Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Chrom

40,70zł
23,22zł
30,98zł
22,94zł
8,69zł
19,90zł
8,57zł
29,98zł
39,99zł
59,99zł
4,95zł
10,03zł
10,84zł
15,38zł

Suplementacja chromu dla utrzymania prawidłowej glukozy

Chromu dostarczamy do organizmu przede wszystkim odpowiednim jedzeniem. Do produktów bogatych w chrom należą: pokarmy pełnoziarniste, wołowina, sery, szparagi, grzyby, niektóre oleje roślinne, ostrygi, orzechy, drożdże piekarskie, owoce (np. jabłka, gruszki), jaja, kakao, nasiona roślin strączkowych, wątroba i piwo.

Ale chrom znajdziemy także w wielu suplementach diety oraz w odżywkach dla sportowców.

Chrom nie ma wpływu na stan zdrowia osób z cukrzycą, ale może ułatwić utratę zbędnych kilogramów. Tymczasem warto wiedzieć, że to właśnie nadwaga jest jednym z głównym powodów występowania cukrzycy lub insulinooporności. Dzięki suplementacji chromu w organizmie wpływamy nie tylko na zachowanie prawidłowej ilości dobrego cholesterolu, ale ułatwiamy przeprowadzanie wszystkich procesów metabolicznych.

Chrom na odchudzanie - który wybrać i jak dawkować?

Przede wszystkim wybierz chrom najlepiej wchłaniany przez organizm. Chrom w postaci soli nieorganicznych wchłania się bardzo słabo (ok. 1%!). Dlatego uważa się, że jedne suplementy będą lepsze, a drugie mniej skuteczne.

Chrom najlepiej wchłania się w formie jonu chromu na III stopniu utlenienia. Wchodzi wtedy w skład czynnika tolerancji glukozy GTF. To właśnie takiej postaci chromu poszukaj w swojej aptece.

Co to jest chrom organiczny i nieorganiczny?

Chrom organiczny i nieorganiczny będzie różnił się od siebie wiązaniem.

Najlepiej wchłania się chrom w postaci soli organicznej na III stopniu utlenienia, np. pikolinian chromu, czyli chrom organiczny. To właśnie takiego powinniśmy poszukiwać, sięgając po suplementy diety.

Zwróć uwagę na skuteczne produkty, zebrane przez nas w tej kategorii!

Preparaty złożone z chromem

Chrom możemy kupić, jako suplement w postaci preparatu złożonego. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że w jednej kapsułce znajdziemy gamę innych potrzebnych i cennych pierwiastków, które warto suplementować np. dla prawidłowej pracy organizmu, czy utrzymaniu metabolizmu.

Dobrym przykładem będą chociażby preparaty z chromem, ale również inuliną, cynkiem, niacyną, czy witaminą B6. Przy takiej zawartości możemy mieć pewność spójnej i prawidłowej pracy całego organizmu.

Już wiesz, po jakie preparaty z chromem sięgnąć w swojej aptece? Zacznij suplementować chrom organiczny lub taki, który będzie jednym ze składników preparatu złożonego. To pozwoli Ci zachować prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.