Szczoteczki dla dzieci

Znaleziono produktów: 62

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Szczoteczki dla dzieci

(62)

-

... 2
... 2

Rodzaje szczoteczek dla dzieci i niemowląt - wybór i nauka prawidłowych technik 

Właściwa higiena zębów jest ważna, a wręcz niezbędna. Trzeba zdawać sobie sprawę, że dzieci powinny uczyć się prawidłowego mycia zębów już od najmłodszych lat. Jednocześnie mitem jest to, że o zęby mleczne nie trzeba dbać. Dostępne są różnego rodzaju szczoteczki do zębów. Na pewno nakładka do mycia zębów dla niemowląt jest świetnym wyborem. Jest bardzo delikatna i nie powoduje podrażnień delikatnych dziąseł. Jednocześnie bardzo dobrze czyści ząbki. Polecamy tutaj produkty z silikonu spożywczego, które nie zawierają BPA ani ftalanów. Są bezzapachowe i w 100% bezpieczne. Trzeba wiedzieć, że takie produkty można zamrażać i używać w momencie, gdy dziecko ząbkuje. Oczywiście na uwagę zasługuje także szczoteczka do czyszczenia języka dla niemowląt, która ma opływowy kształt. Dostępne są również szczoteczki soniczne, które są bardzo delikatne i zmniejszają ryzyko uszkodzenia szkliwa czy podrażnień tkanek miękkich. Wykorzystują technologię fal dźwiękowych. Można też sięgnąć po szczoteczki elektryczne, które działają na zasadzie ruchów rotacyjnych. 

Szczoteczka do zębów dla niemowlaka - czym i jak myć pierwsze ząbki? 

Odpowiednia higiena jamy ustnej dziecka wpływa nie tylko na prawidłowy rozwój szczęki, ale też na pracę układu odpornościowego czy sercowo-naczyniowego. Starsze dzieci powinny sięgać po szczoteczki i nici dentystyczne. Z kolei pasty i płyny dla dzieci do zębów muszą mieć delikatny skład. W żadnym wypadku nie może być w nim alkoholu. Dobrze jeśli smak jest owocowy, gdyż to zachęca dzieci do mycia zębów. Można też zakupić gotowy zestaw do mycia zębów dla dzieci. Zwykła szczoteczka do zębów może być dobrym wyborem, ale już u starszych dzieci, natomiast jeżeli szukacie pierwszej szczoteczki, to najlepiej sprawdzi się ta nakładana na palec czy w formie gryzaka. O dziąsła należy dbać już u noworodków. Najlepiej po karmieniu delikatnie wyczyścić dziąsła, używając silikonowej szczoteczki nakładanej na palec, natomiast w wieku 4-6 miesięcy, gdy pojawiają się pierwsze ząbki można już sięgnąć po szczoteczki. Najlepsza szczoteczka do zębów dla niemowląt to taka, która ma bardzo miękki włos. Dzięki temu nie powoduje podrażnień. Trzeba też sięgnąć po produkty przeznaczone dla małych dzieci.

Pierwszą szczoteczkę do zębów - szczoteczki do zębów dla dzieci od 1 do 3 roku życia 

Możemy Wam zaoferować szczoteczki w dobrej cenie. Jaka szczoteczka do zębów dla dzieci od 1 roku najlepiej się sprawdzi? W tym przypadku najlepiej sięgnąć po zwilżone szczoteczki z miękkim włosiem. Dobre modele posiadają bardzo miękkie włókna oraz antypoślizgową, ergonomiczną rączkę. Taka szczoteczka do zębów dla 2 latka także dobrze się sprawdzi. A jak szczoteczka do zębów dla 3 latka będzie dobra? Również tutaj należy sięgnąć po produkt z miękkim włosiem. Można np. zdecydować się na ekologiczną szczoteczkę. Można sięgnąć po szczoteczki soniczne i elektryczne. Niezależnie, czy wybierzecie manualne szczoteczki czy też te soniczne, pamiętajcie, by miały atrakcyjną formę, np. kolorową obudowę, gdyż dzięki temu dzieci będą chętniej myć ząbki.

Wskazówki dotyczące szczotkowania zębów u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym 

Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym powinny myć ząbki minimum dwa razy dziennie. Trzeba uczyć dziecko zdrowych nawyków higienicznych. Oczywiście po zjedzeniu łakoci czy też produktów bogatych w cukier dziecko także powinno umyć zęby. Szczoteczka do zębów dla dzieci od 6 lat może mieć już nieco twardsze włosie, które dodatkowo będzie pobudzać krążenie. Bardzo dobrze sprawdzają się szczoteczki z małą główką, które pozwalają dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Z kolei szczoteczka dla 2 latka czy szczoteczka dla 3 latka, a także szczoteczka do zębów dla 4 latka powinna być bardzo miękka, a do tego niezwykle lekka, z ergonomicznym uchwytem.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci, szczoteczka soniczna czy inne szczoteczki do zębów? 

Szczoteczki soniczne cena nie jest wysoka podobnie jak w przypadku szczoteczek elektrycznych. Jeden i drugi model naprawdę dobrze sprawdzi się dla niego starszych dzieci. Szczególnie polecamy te, które posiadają timery. Oczywiście można również zakupić klasyczne szczoteczki z miękkim włosiem czy takim o średniej miękkości. Na pewno sprawdzą się rączki bambusowe z małymi główkami. Dzięki temu dziecko wyczyści nawet zakamarki w jamie ustnej.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem