Bandaże elastyczne i opatrunkowe, plastyczny i siatki opatrunkowe

Znaleziono produktów: 110

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Bandaże elastyczne i opatrunkowe, plastyczny i siatki opatrunkowe

(110)

-

... 4
2 3 ... 4

Bandaże i opatrunki powinny znajdować się na wyposażeniu każdej domowej apteczki. Te akcesoria mają uniwersalne zastosowanie przy wielu kontuzjach i wypadkach, nierzadko przydając się przy udzielaniu pierwszej pomocy.


Bandaże elastyczne i opatrunkowe - podstawowe elementy wyposażenia każdej apteczki

Podstawowym elementem każdej apteczki jest bandaż elastyczny i opatrunkowy. Umożliwiają one unieruchomienie kończyny i jej ustabilizowanie w przypadku złamania lub zwichnięcia, a także są nieodzowne do wykonania poprawnego opatrunku w przypadku ran otwartych. 

Ponieważ bandaże elastyczne i opatrunkowe znajdują tak wiele zastosowań, a aptekach dostępnych jest wiele rodzajów, długości i szerokości tego typu produktów.

Co jeszcze oprócz bandaży powinno się znaleźć w domowej apteczce? Sprawdź, czy masz wszystkie te akcesoria i preparaty!


Czym najlepiej unieruchomić i ustabilizować kończynę w przypadku złamań i zwichnięć?

Nim udzielisz pierwszej pomocy w przypadku złamania czy zwichnięcia sprawdź, jaki jest ogólny stan zdrowia poszkodowanego. Czy jest on przytomny, czy nie jest bliski omdlenia, czy doszło do innych urazów. Nigdy nie próbuj nastawiać samodzielnie zwichniętego stawu czy złamania - to zadanie pozostaw lekarzowi. Do czasu pojawienia się specjalistów musisz jednak unieruchomić kończynę poszkodowanego zgodnie z zasadą Potta. Mówi ona, że przy złamaniu kości należy unieruchomić tę kość oraz oba sąsiadujące z nią stawy. Jeśli do złamania doszło w obrębie stawu, należy unieruchomić ten staw oraz dwie sąsiadujące z nim kości. Jeśli doszło do złamania kości udowej, konieczne będzie unieruchomienie całej kończyny.

Do stabilizacji ręki przydatna okaże się trójkątna chusta, kawałek odzieży lub dowolny bandaż (najlepszy będzie możliwie szeroki). Węzeł chusty nie może być położony w miejscu urazu.

Interesuje Cię temat pierwszej pomocy? Przeczytaj, jak przyspieszyć gojenie się ran.

Siatki opatrunkowe oraz bandaż elastyczny i kohezyjny do podtrzymania opatrunku

Siatki opatrunkowe to idealne rozwiązanie w przypadku urazów, kiedy przytrzymanie opatrunku tradycyjnym bandażem jest niemożliwe. Sprawdzają się do opatrywania głowy, klatki piersiowej i krocza - polecane po zabiegach chirurgicznych i urazach wymagających leżenia w łóżku.

Bandaż elastyczny świetnie sprawdza się przy wszystkich bólach stawowych, w których dolegliwości zmniejszają się przy unieruchomieniu stawu (np. powodowanych ganglionem). Bandaże elastyczne to podstawowa pomoc przy zwichnięciach kończyn dolnych (np. często występującego zwichnięcia nogi w kostce).

Z kolei bandaże kohezyjne charakteryzują się tym, że nie wymagają dodatkowego elementu podtrzymującego opatrunek, jak zapinka czy wiązanie. Opatrunki kohezyjne przywierają same do siebie, co pozwala tworzyć mocne i trwałe usztywnienia, podtrzymujące opatrunki i nie tylko. W przeciwieństwie do zwykłych przylepców, nie podrażniają skóry pacjenta i nie przywierają do niej.


Opaska usztywniająca, bandaż elastyczny – kiedy po nie sięgnąć?

Udzielenie pierwszej pomocy niemal zawsze wiąże się z założeniem bandaża, jednak wypadki i kontuzje to nie jedyne sytuacje, w których warto posiadać opaskę usztywniającą czy bandaż elastyczny. Tego typu opatrunki sprawdzają się przy starych kontuzjach, które niekiedy dają o sobie znać przy przeziębieniu stawu czy jego podrażnieniu. Opaski usztywniające to rozwiązanie dla osób, u których doszło do "przetrenowania" danej kończyny jako profilaktykę wystąpienia kontuzji. Tego typu opaski najczęściej noszone są na nadgarstkach, stawach kolanowych lub łokciach. W przeciwieństwie do stabilizatora nadgarstka nie posiadają szyn i dają większą mobilność, jednak w dalszym ciągu odciążają staw.

Więcej potrzebnych do wyposażenia apteczki materiałów opatrunkowych i akcesoriów znajdziesz na wapteka.pl

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem