Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Grzybica

20,52zł
3,94zł
25,53zł
35,98zł
19,94zł
19,96zł
91,00zł
39,69zł
8,90zł
49,90zł
44,94zł
30,87zł
17,32zł

Objawy grzybicy skóry

Najbardziej charakterystycznym objawem grzybicy skóry jest jej łuszczenie się i świąd. Niekiedy może dojść również pieczenie i zaczerwienienie w miejscu zmienionym chorobowo. Grzybica najczęściej atakuje miejsca zaciemnione i wilgotne, czyli fałdy skórne, przestrzenie między palcami (zwłaszcza u nóg), pachwiny. Warto pamiętać, że noszenie obcisłej odzieży i obuwia, jak również nadmierne rozmiękczanie naskórka poprzez jego ciągły kontakt z wodą mogą powodować rozwój grzybicy. Zdrowy człowiek posiada na powierzchni swojej skóry wiele odmian grzybów, które zazwyczaj są niegroźne - jeśli jednak zostanie przerwana bariera naskórka, może dojść do rozwoju grzybicy.

Opcje leczenia grzybicy skóry - kremy i inne preparaty na grzybicę

Najczęściej stosowanym w przypadku grzybicy powierzchniowej preparatem jest krem z odpowiednim stężeniem leku oddziałującego na konkretny typ grzyba. Maści i kremy są szczególnie skuteczne w leczeniu grzybicy stóp. W aptekach można zakupić również gotowe zestawy na grzybicę obejmujące zarówno maści i kremy, jak i krople do użytku w konkretnym miejscu. 

Maść przeciwgrzybicza w zapobieganiu grzybicy skóry

Maści przeciwgrzybicze zawierają substancje o właściwościach przeciwdziałających namnażaniu się grzybów, a tym samym - rozwojowi grzybicy. Warto je stosować szczególnie w przypadku, jeśli mamy za sobą historię chorób o podłożu grzybiczym, a także w czasie wzmożonej ekspozycji na czynniki ryzyka. Zalicza się do nich przebywanie w publicznych miejscach, takich jak sauny, baseny czy siłownie. Przed zastosowaniem maści przeciwgrzybiczej warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub bezpośrednio z dermatologiem.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.