Tabletki na ból zęba

Znaleziono produktów: 120

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tabletki na ból zęba

(120)

-

... 4
2 3 ... 4

Tabletki na ból zęba – bezpieczeństwo i natychmiastowa ulga

Chyba każdy doświadczył nagłego, intensywnego bólu zęba. Taki ból niekiedy jest trudny do wytrzymania! Gdy się pojawi, najlepiej od razu wybrać się na wizytę u stomatologa, jednak – z różnych przyczyn – nie zawsze jest to możliwe. Jeśli sytuacja nie jest na tyle niepokojąca, że trzeba bezwzględnie natychmiast udać się do specjalisty, to bardzo pomocne okazują się tabletki na ból zęba.

Ból zęba stanowi częsty i bardzo nieprzyjemny objaw, mogący świadczyć o różnych schorzeniach. Jeśli zwleka się z leczeniem zęba uszkodzonego przez próchnicę, ból może bardzo się nasilić i konieczne będzie przeprowadzenie leczenia kanałowego, a nawet usunięcie zęba. Ból zęba może mieć też inne przyczyny, w tym wyrzynanie się ósemek (tzw. zębów mądrości), zapalenie miazgi i pęknięcie szkliwa. Ustalenie przyczyny i leczenie uciążliwych, utrudniających normalne funkcjonowanie dolegliwości należy pozostawić stomatologowi, jednak lek na ból zęba pomoże, zanim trafi się do gabinetu specjalisty. Dzięki takiemu lekowi można nie tylko uśmierzyć ból, ale też nieco zmniejszyć stan zapalny zęba.

Leki na ból zęba bez recepty – co polecają farmaceuci?

Chcesz wiedzieć, cona ból zęba poleciłby Ci farmaceuta? Trzeba pamiętać o tym, że każdy przypadek jest inny, jednak niektóre leki przeciwbólowe szczególnie dobrze sprawdzają się w krótkotrwałym (trwającym nie dłużej niż 3 dni) niwelowaniu bólu zęba. Na umiarkowany ból zwykle polecany jest paracetamol, z kolei na ostrzejsze i przeszywające bóle zębów zaleca się leki z ibuprofenem, który dodatkowo działa przeciwzapalnie. Silny lek przeciwbólowy na ból zęba bez recepty to np. taki, który zawiera obie te substancje. Można też sięgnąć po lek ze zwiększoną dawką ibuprofenu albo po lek z naproksenem lub ketoprofenem (jest silniejszy od ibuprofenu). 

Warto podkreślić, że paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego, w przeciwieństwie do ibuprofenu i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (naproksen, deksketoprofen, ketoprofen, nimesulid). 

Lekceważenie objawów stanu zapalnego zęba takich jak odczuwanie silnego, nieprzerwanego bólu, utrudniającego funkcjonowanie, gorączka oraz obrzęk policzka może mieć wiele konsekwencji, do których należy zapalenie okostnej, utworzenie się zgorzeli lub powstanie przetoki zębowej. Nie warto zatem odkładać wizyty u stomatologa, licząc na to, że skuteczny środek na ból zęba pozwoli zapomnieć o problemie na dłużej.

Co na ból zęba można podawać dzieciom i kobietom w ciąży?

Zastanawiasz się, co jest dobre na ból zęba, gdy chodzi o kobietę w ciąży lub małe dziecko? Najbezpieczniejszym środkiem przeciwbólowym dla ciężarnej jest paracetamol. Może być on przyjmowany w każdym trymestrze ciąży. Wśród domowych sposobów na zniwelowanie umiarkowanego bólu zęba, które można wykorzystać, będąc w ciąży, jest żucie goździków. Ta przyprawa zawiera eugenol, czyli substancję o działaniu przeciwbólowym i antyseptycznym. W przypadku wystąpienia nagłego bólu zęba, suszone goździki należy delikatnie rozgryzać, co pozwoli na uwolnienie eugenolu. Warto stosować goździki na ból zębów oraz na inne dolegliwości, np. ból gardła i problemy trawienne.

Należy też wspomnieć tu o płukaniu jamy ustnej naparem z szałwii, ponieważ ma ona właściwości przeciwzapalne, odkażające i przeciwbólowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że kobiety w ciąży nie mogą pić takiego naparu! Z bólem zęba dobrze radzi sobie także rumianek, którym płukać jamę ustną mogą również dzieci. Dziecku z bolącym zębem podaje się także ibuprofen w postaci syropu. 

Szeroki wybór tabletek, maści i żeli na ból zęba w Wapteka.pl

Nie opłaca się czekać do ostatniej chwili z zaopatrzeniem się w preparaty uśmierzające ból zębów lub dziąseł. Wapteka. pl to miejsce, w którym znajdziesz szereg produktów, które pozwalają zapomnieć o dolegliwościach bólowych, zanim dotrze się do gabinetu stomatologicznego. Wybierz tabletki lub maść na ból zęba i zabezpiecz się na wypadek wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości. Może przydać Ci się także żel na ból zęba – sprawdź, jakie masz możliwości!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem