Preparaty na łysienie androgenowe

Znaleziono produktów: 31

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty na łysienie androgenowe

(31)

-

Preparaty na łysienie androgenowe – efektywna walka z wypadaniem włosów

Łysienie androgenowe to przewlekła choroba mieszków włosowych w strefie czołowo-ciemieniowej. Jego przyczyną jest wrażliwość organizmu na związek chemiczny o nazwie dihydrotestosteron (DHT), będący pochodną testosteronu. DHT przyczynia się do miniaturyzacji mieszków włosowych i skrócenia fazy aktywnego wzrostu włosa. Efektem jego działania jest to, że włosy rosną słabsze i szybciej wypadają. Łysienie androgenowe często jest uwarunkowane genetycznie i występuje głównie u mężczyzn. Czynnikami wpływającymi na pojawienie się tej choroby są ponadto: stres, niezdrowy tryb życia, niektóre choroby i dieta uboga w składniki odżywcze.

Postępujące łysienie androgenowe prowadzi do nieodwracalnego zaniku mieszków włosowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że wypadanie włosów jest normalne, jeśli nie jest wzmożone (przeciętnie tracimy 40-100 włosów dziennie). W przypadku mężczyzn powodem do niepokoju jest wyraźna utrata gęstości włosów i dysproporcja między ich wzrostem a wypadaniem, a także powstawanie zakoli w części szczytowej głowy. U kobiet łysienie androgenowe zwiastuje pojawienie się szerszego przedziałka, który jest widoczny podczas czesania włosów, a w późniejszej fazie – utrata włosów w okolicy skroniowo-czołowej.

Łysienie androgenowe można zahamować, zwłaszcza w początkowych fazach. Preparaty hamujące łysienie androgenowe mają szansę wiele zdziałać, ale najlepiej będzie, jeśli dobiera je specjalista. Po dokonaniu diagnozy, dermatolog, kosmetolog lub trycholog powinien zalecić odpowiednie leczenie pozwalające na zniwelowanie objawów łysienia androgenowego. 

Leki na łysienie androgenowe – wsparcie dla zdrowia skóry i włosów

Leki na łysienie androgenowe stosuje się w celu zahamowanie wzmożonego wypadania włosów poprzez wydłużenie fazy anagenu i zapobieganie miniaturyzacji mieszków włosowych. Skuteczne leki na łysienie androgenowe, które stosuje się zewnętrznie, zawierają na ogół takie składniki jak: minoksydyl i amineksyl. Niekiedy stosuje się także leki doustne należące do grupy antyandrogenów. Na efekty terapii należy nieco poczekać – zazwyczaj od 2 do 4 miesięcy. Pełny efekt leczenia można obserwować po roku lub dwóch latach. Ważne jest to, aby nie przerywać kuracji i zastosować skuteczny lek na wypadanie włosów.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku łysienia androgenowego bez wdrożenia odpowiedniego leczenia utrata owłosienia na skórze głowy będzie niestety postępować. U mężczyzn z czasem dochodzi do całkowitego braku włosów w okolicy czoła i na szczycie głowy. Kobiety z nieleczonym łysieniem androgenowym doświadczają znacznego przerzedzenia włosów na całej głowie. Terapia przeciwdziałająca łysieniu androgenowemu powinna być zatem rozpoczęta zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby.

Suplementy na łysienie androgenowe – składniki, które warto włączyć do codziennej diety

Aby skutecznie ograniczyć łysienie androgenowe, dobrze jest także stosować urozmaiconą dietę. Jeśli trudno Ci jest codziennie odżywiać się tak, aby w Twoim menu nie zabrakło cynku, jodu, żelaza, krzemu, cysteiny, witaminy H i witaminy B6, to koniecznie zaopatrz się w suplementy diety, dzięki którym uzupełnisz ich niedobór. Preparaty na łysienie androgenowe stosowane bez dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości określonych składników odżywczych mogą nie być wystarczająco skuteczne. Wybierz najlepsze tabletki na wypadanie włosów i zacznij działać w sposób kompleksowy! 

Co kupić w aptece na wypadanie włosów? Szampony, emulsje i wcierki hamujące łysienie androgenowe

Nie wiesz, co kupić w aptece na wypadanie włosów, gdy chodzi o łysienie androgenowe? Zapoznaj się z kategorią kosmetyki dla mężczyzn, w której znajdziesz między innymi preparaty pomagające zahamować ten rodzaj łysienia. Szampon na łysienie androgenowe to produkt, który może okazać się bardzo przydatny – koniecznie sprawdź jego skład. Zainwestuj także we wcierkę na łysienie androgenowe, dzięki której włosy mogą stać się mocniejsze i grubsze.

Masz wątpliwości co do tego, z jakiego powodu tracisz włosy? Sprawdź, jak zapobiegać wypadaniu włosów i dowiedz się, jakie wyróżnia się rodzaje łysienia!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem