Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Wapń

13,18zł
29,88zł
13,09zł
14,82zł
3,92zł
16,48zł
62,49zł
32,98zł
17,09zł

Jakie leki również zawierają wapń

Preparaty multiwitaminowe często zawierają w swoim składzie wapń w niewielkich dawkach. Oprócz tego spotyka się go w składzie suplementów diety dla kobiet ciężarnych i karmiących. W tym szczególnym okresie życia, zapotrzebowanie na wapń zwraca nawet kilkukrotnie - dbanie o jego odpowiednią podaż od pierwszych miesięcy ciąży może uchronić matkę przed późniejszymi problemami z kośćmi, skurczami mięśni i złym samopoczuciem psychicznym.

Wapń, jak również witamina D i K to substancje, którymi wzbogacane są preparaty dla kobiet w okresie menopauzalnym oraz seniorów. Pomagają zachować odpowiednią podaż wapnia, a także zwiększają jego absorpcję z produktów spożywczych.

Wiek, płeć, waga i dieta a ilość wapnia potrzebna na co dzień

To, jak wiele wapnia potrzebujemy, zależne jest od naszego wieku, płci, wagi, a także diety, którą stosujemy. Zbilansowana dieta, obfitująca w produkty z różnych grup powinna nam zapewnić odpowiednią dawkę łatwoprzyswajalnego wapnia. Jeśli jednak z różnych względów stosujemy dietę eliminacyjną, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na obecność wszystkich niezbędnych pierwiastków na naszym talerzu. Na niedobory wapnia nie są wcale bardziej narażeni weganie niż np. osoby będące na diecie paleo, w której podstawę stanowi mięso.

Dodatkowa suplementacja wapniem wskazana jest przy chorobach tarczycy, regularnym przyjmowaniu antybiotyków, kamicy nerkowej oraz zażywaniu pewnych leków kardiologicznych. Sięganie po preparaty z wapniem i witaminą D jednak zawsze powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym ze względu na duże ryzyko przedawkowania tego pierwiastka.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.