Żeń-szeń w tabletkach i kapsułkach

Znaleziono produktów: 27

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Żeń-szeń w tabletkach i kapsułkach

(27)

-

Żeń-szeń – właściwości i zastosowanie

Żeń-szeń jest ziołem posiadającym w swoim składzie ponad 200 substancji aktywnych, co jest rekordową liczbą pośród znanych i stosowanych tradycyjnie ziół. Uważa się, że najważniejszą z nich są tzw. ginsenozydy, które zwiększają zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu. Ponadto żeń-szeń obfituje w witaminy i minerały, poprawiające odporność i wzmacniające organizm.

Żeń-szeń wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, może wykazywać właściwości poprawiające koncentrację i zdolność do zapamiętywania informacji. Oprócz tego, badania wskazują na związek między substancjami zawartymi w żeń-szeniu a obniżeniem ryzyka zachorowalności na cukrzycę i nowotwory.

Jaki żeń-szeń jest najbardziej wartościowy?

Istnieje wiele odmian żeń-szenia, z których za najbardziej wartościową z punktu widzenia tradycyjnej medycyny uznaje się tę z białym korzeniem, czyli żeń-szeń syberyjski, na bazie którego przygotowuje się większość wysokiej jakości suplementów diety dostępnych na aptecznych półkach.

Żeń-szeń syberyjski - skład i właściwości lecznicze

Żeń-szeń syberyjski zawiera składniki wykazujące właściwości przeciwdziałające rozwojowi osteoporozy. Co więcej, w jego składzie znajdziemy substancje obniżające poziom cholesterolu we krwi oraz zapobiegające wypadaniu włosów. Żeń-szeń tradycyjnie jest polecany w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania na infekcje sezonowe, a także w rekonwalescencji pochorobowej i pooperacyjnej.

Dlaczego mężczyzna powinien zażywać żeń-szeń

Żeń-szeń, a konkretnie korzeń tej rośliny, uznawany jest za zioło poprawiające męską sprawność seksualną i pozytywnie wpływające na libido. Żeń-szeń był wykorzystywany w tym celu już przed tysiącami lat, a w medycynie chińskiej tradycyjnie kojarzony jest z potencją. Dlatego roślina ta znajduje się na liście składników większości preparatów dla mężczyzn. Co ważne, w ostatnim czasie odkryto również związek między stosowaniem żeń-szenia a podniesieniem libido u kobiet.

Żeń-szeń w płynie i wyciąg z żeń-szenia

Preparaty zawierające najłatwiej przyswajalne formy substancji pozyskanych z żeń-szenia mają formę płynną. Decydując się na tabletki z żeń-szeniem wybierajmy produkty standaryzowane, o dużej zawartości wyciągu z tego zioła. Większość tego typu preparatów ma zaznaczone w ulotce, że po trzech miesiącach stosowania żeń-szenia należy zrobić przerwę co najmniej miesięczną. Przeciwwskazaniem do zażywania preparatów z żeń-szeniem jest nadciśnienie, hemofilia i choroby serca.

Witaminy z żeń-szeniem

Żeń-szeń to zioło, które często wykorzystywane jest jako produkt, z którego pozyskiwane są wyciągi do preparatów multiwitaminowych. Ponadto znaleźć go można w witaminach zwiększających zdolność do koncentracji, energetyzujących i poprawiających samopoczucie. Wyciąg z żeń-szenia polecany jest kobietom w okresie menopauzalnym, studentom przygotowującym się do egzaminów i wszystkim, którzy poszukują naturalnych preparatów o skutecznym i bezpiecznym działaniu.

Jak w przypadku każdego preparatu witaminowego, również i preparaty na bazie żeń-szenia wymagają konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem