Tabletki na bóle menstruacyjne

Znaleziono produktów: 131

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tabletki na bóle menstruacyjne

(131)

-

... 4
2 3 ... 4

Tabletki na bóle menstruacyjne – natychmiastowa ulga dla kobiet w czasie miesiączki

Ból pojawiający się na początku menstruacji (lub na dzień lub dwa wcześniej) może być bardzo dokuczliwy. Niekiedy wręcz uniemożliwia on pracę, a także wykonywanie różnych codziennych czynności. Właśnie dlatego w czasie miesiączkowania wiele kobiet sięga po tabletki na bóle menstruacyjne, które przynoszą szybką ulgę i ograniczają bolesne skurcze. 

Ból menstruacyjny jest najintensywniejszy w ciągu pierwszej doby, później jest na ogół słabszy. Po tabletki na bolesne miesiączki warto sięgać, gdy tylko zaczynają się bolesne skurcze, by oszczędzić sobie cierpienia. Takie tabletki zazwyczaj działają bardzo szybko i pozwalają uniknąć zwalniania się z pracy czy zrezygnowania z wyjścia na spotkanie ze znajomymi. Należy zaznaczyć, że kobiety, które skarżą się a bolesne miesiączki, dość często doświadczają także PMS. Sprawdź, jakie są objawy PMS i jak sobie radzić z tą przypadłością?

Leki rozkurczowe na bolesne miesiączki – tabletki, które warto mieć zawsze pod ręką

Jeśli zdarzają Ci się bolesne miesiączki, to pamiętaj o tym, aby nosić przy sobie powszechnie dostępne leki rozkurczowe. Gdy pojawi się ból menstruacyjny, pomoże lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. zawierający ibuprofen). Leki te hamują działanie hormonów wywołujących skurcze macicy, czyli prostaglandyn. Dobre efekty przynoszą także tabletki rozkurczowe zawierające chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta powoduje rozkurczanie się mięśni gładkich i skutecznie niweluje dokuczliwy ból. Warto też pamiętać o przeciwbólowych tabletkach zawierających paracetamol i metamizol.

Tabletki rozkurczowe na ból brzucha zmieszczą się w każdej, nawet najmniejszej torebce. Dzięki nim można uniknąć zepsucia sobie ważnego wyjścia czy wyjazdu. Takie leki są łatwe do połknięcia, a ich działanie sprawi, że nie będziesz musiała rezygnować ze swoich planów. Bądź zawsze przygotowana na pojawienie się miesiączki – upewnij się, że cykl miesiączkowy to temat, który znasz naprawdę dobrze.

Mocne tabletki na bóle menstruacyjne – bezpieczne preparaty dla Twojego komfortu

Niektóre kobiety zmagają się ze szczególnie trudnymi miesiączkami. Jeśli cierpisz na bardzo bolesne i obfite miesiączki, skonsultuj się z ginekologiem, który określi przyczynę takich dolegliwości. Trzeba mieć na uwadze to, że takie problemy mogą wiązać się z tyłozgięciem lub nadmiernym przodozgięciem macicy, niekiedy są jednak objawem endometriozy, mięśniaków macicy, zapalenia przydatków lub innej choroby układu rozrodczego. Masz nieregularne miesiączki? Zaburzenia miesiączkowania warto uregulować, korzystając z pomocy specjalisty.

Jeśli ginekolog wykluczy chorobę, która wymaga specjalistycznego leczenia i nie przepisze określonych leków na bóle menstruacyjne, to można sięgnąć po mocne tabletki na bóle menstruacyjne, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Należy uważać, aby nie przekroczyć zalecanej dawki dobowej takich leków, ponieważ zawierają one zwiększoną ilość substancji czynnej działającej rozkurczowo i przeciwbólowo. 

Jak złagodzić bóle miesiączkowe? Wspomaganie działania leków na bolesną menstruację

Leki na bóle menstruacyjne to nieocenione wsparcie w sytuacji, gdy ból nie pozwala na niczym się skupić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie tylko takie preparaty warto mieć w domowej apteczce. Rozkurczowo działają także niektóre zioła, np. rumianek, krwawnik i melisa. W niwelowaniu bólu menstruacyjnego może też sprawdzić się czarny bez.

Jeżeli ból menstruacyjny jest umiarkowany, to często dobre efekty przynosi zwalczanie go przy wykorzystaniu ciepła, które rozluźnia napięte mięśnie i poprawia krążenie, przyspieszając usuwanie prostaglandyny. Przyda się więc termofor albo poduszka elektryczna, możne też sięgnąć po plastry rozgrzewające. W celu złagodzenia dolegliwości menstruacyjnych, stosuje się także suplementację magnezu i witaminy B1. Bóle miesiączkowe mogą się nasilać, gdy prowadzi się siedzący tryb życia, a więc ważna jest regularna aktywność fizyczna, choćby w postaci spacerów czy lekkich ćwiczeń.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem