Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Herbatki

15,79zł
14,14zł
15,53zł
17,78zł
15,28zł
18,89zł
14,52zł
15,33zł
13,98zł
16,89zł

Oczywiście pobudzenie laktacji można też wspomagać preparatami. Co kupić na laktację?

Zioła i suplementy diety dla mam karmiących piersią

Wśród najczęściej wymienianych ziół na laktację wymienia się czarnuszkę, koper włoski, melisę, czy anyż. Nie zaleca się natomiast stosowania szałwii, która wręcz odwrotnie, hamuje laktację, zamiast ją rozkręcać. Zioła tego typu możemy odnaleźć w herbatkach, po które warto sięgać w ramach spożywania normalnego napoju, bądź w specjalnie przygotowanych do tego preparatach.

Ponadto mamy karmiące powinny sięgać po preparaty z kwasami Omega 6. Warto wiedzieć, że nie tylko ciąża, ale i cały okres karmienia piersią wymagają od mamy nie lada poświęcenia. Wysiłek związany z rozkręceniem laktacji oraz jej podkręceniem mogą prowadzić do chronicznego zmęczenia, a w konsekwencji do zahamowania laktacji. Specjalistyczne preparaty posiadają witaminy i minerały, które uzupełnią dietę mamy w cenne wartości odżywcze.

Jak wspomóc laktację? Preparaty na laktację

Jednym z najbardziej popularnych preparatów na laktację jest Femaltiker w saszetkach, który rozpuszcza się bezpośrednio w wodzie lub w mleku.

Produkt ten warto stosować szczególnie w pierwszym okresie rozkręcania laktacji, gdy kobiety doświadczają największego problemu z wytwarzaniem pokarmu. Femaltiker posiada w swoim składzie słód jęczmienny cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Preparat zaleca się stosować mniej więcej 1-2 razy na dobę mniej więcej 30 minut przed planowanym karmieniem.

Herbatki na laktację dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, wspomagania trawienia i usuwania wzdęć

Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie laktacji będzie także sięgnięcie po wspomniane wcześniej herbatki ziołowe. Herbata z czarnuszki, anyżu, czy też kopru włoskiego, nie tylko poprawi laktację, ale usunie nieprzyjemne poczucie wzdęcia. Naturalny skład takich herbatek jest całkowicie bezpieczny dla każdej z mam i jej dziecka.

Już wiesz, jak rozkręcić laktację i dostarczyć swojemu malcowi, jak najwięcej składników odżywczych? Sprawdź, jakie produkty zgromadziliśmy w tej kategorii i ciesz się ze wspólnych chwil spędzonych ze swoim malcem.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.