Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Jak zakładać i nosić unieruchomienie na bark czy rękę?

To, w jaki sposób zakłada się temblak, związane jest z jego rodzajem. Zwykły, tradycyjny temblak zakłada się przez umieszczenie ręki wewnątrz rękawa temblaka, a następnie przełożenia specjalnego paska przez głowę (jak w przypadku np. torby podróżnej). Następnie należy wyregulować długość paska tak, aby ręka była zgięta w łokciu pod kątem mniej więcej 90 stopni. Niedopuszczalne jest "zwisanie" ręki ani również nadmierne jej zgięcie tak, że dłoń wskazuje do góry. Obie pozycje obciążają stawy oraz mogą zaburzać przepływ krwi i limfy, prowadząc do obrzęków, a nawet rozwoju zakrzepicy. Nie sprzyjają również regeneracji stawów i złamanych kości.

Interesuje Cię ten temat? Przeczytaj, co zrobić gdy drętwieje ręka lub stopy.

Wybór odpowiedniego rozmiaru temblaka

Rozmiar temblaka powinien być podyktowany obwodem klatki piersiowej. Rozmiar XS przeznaczony jest głównie dla osób najdrobniejszych, których klatka piersiowa w obwodzie ma ok. 60 centymetrów lub mniej. Natomiast rozmiar XXL dostosowany jest dla potrzeb osób o obwodzie klatki piersiowej przekraczającym 120 centymetrów.

Jeśli nie mamy pewności, który rozmiar temblaka będzie dla nas wskazany, udajmy się do sklepu z akcesoriami medycznymi lub skontaktujmy się z lekarzem lub farmaceutą. Powiedzą oni, jak dokonać pomiaru w domowych warunkach i zamówić odpowiedni rozmiar temblaka. Aby go wybrać potrzebujemy jedynie centymetra oraz drugiej osoby, która - jeśli nasza kontuzjowana kończyna na to nie pozwala - pomoże odpowiednio nas pomierzyć.

Poszukujesz odpowiedniego rozmiaru temblaka lub innych akcesoriów medycznych? W wapteka.pl znajdziesz najlepszej jakości artykuły medyczne i rehabilitacyjne.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.