierwotnych rozmiarów. To czas szczególnej higieny, kiedy u pań pojawiają się odchody połogowe – resztki błon płodowych, śluzu i krwi, które muszą zostać wydalone.

Podkłady higieniczne poporodowe to akcesoria, które pomogą Ci odpowiednio zadbać o higienę i cieszyć się pełnym komfortem w tym szczególnym czasie. Zwykle wyglądają one nieco podobnie do klasycznych damskich podpasek, jednak wyróżniają się większą chłonnością i rozmiarami, a także przewiewnością, która zapobiega namnażaniu się bakterii.

Podkłady poporodowe na łóżko – wygodne i praktyczne rozwiązanie w codziennej pielęgnacji

Podkłady poporodowe na łóżko to największe propozycje spośród wszystkich chłonnych podkładów. Tych modeli nie wkleja się do bielizny – są duże, zwykle w kształcie kwadratu lub prostokąta, żeby wygodnie rozłożyć je na łóżku, chroniąc pościel przed zabrudzeniami. Podkłady poporodowe duże przydają się szczególnie w pierwszych dniach po porodzie, gdy odchody połogowe są obfite oraz w nocy, kiedy młode mamy chcą swobodnie wypocząć, nie martwiąc się zabrudzoną pościelą.

Jakie podkłady poporodowe? Wybierz rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Jakie podkłady poporodowe przydadzą się w okresie połogu? Warto wyposażyć się w różne rozmiary takich akcesoriów, w tym zarówno mniejsze podkłady wklejane w oddychające majtki poporodowe, jak i większe, rozkładane po całej szerokości łóżka. Przy obfitych odchodach połogowych wszystkie mogą Ci się przydać, i to niezależnie od tego, czy Twój maluch przyjdzie na świat przez poród siłami natury, czy może przez cesarskie cięcie.

Pamiętaj, że to, co różni podkłady jednorazowe poporodowe od klasycznych podpasek, to nie tylko rozmiar czy chłonność, ale i świetna przepuszczalność powietrza. Podpaski wykończone są od dołu folią, która zabezpiecza przed przeciekaniem, ale także blokuje przepływ powietrza. W okresie połogu takie artykuły mogą przyczynić się do namnażania bakterii, w tym czasie szczególnie niebezpiecznych, ponieważ organizm kobiety jest osłabiony i podatny na infekcje.

Podkłady poporodowe duże – maksymalny komfort w dzień i w nocy

W Wapteka.pl znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria dla kobiet w ciąży, w tym podkłady poporodowe na noc i na dzień, w różnych rozmiarach, przewiewne, hipoalergiczne, pochodzące od renomowanych i sprawdzonych producentów. Zajrzyj również do kategorii „ciąża i karmienie piersią”, gdzie znajdziesz całą masę innych przydatnych artykułów, w tym zarówno dla młodej mamy, jak i maluszka, który dopiero pojawił się na świecie.

Pamiętaj, że z niektórych artykułów higienicznych przeznaczonych na czas połogu skorzystasz już w szpitalu, bezpośrednio po porodzie, a przykładem są właśnie podkłady poporodowe. Jak używać tych artykułów? Wystarczy przykleić podkłady do bielizny z pomocą paska kleju na tylnej stronie lub, w przypadku dużych modeli, rozłożyć je na łóżku tak, by jak najmniej przesuwały się podczas ruchu i umożliwiły spokojny, higieniczny sen.

Potrzebne Ci delikatne środki myjące do okolic intymnych, odpowiednia bielizna czy podkłady poporodowe? Apteka to najlepsze źródło – tu dostaniesz jedynie całkowicie bezpieczne i łagodne dla skóry produkty, które pomogą Ci szybko i komfortowo wrócić do formy po porodzie. W tym szczególnym czasie pozwól sobie na dużo odpoczynku i pamiętaj, że Twój organizm może mieć wyjątkowe potrzeby – w końcu powołał on na świat małego człowieka, którego wreszcie masz okazję poznać!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem