Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Żele i maści do oczu

7,75zł
17,59zł
8,45zł
18,98zł
27,97zł
11,97zł
17,98zł
17,48zł
15,50zł

Jak stosować maści i żele do oczu?

Maści i żele do oczu należy stosować wyłącznie po konsultacji z okulistą. Do podstawowych informacji na temat sposobu ich stosowania zalicza się fakt, że oczy muszą być odpowiednio oczyszczone, tj. pozbawione makijażu i kremów. Dodatkowo wskazane jest wyciągnięcie szkieł kontaktowych, które mogą wejść w reakcję z lekami i preparatami leczniczymi. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zarówno maści jak i żele do oczu należy stosować głównie na noc, aby substancje aktywne w nich zawarte miały możliwość dokładnie wniknąć w zmienione chorobowo miejsca.

Maści do oczu z antybiotykami i sterydami z apteki

Oczy i uszy to szczególnie delikatne narządy naszego ciała - stosowanie jakichkolwiek leków ze sterydami i antybiotykami powinno zawsze być poprzedzone konsultacją lekarską. Chociaż niektóre preparaty, takie jak np. zawierające neomycynę, uznawane są za stosunkowo bezpieczne, nie dla wszystkich osób będą wskazane. Zarówno antybiotyki, jak i sterydy, należy stosować z umiarem i w dokładnie odmierzonych dawkach leczniczych, dopasowanych do stopnia nasilenia choroby.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.